SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na czczo

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 27634

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 617 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8283
Hej braci pakerskiej,

Mam pytanie co do treningow na czczo.
A mianowicie zmianiam swoj trening pod katem sily. Zrezygnowalem z 5 razy w tygodniu na rzecz 3 razy.
Ale niestety tak wypada ze bede musiial trenowac rano. Z racji tego ze mam w planach pozbyc sie paru kg wpadlem na pomysl treningu a po nim areobow i to wszstko na czczo.
Co o tym sadzicie ?
Czy to dobry pomysl czy bede "palil"miesnie bez wczesniejszej porcji bialka ?

Poradzcie 1!!!



DANZAN RYU RULEZ

DANZAN RYU/BJJ RULEZ

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
bytomix - taki wykop musi byc uhononowany banem- nie ma to, tamto

tylko 2 dni

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2008-08-28 20:21:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja trenuje tylko rano. Wstaje o 5:30, pije dwie szklanki wody i trening. Po powrocie pije napoj proteinowy i dwie godziny pozniej drugi posilek.
Cwiczenie na czczo ma swoje uzasadnienie, jezeli twoim celem jest utrata tluszczu. Na skutek intensywnego wysilku fizycznego organizm w pierwszym rzedzie wykorzysta zapasy glikogenu w miesniach. Poniewaz zapasy glikogenu sa niezbyt obifte organizm zacznie siegac po tluszcz. Dlatego cwiczenie na czczo pozwolilo mi na redukcje tluszczu z 16% do 12.5% w przeciagu trzech miesiecy.

Pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie spalisz mięśni bo mięśnie zbudowane są z białka a w organizmie (ludzkim ale nie tylko) jako substancje energetyczne (podlegające spalaniu) wykorzystywane są tłuszcze i węglowodany, natomiast wszelkie białko jest substancją wybitnie budulcową.
Ja trenuję codziennie na czczo, ale ja jestem raczej specem od ścięgien a nie od bułów.

pozdro
Zły Czarny Ninja
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
nie zgadzam się do końca - białko może także ulegać rozpadowi i uwalnianiu z mięśni. Dlatego po treningach należy uzupełniać deficyt białka w organizmie, gdyż zamaiast procesów anabolicznych zajdą procesy kataboliczne. Szczególnie polecane są aminokwasy rozgałęzione, które nie wymagają dodatkowej energi zewnętrznej jak ma się to podczas rozpadu zwykłej odżywki białkowej w organizmie. Deficyt jaki wywołamy zostaje złatany właśnie aminokwasami. oprócz amin. rozpada się także tłuszcz i węglowodany.

Przed treningiem
także trzeba dostarczyć tych substancji, gdyż podczas treningu można zapaśść w stan kataboliczny

Ale to groźnie brzmi

Pozdrowienia...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 617 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8283
Dyq,

Ok a moglys napisac to samo tylko po naszemu
Tzn jakie aminokwasy przed treningiem jakie po - moze jakies konkretne zawy firm bo mi to naprawde nic nie mowi :)

sorry za brak wiedzy ale zycie to ciagla nauka

Pozdrawaim,

DANZAN RYU RULEZ

DANZAN RYU/BJJ RULEZ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dyq ma rację!!!
Z tego co wiem to tłuszcz zaczyna być spalany dopiero po ok. 30 min od rozpoczęcia treningu /można to oczywiście przyspieszyć poprzez dawkę karnityny i kofeiny/. Więc jak myślicie - co spala się najpierw?

Kiedy ćwiczę rano to 0,5 h przed zjadam płatki kukur. z mlekiem i wypijam mocną kawę, a 0,5 - 1 h po treningu zjadam śniadanie i wypijam odżywkę proteinową.

Draht.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1211 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41059
O SORY!!!!
Wstaj kawa z 3 lyzek (tylko w dni treningu) po 10 min jakies 1,5g przed treningiem zjadam albo twarog 150g z platkami. Albo Jajecznice z 7 bialek i 1 zoltka z platkami. Wypijam okolo 750 ml wody (przed silka) innaczej miecho jest zflaczale. W zasadzie po przebudzeniu trze mi jakies 2 g na pelnie sil do treningu. Innaczej to stal bym w miejscu! W czasie treningu 0,5 l mineralow. A potem bezposrednio po zakonczonym treningu (jakies 15 min - ubranie sie itd) odzywka bialkowa 80%. I do domu. aby po 45 min (po odzywce) zjesc obiadek. A spalanie tluszczu? sory ale wole juz jezdzic 4 razy w tyg po godzinie na rowerku niz zapieprzac na silke na glodniaka. Na glodniaka trenujac musial bym zrezygnowac z treningu klatki i nog! (kiedys cwiczylem nogi - prawie naczo... o Jezusie!!! KOSZMAR po prostu koszmar....)

DuckmAn
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Koniecznie przed treningiem - jak jesteś na czczo zjedz jakieś płatki. MUSISZ znaleść kilka min na pół godziny przed treningiem by coś zjeść. Do tego BCAA przed i po treningu. Właśnie te 3 aminokwasy są palone jako źródło energii, w następnej kolejności po glikogenie.

Niestety ale podczas treningu beztlenowego nie spalisz tłuszczu. Prędzej nastąpi silny katabolizm mięśni niż redukcja tłuszczu. Nawet po treningu aerobowym robionym na czczo zaleca się w ciągu 20 min spożyć jakiś posiłek ww.



Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1211 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41059
Madra wypowiedz! Wlasnie predzej wpadniesz w dolek psychiczny na treningu z powodu braku powera niz spalisz tluszcz!

DuckmAn
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Trening siłowy na czczo nie jest zbyt dobrym pomysłem. Rano zapasy glikogenu w mięśniach i wątrobie są juz i tak niskie co spowoduje że szybko dopadnie Was zmęczenie. Proponuję na godzinę przed treningiem porcję węglowodanów złozonych np. płatki owsiane, w ostateczności suplementy aminokwasów, bo organizm zacznie masakrować mięśnie w celu ich uzyskania.

Natomiast trening areobowy (tlenowy) na czczo jest zdecydowanie najlepszy. Jak słusznie kolega zauważył podczas cwiczeń anareobowych (beztlenowych) tłuszczu się nie spali, co najwyżej brak glikogenu nasili katabolizm.

Moderator Odżywianie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386
czym sie rozni trening areobowy od anareobowego?

pozdr,
jakub

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Przedramie

Następny temat

ile odpoczynku ?

Wiecej