SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening nóg z wykorzystaniem roweru

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2760
Witam,
Wiosna za pasem, chciałbym wsiąść na rower. Pod koniec jesieni wykorzystywałem ostatnie ciepłe dni i jeździłem rowerem spodobało mi się to, kondycja słaba 20km rowerem w różnym terenie sprawiło zadyszkę.Musiałem zmienić opony w rowerze więc kupiłem szosowe slicki i założyłem je na GIANT YUKON. Mam siłownie w domu (ławeczka, hantle do 35kg, skakanke, poręcze do pompek). Ogólnie sytuacja wygląda tak że mogę robić każdą partię mięśni, niestety nogi to tylko wykroki i przysiady z hantlami (oraz wspinanie na palcach na łydki) innych pomysłów nie mam. Naturalnie jestem zbudowany dość dobrze (pływałem od 8 roku życia do 19) dzięki temu mam zadowalająco rozbudowane plecy i ramiona. Problem zawsze był z nogami są długie i mimo że w obwodach mam tyle co normalni faceci optycznie wygląda to słabo.

Zależy mi na poprawieniu kondycji i jakimś nowym bodźcu do wzrostu mięśni (udo, łydka). Dla jasności nie mam na celu zbudowania kopyta jak Kai Green jeżdżąc na rowerze raczej stworzyć zarys mięśni i nie doprowadzić do zapuszczenia brzucha.

Pytanie moje jest tego typu, istnieje coś takiego jak trening rowerowy na poprawę budowy mięśni nóg? Robić jakieś podjazdy? W kwestii jazdy na rowerze jestem zielony. Mam w swojej okolicy dobre drogi asfaltowe, podjazdów górskich brak, przeważają równiny. Co z czym się je? Wsiadać na rower i po prostu kręcić to tak jakby iść na siłownie i machać bezsensownie hantlami. Ktoś mógłby mnie nakierować? Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Rower to nie siłownia nóg tu nie rozbudujesz, jedynie z kolarzy to nogi mają dobrze rozbudowane kolarze torowi. Przysiady i wykroki wystarczą jak na domowe warunki.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stallone92
Ogólnie sytuacja wygląda tak że mogę robić każdą partię mięśni, niestety nogi to tylko wykroki i przysiady z hantlami (oraz wspinanie na palcach na łydki) innych pomysłów nie mam.


Fajne są wspięcia na skrzynię ze sztangielkami. Taką dość wysoką. Znam wielu zapalonych rowerzystów i u żadnego nie widzę wpływu na budowę ud. W wojsku miałem kolarza i faktycznie miał wielką łydkę i fajne udo, ale trenował wyczynowo. Co do spalania kalorii to przy rekreacyjnej jeździe organizm szybko się przyzwyczaja i nie korzysta z zapasów. Mięśnie wzmacniają się tylko tu gdzie jest potrzeba w tym ograniczonym zakresie ruchu. Podejrzewam, że u torowych dochodzi dodatkowy, rozbudowany trening siłowy.



Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-02-28 10:21:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2760
Czyli to nic nie da? Szkoda, no nic będę dalej męczyć wykroki i przysiady. Wspinanie na palcach robię na podwyższeniu od jakiegoś czasu, sam zauważyłem różnicę na duży plus. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Spoko jeździć możesz ale nie traktuj tego jako zamiennika treningu nóg.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stallone92
Czyli to nic nie da? Szkoda, no nic będę dalej męczyć wykroki i przysiady. Wspinanie na palcach robię na podwyższeniu od jakiegoś czasu, sam zauważyłem różnicę na duży plus. Pozdrawiam


Może źle opisałem to ćwiczenie, ale nie chodzi o wspięcia, a raczej wchodzenie na wysoki podest jak po schodach. Na początku może być solidne krzesło. Raczej na palcach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2760
Ernesto, dobry pomysł mam taki szeroki taboret z IKEA pasowałby :) pracuje przy tym nie tylko łydka ale i udo. Ciekawe jak z obciążeniem kolan, może być nie za ciekawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja wskakuję na wysokie u nie narzekam na kolana. Nie ma jakiś niebezpiecznych skrętów, więc powinno być ok. Zresztą to pytanie do kulturystów. Co do taboretu to lepiej zamówić w markecie budowlanym kilka płyt i skręcić coś trwałego. Bardzo duże siły skośne działają na taki taboret i można fiknąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak umiesz dobrze wskoczyć i zamortyzować opad to ok.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super kompensacja w piłce nożnej

Następny temat

Poprawa kondycji

WHEY premium