SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Trening nóg.

Wysłana -
Witam. Wraz z nastaniem wiosny zaczynam jeździć na rowerze do pracy. Rano 10 km i po południu 10 km. W tym czasie nie ćwiczę nóg gdyż uważam to za zbyteczne. Czy robię dobrze? Czy jednak powinienem je ćwiczyć? Z góry dzięki za rady.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Źle robisz. Nogi trzeba trenować. Jazda na owerze tego nie zastąpi. Tak jak i chodzenie.
Wysłana -
Źle robisz, organizm szybko sie przyzwyczai do tego, że robisz te 20km dziennie. Rower to zupełnie inny bodziec niz trening siłowy.
Wysłana -
Zauważyłem, że przy tej jeździe bardzo rozwijają mi się nie tyle łydki co uda. Jeżeli zacznę jeszcze ćwiczyć nogi to będą wyglądać nie proporcjonalnie do reszty ciała. Co mogę z tym zrobić? Nie mam zamiaru rezygnować z jazdy rowerem. Po pierwsze traktuję to jako środek transportu a po drugie lepiej się czuję.
Wysłana -
2 x 10 km to nie jakiś wyczyn by ich nie trenować, kolaże jeżdżą o wiele więcej a do tego mają treningi siłowe to samo piłkarze, jak ide z marketu z zakupami to co mam rąk nie trenować czy jak ktoś pracuje w kopalni, a po co mi trening rąk zrobiłem w kopalni.
Wysłana -
Oszukany
Jeżeli zacznę jeszcze ćwiczyć nogi to będą wyglądać nie proporcjonalnie do reszty ciała. Co mogę z tym zrobić? Nie mam zamiaru rezygnować z jazdy rowerem. Po pierwsze traktuję to jako środek transportu a po drugie lepiej się czuję.

Rower to głównie cardio, nogi Ci zaczęły rosnąć z powodu nowego bodzca w treningu ale samą jazdą potężnych kopyt nie zrobisz
Nie musisz rezygnować z jazdy na rowerze ale nie powinieneś odrzucać treningu nóg bo wtedy natrafisz na problemy z nieproporcjonalnością.
Wysłana -
Dla mnie nie ma sensu trening bez nóg, nawet jeśli faktycznie są lepiej zrobione od góry. Gdybyś miał przerośniętą klatkę to nie wierze, bys przestał ją trenować.
Wysłana -
Faktycznie, macie rację. Czas spiąć kopyta.;)
Wysłana -
Pamiętaj, że nogi nigdy nie muszą być mniejsze. To góra powinna być większa.
Wysłana -
Twoje pytanie można porównać do tego, że jak ktoś gra w tenisa 3 razy w tygodniu to powinien ćwiczyć łapy?
Wysłana -
anubis nie trenuje przedramion na silowni, tylko w domu przykladowo...
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź