SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening krav magi ze skoliozą

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4718

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Cześć.
Mam 22 lata. Planuję zapisać się na krav mage. Nie jestem fanem sportów walki, ale chciałbym potrafić bronić siebie i ewentualnie bliskich w chwilach zagrożenia, które niestety się zdarzają no i nabrać pewności siebie. Mam skoliozę, ok 25 stopni. Nie jest to jakieś niewiadomo jak poważne skrzywienie, ale też nie jest małe - raczej nie narzekam na bóle. Spytałbym ortopedy czy w moim przypadku trenowanie krav magi jest okej, ale raz, że on na pewno nie będzie wiedział co to jest, a ja też byle jak mu wytłumaczę i raczej powie, że na wszelki wypadek nie robić, a dwa, to żeby z nim pogadać musiałbym co najmniej kilka tygodni poczekać. Poza ortopedą korzystam z usług masażysty - gościu młody, dobry, wykształcony, widać, że zna się na rzeczy. Spytałem go co o tym myśli. Powiedział, że jeśli przed treningiem będzie DOBRA rozgrzewka, to raczej nie widzi zagrożenia. Powinienem jedynie unikać skoków, ale tych z tego co wiem w krav madze nie ma albo jest bardzo mało.
Postanowiłem, że jeszcze tutaj popytam o opinie. Co wy o tym myślicie? Krav maga ze skoliozą okej, czy odpuścić? Proszę o przemyślane odpowiedzi.. wiem, że najłatwiej powiedzieć "lepiej nie idź", ale jeśli nic mi się nie powinno stać, to dlaczego miałbym odpuszczać?

I jeszcze takie pytanko. Czy na krav madze solidnie się obrywa? :D Wiem, że treningi to bijatyki, ale czy trening krav magi jest bardziej brutalny od np treningu boksu?

Pozdrawiam



Zmieniony przez - masseur w dniu 2017-09-07 15:37:43

Zmieniony przez - masseur w dniu 2017-09-07 15:46:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
MMA
Masonski poganiacz bydla
Ty go obalasz, ty stoisz. Nie wiesz co gosc trenuje, jak jest silny. Ale wiesz, ze obojetnie kto ci sie nawinie, to go obalisz i bedziesz stal na nogach...
Ważę 63 kg. Mam 158 cm. Wiem, że w walce na ulicy nie za bardzo mogę liczyć na uderzenia - słaby cios i krótkie kończyny. Trenowałem wiele lat judo. Pewniej czuję w chwytanych. Dlatego nie wykluczam obaleń a nawet stawiałbym na nie w moim wypadku.
Masonski poganiacz bydla
...twoje porównanie jest jakbym ja stwierdzil, ze wyprowadzajc cos na juz gotowego goscia napewno trafie z prostego kata ;)
Ty nie trafisz z prostego kąta, ja nie rzucę gościa na ippon (czysty rzut, przeciwnik upada na plecy, kończy to walkę sportową w judo)
Masonski poganiacz bydla
Po drugie. Pisze kolega, ze obala go i zaklada mu dzwignie to juz walka w parterze.
Oczywiście, że to walka w parterze. Sorry, przeoczyłem to.



Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-09-10 21:02:47


Dyskusja konczy sie dwoma roznymi punktami widzenia, ale to nawet dobrze czytajacy bedzie mogl sobie sam wybrac. Temat mysle zakonczony.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Ja p******ę, przez internet nikt Ci nei odpowie nei widząc Ciebie. Lekarz sportowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 28 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 258
Jak cie to nie interesuje a chcesz sie czuc bezpiecznie to se bron kup a nie. Daruj se to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Chcesz trenować wyłącznie po to aby się obronić? Nie ma żadnej innej motywacji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 28 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 258
Tego się nie ćwiczy rekreacyjnie czy for fun. Sztuki/sporty walki to nie piłka noźna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
HwarangTKD
Tego się nie ćwiczy rekreacyjnie czy for fun. Sztuki/sporty walki to nie piłka noźna.
Wow
Ja trenuję SW rekreacyjnie i for fun.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
A co was obchodzi jego motywacja, gościu zadał konkretne pytanie czy kręgosłupa sobie nie rozpieprzy na treningach ;)

Autorze, w Twoim schorzeniu musisz oszczędzać kręgosłup, a kravka to styl combatowy nastawiony na techniki szybkiego uratowania się z niebezpiecznej sytuacji. Będą pewnie techniki stójkowe i parterowe, ale to nie zapasy gdzie wykonuje się kilkaset wyniesień partnera co trening, więc kręgosłupa raczej nie powinieneś sobie uszkodzić. Przejdź się na 1 trening, popytaj trenera i współćwiczących jak to wygląda w skali roku - jeśli obciążenie dla gorsetu mięśniowego tułowia będzie podobne co trening, to raczej krzywdy sobie nie zrobisz. Raczej;)
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Kolega wyżej ma rację. Ja dodałbym tyle, że mogą zdarzyć się krav madze techniki znane z zapasów lub judo. W praktyce wystarczy jednak, że wspomnisz koledze o swoim problemie i na tyle delikatnie będziecie wykonywać ćwiczenie, że nie zrobisz sobie krzywdy. O motywację zapytałem dlatego, że jeśli jedyną jest samoobrona, a nie chęć poznania czegoś nowego, poprawienia formy, zdobycia nowych znajomości to uważam, że nie ma sensu narażać zdrowia. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował i zobaczył czy nie przerodzi to się w pasję.

Hwarang, ja mam zdanie zgoła odmienne - większość ćwiczy for fun. Osoby trenujące celem startu w zawodach i turniejach to max 10% wszystkich trenujących, a zawodowcy to max 1%.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że nie jestem typem człowieka, który by tylko pakował i się bił, i że ring to moje życie. Nie lubię oglądać boksu, judo, zapasów w telewizji, nudzi mnie to jako dyscyplina sportowa. Ale krav maga jest trochę inna. To nie jest typowy styl walki na ring, ale nastawiony na realne zagrożenie na ulicy.
Dlaczego chcę iść na krav magę? Z kilku powodów. Po pierwsze chcę nauczyć się bronić w realnych warunkach, po drugie chcę nabrać ogólnej pewności siebie, po trzecie chcę się ruszać i nabrać formy. To są główne powody, dla których chcę się zapisać na krav magę. A nowe znajomości to fajny bonus :)


Zmieniony przez - masseur w dniu 2017-09-07 23:01:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Niech Ci fizjo rozpisze rehabilitację i wzmacnianie mięśni brzucha/tułowia. Kręgosłup będzie bardziej zabezpieczony.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Póki co chodzę raz w miesiącu na masaże. :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki klub Gdynia i okolice?

Następny temat

Książki nt sztuk walki

WHEY premium