SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Trening korygujący - dodatek

Wysłana -
trenowalem wczesniej fbw i fajnie mi sie cwiczylo ;) ale niestety to sa ciezkie cwiczenia zlozone i nie dla mojego kregoslupa ;)
3 x tyg. A/B przemiennie

A
- przysiad 5x5
- wyciskanie na lawce 5x5
- wioslowanie 5x5
- pompki na poreczach (lub zwykle pompki-lokcie blisko tulowia) 3x max ilosc powt.
+
lydki lub brzuch 2-3x15-20p

B
- przysiad 5x5 25
- wyciskanie w staniu 5x5
- mc(klasyk) 1x5(5x5)
- drazek (podchwytem) 3 x max ilosc powt.
+
brzuch lub lydki 2-3x15-20p
Zastanawiam sie czy nie daloby sie tego jakos przerobic. To jest moj plan ktorym wczesniej cwiczylem.
Wysłana -
Jeśli boli kręgosłup to znaczy, że warto by sprawdzić technikę ćwiczeń. Poza tym dlaczego akurat uparłeś się na 5x5, co jest w tym takiego magicznego??? Właśnie taki schemat w wielu przypadkach powoduje nadwerężenia różnych mechanizmów naszego ciała. Zazwyczaj wynika to ze złego doboru obciążenia oraz zbyt dosłownego traktowania opisu 5x5 i pomijania rozgrzewki. Nie wymyślisz żadnego nowego treningu w którym nie będzie ciężkich wielostawowych ćwiczeń. Lub inaczej - taki trening nie będzie gwarantował zadowalających efektów.
Wysłana -
właściwie to zszedłeś troszku z tematu wklejając tutaj ów plan, Night bardzo trafnie Ci to opisął, dodam tylko, że owo osławione 5*5 jest mało kulturystyczne i jw. napisano mało wydajne, należy je też odpowiednio zastosować i w odpowiednim czasie -itd., uwarunkowań jest wiele, a bezkrytyczne zastosowanie może nadwyrężać zupełnie zdrowe osoby, zresztą każdy trening na dużych obciążeniach jest obarczony dość znacznym, a przynajmniej jakimś tam ryzykiem, im gorzej z techniką i zdrowiem tym ryzyko większe[no i niestety to sa takie samonapędzające się mechanizmy]
Wysłana -
Ok rozumiem ;) A co do kregoslupa to hmm... ciezko jednoznacznie mi odpowiedziec czy mnie boli czy nie boli ;) Raczej powiedzialbym, ze mam spięty kazdy centymetr calego ciala ;) Ten plan zaczalem cwiczyc poniewaz polecają go kazdej osobie poczatkujacej po ACT ;) ale z racji tego ze na rtg wyszlo mi "Dyskretna rotacja trzonów w osi długiej kręgosłupa, spłycona fizjologiczna lordoza, niewielka lewowypukła skoliozana" to chcialbym cwiczyc mase w ten sposob zeby tej wady nie poglebiac ;) W ogole to jak jest z tymi wadami postawy? Bo niektorzy mowia, ze np jak mam 28 lat to juz nie skoryguje swoich wad. Z drugiej strony czytam, ze za wady postawy odpowiadaja przykurcze jednych miesni i zbyt mocne rozwiniecie innych. Nie jestem ani ortopeda ani fizjoterapeuta ani rehabilitantem ale to chyba byloby zbyt proste bo gdyby tak bylo to ludzie rozciagneliby sobie jedne miesnie a wzmocnili drugie ;) Jesli mam lordoze to trening Mawashiego nie bedzie jej poglebial?
Wysłana -
Witam czy taki trening można byłoby wykonywać jako Push&Pull i jak miałoby to wyglądać? I czy zamiast martwego ciągu na wyciągu można stosować klasyczny martwy ciąg?
Wysłana -
Usunięty przez anubis84 za naruszenie Pkt 7 regulaminu forum.
Wysłana -
cześć,
mam pytanie co do techniki wykonywania zwisów na drążku.W internecie znajduję sprzeczne informacje - jedni twierdzą, że podczas zwisu należy rozluźnić wszystkie mięśnie poza mięśniami odpowiadającymi za chwyt oczywiście, inni z kolei twierdzą, że łopatki mają być ściągnięte i mięśnie brzucha też mają być napięte. Która technika jest poprawna lub lepsza jeżeli moim celem jest poprawa postawy?
Wysłana -
Żadna forma zwisu nie poprawi Twojej postawy. Zrobią to jedynie odpowiednie ćwiczenia korekcyjne, które dobierze fizjoterapeuta.
Wysłana -
Dzięki za odpowiedź :)
Strona 15 z 15
Dodaj odpowiedź