SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening kondycyjny + wzmocnienie mięśni nóg.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24481

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez OloKK z działu Trening.
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Mam kilka pytań dotyczących mojego treningu.
Ostatnio nie mogę ćwiczyć BJJ, więc przynajmniej szlifuje kondycję i staram się wzmocnić nogi.
Trening wygląda mniej więcej w ten sposób:

-bieg-około 15 minut do plaży, tam około 10 minutowy bieg po piasku. Następnie kilkanaście minut rozciągania, mostkowanie, ćwiczenie padów. Pozniej z niewielkim obciążeniem przysiady i ćwiczenia zapaśniczych wejść w nogi-również z obciążeniem. Następnie kilka minut biegu, dobiegam do leśnych schodów-i jumping po schodach. Dodatkowo cwiczenia tricepsów(pompki w podporze), cwiczenia barków-ugięcia ramion w staniu na rękach.
Czasami dodatkowo kilka razy wbiegam na piaszczyste wydmy.
Dodatkowe ćwiczeniagórnych partii grup mięśniowych już w domu.
Na siłkę nie uczęszczam.

A teraz konkretne pytania:

1. Kondycję wyrabiam biegając bardzo wolno, preferuje bieg bez zatrzymywania się. Czy lepsze będzie-w celu poprawienia kondycji-bieganie w interwałach? Tzn. sprint, pozniej marsz..i znowu sprint? Jezeli tak, to jaki czas poswięcac na sprint a następnie na marsz?
I jak opisany sposób treningu ma się do wzmacninia mięśni nóg? Czy korzystniejsze jest dla nich wolniejsze, ale dłuższe bieganie, czy sprinty?
2. Staram się biegać codziennie. Czy to dobry pomysł? Czy moze robic przerwy?
3. Jezeli chodzi o trening nóg-tak jak napisalem powyzej-łącze go z bieganiem, więc nastepuje codziennie. Czy lepiej robic przerwy, tzn w niektóre dni stosowac sam bieg, zeby dac mięśniom nóg czas na regeneracje?(często mam zakwasy właśnie mięśni nóg)
4. Czy oprócz przysiadów, jumpingu(którego nienawidze) i wykroków z obciążeniem mozecie polecic inne cwiczenia na mięsnie nóg do wykonania bez obciążenia?

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3661
Ad 1: Mozna biec przez caly czas zmiennym tepem, gdy sie zmeczysz poprostu zmniejszasz tepo, gdy czujesz sie na silach przyspieszasz
Ad 2: Ja wole biegac co 2 dzien np pniedzialek sroda i piatek, ale mozna oczywiscie biegac wiecej.
Ad 4: skok na podwyzszenie, zabki, przysiad na 1 nodze, stanac na 1 nodze i podnosci sama stope do gory. Tyle pamietam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 393
nie jestem zadnym expertem itd itp ale bieganie mam opanowane od podszewki wiec przekaze ci co wiem

kazde bieganie wzmacnia miesnie nog, ja trenuje kosza wiec dla mnie dynamiczniejsze (szybsze, zmienne) bieganie jest lepsze
musisz napisac co chcesz przez ten trening osiagnac bo inaczej rad nikt ci nie da) a co do czestotliwosci to napewno nie mozna biegac codziennie..proponuje 5x w tyg - pon-pt

"I don't know about flying, but sometimes it feels like I have these little wings on my feet."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Dzieki.
Zamierzam wzmocnic generalnie miesnie nóg pod kątem przydatnosci w grapplingu. Przy wynoszeniu przeciwnika pracują mięsnie pleców, poza tym są techniczne-nie siłowe sposoby, ale silne nogi równiez są ważne.
Poza tym chcialbym zwiekszyc mase mięśniową nóg, ale nie to jest dla mnie priorytetem.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
Powolne wybieganie, czyli tzw. baza ksztaltuje raczej wytrzymalosc na
dlugotrwale wysilki. Mowiac inaczej - przyzwyczajasz organizm do wysilkow trwajacych coraz dluzej.
Interwaly podnosza poziom wydolnosci - przyzwyczajasz organizm
do intensywniejszych wysilkow.

Btw, podoba mi sie twoj trening w takim plenerze, takie bieganie
po piasku swietnie wplywa na sile biegowa.

EDIT:
> Zamierzam wzmocnic generalnie miesnie nóg pod kątem przydatnosci w grapplingu.

Nie wiem ile trwa taka jatka w parterze, ale zakladam ze sa to
czasy rzedu kilku, kilkunastu minut. To moze interwaly trwajace
nie dluzej niz 20-30 minut, ale intensywne.

Zmieniony przez - wiadroman w dniu 2005-05-11 23:24:06

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
dzieki
Czy mozesz napisac cos wiecej na temat tych interwalów? Tzn jak to bedzie wyglądało czasowo, ile minut biegu, truchtu, marszu?
I czy przy tego rodzaju treningu rozbuduje masę miesniową nóg? Czy raczej podrzeźbie mięśnie, ale ich nie przybędzie?

Co do treningu na pisaku-świetna sprawa. Dodatkowo, gdy nie ma ludzi-a na ogół jestem sam, to dzika plaża-biorę po prostu pień drzewa i robie z nim przysiady i wykroki brzmi śmiesznie, ale brakuje mi obciążenia.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
Moze tak?
5min trucht, rozgrzewka
10 x interwaly, 30s mocny bieg + 30s odpoczynku (mozesz truchtac lub maszerowac, jak ci pasi)
5min trucht, schlodzenie
= 5min + 10 x 1min + 5min = 20min

Polecam rowniez bieganie w plytkiej wodzie.

EDIT:
> I czy przy tego rodzaju treningu rozbuduje masę miesniową nóg? Czy raczej podrzeźbie mięśnie, ale ich nie przybędzie?

Nie slyszalem, zeby SAMO bieganie rozbudowywalo miesnie.
Mozna je bieganiem wyrzezbic.

Zmieniony przez - wiadroman w dniu 2005-05-12 08:34:16

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Na razie buduje kondycję ogólną. Pozniej zajmę się specjalną. Widze znaczną poprawę-kondycja szybko skacze. Powoli zaczynam przeplatać trucht sprintami. Specyfiki walki na macie nie oddam bez sparingpartnera, ale biegi na pewno nie zaszkodzą. Dziekuje za pomoc

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Dużo skakać, biegać, jeździć na rowerze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obciążniki nóg

Następny temat

średni wzrost forumowicza

Wiecej