SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Trening klatki z naciskiem na górne rejony (split z partią 1x w tygodniu)

Wysłana -
Kontynuując temat z tematu Dyskusje z moderatorami i doradcami,odpowiedzi na zaawansowane pytania - potrzebuję przebudować trening klatki. Chcę położyć nacisk na jej górne rejony.

Aktualny trening:

Pompki na poręczach - RAMPA 6 (do 50 kg) i 1-2 regresy
Wyciskanie hantli na skosie dodatnim - RAMPA 8 (do 35 kg) i 1 regres
brak
Rozpiętki płasko - 4x12-15 (12-15 kg)

Brakuje mi właśnie trzeciego ćwiczenia, myślę że pasowało by tutaj coś akcesoryjnego, gdzie mógłbym mocno dopinać klatką i położyć nacisk na mind-muscle. Będę wdzięczny za każdą poradę :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Moje zdanie mniej więcej znasz z wspomnianego tematu. Ja w sumie jestem zwolennikiem minimalizmu i dla mnie więcej jak 3 ćwiczenia na klatkę to już za dużo. Wolę okresowo zmieniać ćwiczenia pomocnicze lub nawet jakieś detale w głównym niż za mocno się rozdrabniać. łatwiej wtedy wydobyć maksa z ćwiczeń które się w danym okresie stosuje.
Wysłana -
Nic dziwnego, że góra odstaje skoro dedykujesz jej tylko jedno ćwiczenie. Wrzuć hantle na początek 3 x 5-6 + regresy.
Później dałbym jeszcze wyciskanie sztangi na skosie z pauzą na klacie.
Wysłana -
Dzięki, każdą radę wezmę do siebie. Za tydzień spróbuję wyciskania na skosie z pauzą, nagram i wrzucę bo czuję że technika w tym ćwiczeniu nieco odbiega od ideału (ciężko mi o dobre mind-muscle, pierwsze zazwyczaj siadają tricepsy i barki).

Jeśli to nie wypali to chyba zdecyduję się na hammera jednorącz jak pisał Night. Jakie zakresy powtórzeń proponujecie w założeniu że poręcze będą w niskim zakresie (4-6 powtórzeń), hantle na dodatnim 6-8 powtórzeń i ostatnie rozpiętki 12-15?
Wysłana -
Myślę że nie mniej jak 10 a górnej granicy nie ma w zależności od ciężaru jaki użyjesz. Przemyśl też czy nie wypieprzyć tych rozpiętek w poziomie całkowicie. To takie ćwiczenie bez którego całkowicie się można obyć.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź