SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening klatki z naciskiem na górne rejony (split z partią 1x w tygodniu)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 3620 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86229
Kontynuując temat z tematu Dyskusje z moderatorami i doradcami,odpowiedzi na zaawansowane pytania - potrzebuję przebudować trening klatki. Chcę położyć nacisk na jej górne rejony.

Aktualny trening:

Pompki na poręczach - RAMPA 6 (do 50 kg) i 1-2 regresy
Wyciskanie hantli na skosie dodatnim - RAMPA 8 (do 35 kg) i 1 regres
brak
Rozpiętki płasko - 4x12-15 (12-15 kg)

Brakuje mi właśnie trzeciego ćwiczenia, myślę że pasowało by tutaj coś akcesoryjnego, gdzie mógłbym mocno dopinać klatką i położyć nacisk na mind-muscle. Będę wdzięczny za każdą poradę :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6517 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Moje zdanie mniej więcej znasz z wspomnianego tematu. Ja w sumie jestem zwolennikiem minimalizmu i dla mnie więcej jak 3 ćwiczenia na klatkę to już za dużo. Wolę okresowo zmieniać ćwiczenia pomocnicze lub nawet jakieś detale w głównym niż za mocno się rozdrabniać. łatwiej wtedy wydobyć maksa z ćwiczeń które się w danym okresie stosuje.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Nic dziwnego, że góra odstaje skoro dedykujesz jej tylko jedno ćwiczenie. Wrzuć hantle na początek 3 x 5-6 + regresy.
Później dałbym jeszcze wyciskanie sztangi na skosie z pauzą na klacie.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 3620 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86229
Dzięki, każdą radę wezmę do siebie. Za tydzień spróbuję wyciskania na skosie z pauzą, nagram i wrzucę bo czuję że technika w tym ćwiczeniu nieco odbiega od ideału (ciężko mi o dobre mind-muscle, pierwsze zazwyczaj siadają tricepsy i barki).

Jeśli to nie wypali to chyba zdecyduję się na hammera jednorącz jak pisał Night. Jakie zakresy powtórzeń proponujecie w założeniu że poręcze będą w niskim zakresie (4-6 powtórzeń), hantle na dodatnim 6-8 powtórzeń i ostatnie rozpiętki 12-15?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6517 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Myślę że nie mniej jak 10 a górnej granicy nie ma w zależności od ciężaru jaki użyjesz. Przemyśl też czy nie wypieprzyć tych rozpiętek w poziomie całkowicie. To takie ćwiczenie bez którego całkowicie się można obyć.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Plus to, że nie czujesz góry to nie znaczy, że ona nie urośnie. Osobiście w ćwiczeniach złożonych się nawet na tym nie skupiam.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 3620 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86229
Też już myślałem o wyrzuceniu z planu rozpiętek, pytanie tylko czy je czymś zastąpić (brama z dołu, tak jak wcześniej proponowałeś Night?) czy całkowicie wyrzucić, chociaż wydaje mi się że trzy ćwiczenia będzie mi za mało żeby dobrze przorać klatkę.

Wyciskanie na skosie dodatnim z pauzą (40 kg x 12):




Wyciskanie hantli na skosie dodatnim (30 kg x 9):




Rozpiętki płasko (12 kg x 12):


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Mnie najlepiej na górę klatki wchodzą poziome rozpiętki z gumą. Robiłbym bramę, ale ćwiczę w domu.
Poza tym Landmine Chest Press i jeszcze jedno bardzo alternatywne ćwiczenie przetestowałem - Shrugsy klatką ;)
Wchodzi bardzo dobrze i można dużo ciężaru doładować, tylko trzeba trochę popróbować, żeby trafić w górę klatki, a nie w co innego

(można też robić sztangielką)

Też skupiam się na górze, bo od dipsów tylko dół mi się rozbudował, ale góra już szybko dogania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6517 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Niestety film z rozpiętek Ci zablokowali - pewnie za muzykę.

Co do ilości ćwiczeń to ja mam często okresy że robię jedno na jakąś partię - za to w takiej ilości serii że na koniec wiem że mam już na serio dość i nie ma potrzeby robienia niczego innego. Zazwyczaj są to jednak dwa ćwiczenia. Także ilość ćwiczeń wcale nie jest aż tak istotna - istotna jest ogólna objętość treningu na daną partię.

Ale do meritum. Jeśli by mi zależało na górnej części klatki to nie robiłbym nić w poziomie i nic sztangą oburącz - dół klatki na tym zupełnie nie ucierpi jeśli wszystkie ćwiczenia będą robione na skosie dodatnim, a sztanga też wielu osobom nie służy przy rozbudowie klatki a nie siły. Podstawą byłoby wyciskanie sztangielek na lekkim dodatnim skosie. Klucz tutaj to niskie zejście łokciami w dół a w fazie koncentrycznej maksymalne spięcie klatki - i jeśli do tego potrzebujesz wyprostować ręce to to rób i nie bój się o łokcie. Trójboiści cisną ekstremalne ciężary i łokcie im wytrzymują. A wiele osób nie potrafi dokładnie dopiąć klatki bez tego wyprostu ramion - nie mylić z przeprostami czy wyjeżdżaniem barkami ponad klatkę. Do tego jakieś akcesoria, żeby jak najmocniej pospinać mięśnie piersiowe i jak najmocniej je ukrwić. Co tam wybierzesz - to już Twoja sprawa - ważne, żebyś czuł że to Ci angażuje klatkę tak jak byś tego chciał (a nie naramienne, dół klatki czy triceps). Mogą być to siłowe rozpiętki na dodatnim skosie, mogą być zwykłe rozpiętki, może być wyciskanie sztangielek neutralem na dodatnim skosie, może być jakieś wyciskanie ściskające, może być brama i ściąganie linek z dołu w górę na dolnych wyciągach, może być jakaś maszyna, może być coś na maszynach robione asymetrycznie. Każdy pomysł dobry byleś go czuł tam gdzie masz poczuć. W każdym razie trzeba olać takie myślenie że klatkę trzeba przećwiczyć w każdej płaszczyźnie zawsze. Moim zdaniem nie musi tak być zawsze. Trening ma być dla Ciebie i nie żeby pasował do jakichś mainstreamowych zasad które się wałkuje w necie. To że jakieś ćwiczenie jest ogólnie dobre i fajnie działające na klatkę - nie oznacza że dla Ciebie będzie ono idealne lub że będzie idealne w ogólnie przyjętej wersji. Czasem warto je olać i nie robić - chociaż wielu innym pomogło a druga opcja to je zindywidualizować tak żeby działało.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-04-23 08:49:56

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
W wyciskaniu na skosie prowadz łokcie minimalnie bliżej ciała, żeby przedramie było cały czas prostopadle wzgledem ziemi. U Ciebie jest pod delikatnym skosem a to obciąża rotatory i osłabia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REDUKCJA DO OCENY

Następny temat

Zmiana z treningu siłowego na masę

WHEY premium