SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Trening klatki piersiowej

Wysłana -
Mam następującą sprawę:

Mam 38 lat, wzrost 171, waga waha się między 65 a 70 kg. Chciałbym kupić zestaw hantli i sztangę. Chciałbym popracować nad mięśniami klatki piersiowej, ale nie wiem jakie obciążenie dobrać by były dobre efekty. Proszę o pomoc.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tego nikt nie wie jaki ciężar dobrać bo nie wiemy w jakiej jesteś formie.

Potzreba Ci hantli regulowanych, sztangę, ławkę i sam po kilku treningach metodą prób i błędów dojdziesz jakim ciężarem ćwiczyć.
Fajnie jak byś ćwiczył coś poza klatką piersiową.
Wysłana -
ze 100kg obciazenia podzielonego na talerze po 10, 5, 2,5 i 1,25kg moga sie przydac bo w hantlach czasem potrzeba dokladac po 1,25 na reke
Wysłana -
Na początek można i te 60-70kg kupić ale szybko zacznie brakować.
Wysłana -
mnie na pcozatek wystarczylo 2 x 20 kg regulowane co 5 kg mialem, ile dla Ciebie bedzie odpowiednie trudno zgadywać, jeden wniesie do domu dwie zgrzewki wody inny się z tym będzie męczył
Wysłana -
Dzięki za odpowiedzi.

Mnie generalnie chodzi o wyciskanie sztangi, jaka powinna być mniej więcej waga by były w miarę dobre efekty.

Zmieniony przez - michalkf w dniu 2018-08-08 20:18:48
Wysłana -
ale zrozum jedne zrobi dobre efekty na 60 kg inny na 100, dobrze by było jakbyś robił ok 10-12 powtórzen z trudem
Wysłana -
70-80kg na pewno Ci wystarczy przez pierwsze miesiące. Rzadko się zdarza, by ktoś wyciskał więcej zaczynając swoją przygodę z tym sportem.
Wysłana -
michalkf
Dzięki za odpowiedzi.

Mnie generalnie chodzi o wyciskanie sztangi, jaka powinna być mniej więcej waga by były w miarę dobre efekty.

Zmieniony przez - michalkf w dniu 2018-08-08 20:18:48

Musisz tak dobierać ciężar żeby nie doprowadzać do upadku i mieć jakiś lekki zapas, a ciężary i tak szybko będą szły w górę więc musisz korygować na bieżąco.
Wysłana -
ja w poczatkowych okresach silowni, to robilem klate sztanga 35kg i to dosc dlugo%)
Wysłana -
Każdy od czegoś zaczynał nie wiem czy nie zaczynałem od samego gryfu
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź