SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening kalistenika

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 919

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Witam! Mam 16 lat cwicze od 2 lat, w wiekszosci byla to silownia, lecz teraz nabawilem sie kontuzji.. wypukliny na krwgoslupie ledzwiowym, fizjo powiedzial ze z masa wlasnego ciala moge cwiczyc, moglby ktos pomoc w ulozeniu dla mnie planu, glownie w oparciu na cwiczeniach z masa wlasnego ciala ewentualnie z elementami bezpiecznych cwiczen z ciezarami ponizej plan ktory sprobowalem ulozyc

1. Wykroki chodzone 3x max
Krzeselko 3x 30sek
Hip thrust 3x 15
2. Podciaganie rampa 10-9-8-7 itd
Krokodylki 3x 15
3. Pompki na poreczach 3x max
Pompki normalne 3x max
4. Unoszenie hantli do boku 2x 20
Unoszenie hantli do przodu 2x20
5. Pompki wasko 2x max
Pompki odwrotne 2x max
6. Podciaganie podchwytem 2x max
Uginanie sztangielek mlotkowo 2x20
7. Unoszenie nog do klatki na poreczach . 3x 15
8. Plank 1x max

Uwagi: Na koniec treningu staralbym sie dorzucac cwiczenie koordynacyjne np balans na pilce, w treningu sa przykladowe cwiczenia od czasu do czasu bym mogl takze cos zmienic zeby dac inny bodziec

Inne przykladowe cwiczenia ktore moglyby byc zamiennikami, przysiady na pilce gomnastycznej, spiecia na palce, wioslowanie lezac, wyciskanie sztangi nogi do gory, prostowanie ramion na wyciagu gornym, uginanie z guma, martwy ciag na 1 nodze bez obciazenia,

Sa tu przykladowe cwiczenia ogolnie chcialbym robic sobie taki fbw tylko dac tam cwiczenia ktore sa bezpieczne (dla mnie w tym momencie)

Prosilbym o ocene jak I rady
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62291 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777572
Generalnie najlepszym rozwiązaniem byłoby to skonsultować właśnie z fizjo zrobić z nim jeden przykładowy trening żeby jednocześnie skorygować pozycję ćwiczeń i wyeliminować te, które mogą pogorszyć Twój stan.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Fizjo powiedzial ze cwiczenia z masa wlasnego ciala krzywdy mi nie zrobia, a elementy silowych dolozylem po prostu ale tez nie musza byc.. prosilbym tylko o ocene czy to dobry plan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ćwiczenia takie jak krokodylki czy krzesełko według mnie zbędne. Jeśli celem jest rozwój masy to jedynie ćwiczenia w oparciu o ciężary, a więc podciąganie na drązku różnymi chwytami i pompki na poręczach. Jako uzupełnienie wykroki z hantlami (mały ciężar nie powinien zaszkodzić), wyciskanie leżac, wznosy boczne i łapy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Rozumiem, a na koniec takie cwiczenia wlasnie jak krzeselko czy cos na miesnie glebokie ok czy zbedne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Krokodylki zalecil mi fizjo na wzmacnianie ledzwiowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Przez krokodylki rozumiesz burpees?

Krzesełko czyli pozycja półprzysiadu przy ścianie ? Bo nie wiem czy myślimy o tych samych ćwiczeniach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Krzeselko tak, krokodylki rozumiem wznosy rak I nog lezac na brzuchu na podlodze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedramię

Następny temat

Plan na redukcję: dodać aeroby?

WHEY premium