SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening grzbietu problem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 763
Witam mam pytanie czy taki trening ma do dobra kolejność: 1 drążek nachwyt szeroko 2 wiosło nachwyt na szerokość barków 3 martwy ciąg. Czy ta kolejność ćwiczeń jest dobra. Czy nie grozi jakas kontuzja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518

Mięśnie grzbietu to solidna grupa mięśniowa pod względem rozmiaru, ale także bardzo silna. W treningu grzbietu powinniśmy stosować ćwiczenia w zależności od naszego zaawansowania dla początkujących wystarczą 1-2 ćwiczenia, ale w przypadku średniozaawansowanych i zaawansowanych już tych ćwiczeń można dać więcej aby dobrze zaangażować i przetrenować grzbiet.

Ćwiczenia wymienione są taką podstawą jeśli chodzi o trening grzbietu. Podciąganie na drążku, wiosłowanie i martwy ciąg to taka trójca ćwiczeń grzbietowych, które powinny się znaleźć w planie treningowym grzbietu. Naturalnie z czasem można dodać kolejne ćwiczenia, a mało tego tych trzech wymienionych jest niezliczona ilość wariacji.

Jednak aby minimalizować ryzyko kontuzji musimy ściśle przestrzegać techniki wykonania ćwiczeń ona jest tutaj kluczem. Jeśli nasze ćwiczenia są wykonywane poprawnie i nie mamy przeciwwskazań do tych ćwiczeń to przykładamy wszelkiej staranności żeby kontuzja nas nie zaskoczyła, a rozwijamy się bezpiecznie.
Warto też rozsądnie progresować z ciężarem ponieważ brawura treningowa może się skończyć.

Polecamy również: Duże i silne mięśnie grzbietu, czyli trzeba mieć plecy!




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-09-16 10:19:54

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
kontuzja zawsze może Ci się przydarzyć, kolejność ok. Każdy też ma inne preferencje np woli od martwego zacząć.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234166
jest ok, nie ma przeciwwskazan
mozna spotkac sie z opiniami zeby nie robic drazka przed martwym, jednak w mojej opinii nie ma to uzasadnienia

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Ja również nie widzę przeciwwskazań, robiłem tak niejednokrotnie a jestem po kontuzji i nie mam żadnych problemów.
Ale ze względów praktycznych wrzuciłbym mc na początek, później drązek i później wiosło. Bo jeśli zrobisz w swojej kolejności to prostowniki mogą odmawiać posłuszeństwa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 763
Ok dzięki za info
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Po dwóch miesiącach treningu mam lekkie bóle stawów - przyczyna?

Następny temat

Zmiana w treningu

WHEY premium