SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening fbw 5x5, co i jak?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3456
Cześć mam kilka pytań co do tego planu:

TRENING A

Przysiady 5x5
Wyciskanie leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wznosy bokiem 3x8
Biceps + triceps 3x8
Allahy 3x8
Łydki 3x8

TRENING B

Martwy ciąg klasyczny 5x5
Wyciskanie żołnierskie 5x5
Podciąganie wąsko 5x5
Wyciskanie wąsko 3x8
Biceps 3x8
Deska x3
Łydki 3x8

Moja waga to 61,5k. Od jakiegoś ciężaru zacząć? Progresja co trening (na początku 5kg, później jak będzie ciężko to mniej - wiadomo). Stosować go 3 razy w tygodniu, poniedziałek TRENING A, środa TRENING B, piątek TRENING A?

Jestem kompletnie zielony w temacie treningu dlatego piszę tutaj, miło by było gdybym ktoś pomógł :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347407
Nie jesteśmy w stanie powiedzieć od jakiego ciężaru powinieneś zacząć, gdyż to kwestia indywidualna. Najlepiej jakbyś te 5 x 5 robił lekko, z dużym zapasem w każdej serii. Czy będzie to 50kg czy 80 to już zależy od Ciebie i Twojej naturalnej siły.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3456
A co do zwiększenia ciężaru co trening to 5kg na początek nie będzie za dużo? Zakładając, że max wycisnąłem 57kg

Edit. Trenować tak jak napisałem wyżej? Trening A poniedziałek, Trening B środa, Trening A piątek?

Edit. Co serie zwiększać obciążenie czy robić wszystkie serie z tym samym, a dodawać obciążenie co trening?


Zmieniony przez - Mistrzuniox w dniu 2018-08-09 09:24:54

Zmieniony przez - Mistrzuniox w dniu 2018-08-09 09:34:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
Mistrzuniox
A co do zwiększenia ciężaru co trening to 5kg na początek nie będzie za dużo? Zakładając, że max wycisnąłem 57kg

Edit. Trenować tak jak napisałem wyżej? Trening A poniedziałek, Trening B środa, Trening A piątek?

Edit. Co serie zwiększać obciążenie czy robić wszystkie serie z tym samym, a dodawać obciążenie co trening?



Zmieniony przez - Mistrzuniox w dniu 2018-08-09 09:24:54

Zmieniony przez - Mistrzuniox w dniu 2018-08-09 09:34:55


A jaki masz staż treningowy aktualnie, że wskakujesz na lan 5 x 5?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3456
2 miesiące
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
To nie bierz się panie za plany 5x5 bo pewnie wyniki siłowe też nie są wysokie, więc 5x5 Ci zbędne.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3456
Ok, a byłbyś w stanie powiedzieć jakim planem się kierować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
5 kg tak za bardzo nie bedziesz progresował chyba że z zanizonego pułapu startujesz bo 4 tygodnie i już 20 kg plus jest a to już sporo

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
Ćwiczenia masz w miarę dobrze dobrane, ale do 5 powtórzeń nie ma potrzeby schodzić. Daj tam 10-8, progresuj, szlifuj technikę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3456
A jeszcze jedno pytanie. Mam robić główny nacisk na trening A? Mam na myśli to, że A, wolne, B, wolne A tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
Mistrzuniox
A jeszcze jedno pytanie. Mam robić główny nacisk na trening A? Mam na myśli to, że A, wolne, B, wolne A tak?


W zależności od możliwości treningowych i dni ile chcesz trenować. Co drugi dzień jest dobrą opcją trenowania.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny.

Następny temat

Bieg, Siłownia, Regeneracja i tak w kółko...

WHEY premium