SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do poprawy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1559

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Siemka, mógłby mi ktoś poprawić obwody? To pierwsze które ułożyłem. Trenuję w domu. Sprzęt do dyspozycji to: drążek, poręcze do pompek, uchwyty do pompek, expander, skakanka, opona i młoty ( 5,8 i 12 kg). Mój trening:
1) pon-pt : karate/boks
2) bieganie: kiedy mogę, 3-5 razy w tyg, różne tępa, trucht przeplatany sprintami, biegam po lesie, często pod górkę, często z przeskakiwaniem nad czymś, wspinaniem się na np. ułożone bele drewna itp. Staram się urozmaicać [sorki za chaos w tej wypowiedzi]
3) Trening w domu jako uzupełnienie do sw:
I:
1) Skakanka:
* 5 min luźno
* 5x100 pow. -max. tempo
* 2 min średnie tempo
2) Ćwiczenia statyczne (2 na jednym treningu, po 5 min każde)
3) Uderzanie młotem w oponę - 2x30 na każdą stronę (bez przerw, naprzemiennie strony po 30 uderzeń. Łącznie 120 uderzeń)
4) Brzuch (4 serie dolne, 3 serie skos i góra)
5) 4-5 obwodów(90s przerwy):
* pistolety
* drążek nachwyt
* pompki "wojskowe"
* pompki z nogami w górze (na barki )
* pompki diamentowe (trójkątne, czy jak je tam jeszcze inaczej nazywają)

II:
1) Skakanka:
* 5 min luźno
* 5x100 pow. -max. tempo
* 2 min średnie tempo
2) Ćwiczenia statyczne (2 na jednym treningu, po 5 min każde)
3) Uderzanie młotem w oponę - 2x30 na każdą stronę (bez przerw, naprzemiennie strony po 30 uderzeń. Łącznie 120 uderzeń)
4) Brzuch (4 serie dolne, 3 serie skos i góra)
5) 4-5 obwodów(90s przerwy):
* pistolety
* drążek nachwyt
* pompki na poręczach (wykonanie na klatę)
* rozciąganie expandera przed sobą
* pompki na poręczach (wykonanie na triceps)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Nie chcę zakładać nowego tematu to dalej w tym pisze. Trochę pozmieniałem. 2 plany, 2 treningi nie licząc sw i biegania.

I:
1) rozgrzewka (oczywista sprawa) + rozciąganie dynamiczne
2) skakanka:
* 5 min luźnie tępo
* 5x100 max tępo
3) Brzuch
4)Obwody (na razie 4):
* pistolety
* drążek nachwyt
* pompki "wojskowe"
* pompki z nogami w górze (na barki )
* pompki diamentowe
5) Rozciąganie

II:
1) rozgrzewka + rozciąganie dynamiczne
2) skakanka:
* 5 min luźnie tępo
* 5x100 max tępo
3) Brzuch
4)Obwody (na razie 4):
* pistolety
* drążek nachwyt
* pompki na poręczach (wykonanie na klatę)
* rozciąganie expandera przed sobą
* pompki na poręczach (wykonanie na triceps)
5) Rozciąganie

Ćwiczenia statyczne i młot na razie odpuszczam. Ewentualnie po treningu sobie handstand poćwiczę jak siły będę miał i czasu trochę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co to są ćwiczenia statyczne? Możesz dokładniej? Robisz takie treningi to chyba w dobrej formie wytrzymałościowej jesteś? Te obwody na koniec skatują Ci klatę, barki i triceps dość mocno. W dodatku będziesz już zmęczony przez wcześniejsze ćwiczenia. Jak nie będziesz dawał rady, to obwody przełóż na początek treningu a skakankę na koniec. Jak Ci czasowo wyjdzie ten trening? Wyrobisz się w 30-40 minut?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Ćwiczenia statyczne to np. handstand, planche czy L-sit. Po prostu stajemy w jakiejś ciężkiej pozycji i trzymamy przez określony czas. Trening bez rozciągania to ok. 40 min. Z rozciąganiem z 80 min. Jeśli chodzi o wytrzymałość to jestem w dość dobrej formie. Bez problemów idzie 30 min sparingów bez przerw z zawodnikami cięższymi o 10-15 kg. Dzięki za wskazówki z obwodami. Jeśli będzie ciężko to zacznę od nich.

Zmieniony przez - 94Maly w dniu 2012-05-02 09:41:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mocno odstają od nóg w jakim sensie? Wytrzymałości brakuje czy masy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Nogi są ogólnie dużo mocniej zbudowane, bardziej wytrzymałe i lepiej przećwiczone. Przez długi czas mój trening skupiał się głównie na nogach. Na górne partie robiłem tylko podciąganie i pompki klasyczne a cały trening był robiony pod nogi. Mam 160 cm wzrostu, 69 cm w pasie i 64 cm w udach. Trochę to dziwnie wygląda bo w klatce nie mam nawet 100 :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12153
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
To źle? Jestem w uj niski i taki genetyczny suchar ze mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chodzi o masę mięśniową, to tymi treningami jej nie zbudujesz za dużo. One Ci wzmocnią i ubiją sylwetkę, ale na polepszenie proporcji nie licz. Tu trzeba byłoby zrobić dobry trening siłowy 3x w tygodniu. Przeczytaj sobie to: http://potreningu.pl/artykuly/702/crossfit-a-kulturystyka-czyli-sylwetka-ponad-wszystko 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Nie chcę też za bardzo się rozbudować, tylko trochę, nie mogę za dużo przytyć bo startuję w kat do 65 kg. Mam 63 teraz i myślałem, że na obwodach trochę zrzucę tłuszczu (tak na 1,5-2 kg liczyłem) i później trzymając dietę na +100/200 kalorii nadrobię na sucho :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No na obwodach tłuszcz pewnie coś tam zrzucisz, wszystko zależy od tego jaką masz aktualnie sylwetkę i przede wszystkim jak jesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Teraz mam jakieś 13% tkanki tłuszczowej. Dietę trzymam, teraz akurat dodatni bilans kaloryczny ale niewiele 100-150 kcal nadwyżki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA PALEO - ZBIÓR ARTYKUŁÓW I OPRACOWAŃ

Następny temat

Dziennik- początki z crossfitem/ PacMan12

WHEY premium