SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny lub poprawy.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2008

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1387
Cześć, jutro zaczynam swoją drogę z siłownią i przygotowałem taki plan. mógłby ktoś spojrzeć fachowym okiem czy wszystko jest ok ? jest to trening FBW i bede robil go 3 razy w tygodniu na zmianę A-B-A , B-A-B. Moim celem jest zwiększenie masy mięśniowej (suchklates here), ćwiczenia wybierałem tak na czuja więc prosiłbym o opinie. Czy ilość serii i powtórzeń jest ok?

I chyba pytanie które mnie zastanawia najbardziej czyli, czy zwiększać ciężar miedzy seriami?

A:
Nogi:
Przysiad ze sztangą 3 serie.
Plecy:
Wiosłowanie sztangi 3 serie.
Klatka piersiowa:
Wyciskanie sztangi na płasko 3 serie.
Barki:
Wyciskanie hantli nad głowę siedząc 3 serie.
Triceps:
Wyciskanie francuskie sztangą łamaną 3 serie/
Biceps:
Uginanie ramion ze sztangą 3 serie.
Brzuch:
Spięcia 3 serie po 20 powtórzeń

B:
Nogi:
Wykroki ze sztangą na karku 3 serie
Plecy:
Martwy ciąg 3 serie.
Klatka piersiowa:
Wyciskanie hantli na płasko 3 serie.
Barki:
Wyciskanie żołnierskie 3 serie.
Triceps:
Wyciskanie hantla zza głowy oburącz 3 serie
Biceps:
Uginanie przedramion z hantlami chwytem neutralnym (młotkowym) 3 serie
Brzuch:
Wznosy nóg w zwisie 3 serie po 20 powtórzen

wszystko po 6-8 powtórzeń.

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Tak jest co serie zwiększaj ciężar, ja bym dał jeden wycisk na skos górny daj sztangą płaską a hantelkami skos.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1387
anubis84
Tak jest co serie zwiększaj ciężar, ja bym dał jeden wycisk na skos górny daj sztangą płaską a hantelkami skos.


dzięki za odpowiedz, w sensie że w treningu B Klatka "Wyciskanie hantli na płasko 3 serie." zmienić na wyciskanie hantli na lawce skośnej tak?
pozdrawiam cię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Tak dokładnie, sobie przetrenujesz różne rejony klatki piersiowej.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1387
anubis84
Tak dokładnie, sobie przetrenujesz różne rejony klatki piersiowej.


dzięki wielkie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776824
Jak to jest Twój pierwszy plan treningowy to nawet nie potrzeba Ci dwóch zestawów treningowych. To co wrzuciłem to trening na rozruch a można by zrobić mniej ćwiczeń.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia w domu

WHEY premium