SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 755
skorzystalam z waszych porad odnosnie treningu silowego w innym dziale i dodałam go do mojego całego procesu redukcji :)

Krótko o mnie:

Poziom: ultraswiezak
Waga:102 (schudłam już około 12kg z dieta i cardio od 1msc i 20dni)
Wzrost: 174
Wiek:23, kobieta

Tak jak wspomniałam jestem mega początkująca, do tej pory poza cardio na siłowni po 1h nie robiłam totalnie nic.
sciagnelam sobie plan z potreningu i wyglada on po niewielkiej modyfikacji nastepujaco w jednym dniu:
btw - dzisiaj byl pierwszy dzien, kolezanka byla ze mna, ktora sie zna , żeby mi technike pokazac, coby mialo to rece i nogi.

rozgrzewka 10 min orbitrek
PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA KARKU -> 4 serie po 15 powtorzen
WSPIĘCIA NA PALCE OBUNÓŻ STOJĄC - nie robie tego, bo mam mega duze miesnie lydek (tak jak cala jestem otluszczona, to tam naprawde odcina mi sie wielki miąch, serio, to rodzinne i po prostu nie chce ich cwiczyc :/ )
PROSTOWANIE TUŁOWIA NA ŁAWCE RZYMSKIEJ <- to bylo ultra hardcorowe 1x 20 1x15 1x15
WYCISKANIE SZTANGIELEK NA ŁAWCE DODATNIEJ 3x15
PODCIĄGANIE SZTANGI DO BRODY 3x15
SPIĘCIA BRZUCHA LEŻĄC 0
SPIĘCIA BRZUCHA LEŻĄC BOKIEM 0 obydwoch cwiczen na brzuch nie zrobilam, bo... nie wiem gdzie mam to na silce zrobic :D troche mi glupio wziac sobie mate i cwiczyc :D
Wiosło 8minut
SZYBKI CHÓD W TEMPIE 7KM/H + 10 min rowerek

Muszę dodać koniecznie coś na brzuch... chyba wyżej wymienione dwa ćwiczenia zrobię po prostu w domu np po przyjściu z siłki, będzie to miało sens?

do tego chce dodac aquaaerobik, bo to dla mnie sama przyjemnosc i moze jeden dzien samego cardio na silce albo dwa? co polecacie?

myslalam np. 2xaqua 2xsilowy jak wyzej (plan się bedzie oczywiście w komejnym dniu różnic) 2x cardio?

czy te cwiczenia nie sa zbyt ciezkie n a totalnego laika? ogolnie dalam rade, ale nie chce sie polamac, a przy mojej masie...... :D moze byc roznie
+ moze bardziej powinnam sie skupic na zrzucaniu masy/tluszczu niz treningu silowym? ale z tego co wy polecacie i z artykulow wynika, ze trening silowy jest chyba nawet wazniejszy niz cardio? domyslam sie, ze muly mi sie nie zrobia, bo to lata pracy, ale czy moze pojawic sie z czasem np przybycie wagi? czy raczej w polaczeniu z dobra dieta bede dalej chudnac?

dziekuje wszystkim za wypowiedzi !!! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
3x siłówka i 3x cardio jest ok. Choć osobiście z klientami zaczynam od wprowadzenia odpowiedniego modelu żywieniowego i samego treningu siłowego, by zobaczyć jak zareaguje organizm. Cardio w późniejszym etapie w celu intensyfikacji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777610
Bardzo fajny progres oby się utrzymał jak najdłużej.

Ćwiczenia mogą być pod warunkiem, że masz kogoś kto ogarnie technikę?
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
tak brzuch mozesz zrobić w domu po powrocie, mozesz o planku pomyśleć zamaist leżąc bokiem, na większosci siłowni przeważnie gdzies jest jakiś zakątek, salka do ćwiczen na matach,

Własnie trening siłowy się najlepiej andaje do redukcj iwagi bo dodatkowo kształtuje sylwetkę, wątpię by masa Ci podskcozyła chyba że coś w hormonach np się popsuje.

Aqua aerobic wg mnie słabo już lepiej pływać na basenie
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 755
Aqua aerobik mnie zachęcił tym ze stawy nie są tak obciążone a ja się trochę boje, ze przy mojej wadze to i tak już ostro są dojechane.
Czyli zamienić np aqua na dodatkowy siłowy trening i w dumie mieć 3xsilowy 1aqua 1x samo cardio?

Raz w tygodniu jest ze mną koleżanka która nadzoruje mnie technicznie, w inne dni jestem sama i opieram się na filmikach zamieszczonych do każdego ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
nie mówię aby aqua zamienić na siłowy tylko aqua aerobic na normalne pływanie na basenie.
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 755
Okej, myśle ze jestem w stanie to wdrożyć :)

Czy dwa razy w tygodniu trening siłowy to nie jest za mało?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
2 x na tydzien trening siłowy to takiem minimum wg mnie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
2 to minimum a 3 jest ilością optymalną.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
yeezuu
Aqua aerobik mnie zachęcił tym ze stawy nie są tak obciążone a ja się trochę boje, ze przy mojej wadze to i tak już ostro są dojechane.
Czyli zamienić np aqua na dodatkowy siłowy trening i w dumie mieć 3xsilowy 1aqua 1x samo cardio?

Raz w tygodniu jest ze mną koleżanka która nadzoruje mnie technicznie, w inne dni jestem sama i opieram się na filmikach zamieszczonych do każdego ćwiczenia



A pokaż swoją dietę, bo to sprawa najistotniejsza w tym wypadku.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777610
Musisz przede wszystkim czuć, że ten trening w wodzie jest wyzwaniem i daje jakieś poczucie zmęczenia, a nie tylko pląsanie w wodzie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6
Dobry pomysł z tą wodą, pochwalam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cardio

Następny temat

FBW

WHEY premium