SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 83
Cześć,
Ćwiczyłem 3 miesiące FBW, teraz od miesiąca lecę poniższym treningiem, prosiłbym o sugestie poparte argumentami, co jest zle i dlaczego o ile cokolwiek jest.




-ćwiczę we wtorki, czwartki i soboty, w jednym tygodniu rano (około 8-9), w kolejnym koło godziny 15
-trening rozpoczynam 10 minutami aerobow ( najcześciej bieżnia, tempo 7km/h zwiększane do 11)
-rozgrzewkę kontynuuje wykonując ćwiczenia na każda partie mięśni minimalnym obciążeniem

Trening właściwy:
*wtorek (plecy, biceps)
-martwy ciag 4*8
-wiosłowanie sztanga 4*8
-wiosłowanie hantlem 4*8
-ściągnie wyciągu za kark 4*8

-zginanie przedramion z hantlami 3*8
-zginanie przedramion sztanga łamana stojąc 3*8
-modlitewnik 3*8
-zginanie przed ramienia opartego o kolano 3*8

*czwartek (klatka piersiowa, triceps)
-wyciskanie na ławce płaskiej 4*8
-wyciskanie na ławce skośnej, góra 4*8
-wyciskanie hantli na ławce skośnej, góra 4*8
-rozpiętki 4*8


-wyciskanie francuskie sztanga łamana 3*8
-wyciskanie francuskie hantlem 3*8
-ściągnie liny wyciągu gornego 3*8
-prostowanie ramienia z hantlem 3*8


*sobota (nogi, barki)
-przysiady na maszynie 4*8
-suwnica 4*8
-wykroki 4*8
-prostowanie nóg w siadzie 4*8

-wyciskanie sztangielek 3*8
-Arnoldki 3*8
- unoszenie ramion w przód z hantlami 3*8
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3*8

Wiek: 23
Waga: 108
Wzrost: 201
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6486 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777449
Gdześ ten trening już widziałem.

Po fbw przejście na split z partią raz w tygodniu jest niezby dobrym pomysłem.

Zdecydowanie lepiej by się sprawdziły albo dwa zestawy fbw, albo np push pull tak aby ta częstotliwość trenowania partii była większa niż raz w tygodniu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Tez jestem tego zdania, ze taki trening po fbw nie jest najlepszym pomyslem, raczej przeszedlbym na 4 treningi tygodniowo w styl 2 x gora, 2 x dol. Poza tym jak robisz plecy to biceps po plecach zamkniesz sie spokojnie w 6-9 seriach (zalezy jak tam wczesniej przecwiczysz plecy) ja osobiscie robilem 2 cwiczenia po 4 serie, lacznie 8 serii i lapa blagala o litosc

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 83
Założyłem osobny temat w celu zbadania samego treningu, w poprzednim było tyle teksu ze pewnie mało kto przebrnął przez całość.

Zazwyczaj po plecach czuje już delikatna pompę na bicepsie, po 3 ćwiczeniach jest już niezle skatowany to fakt, 4 wykonuje najcześciej mniejszym obciążeniem wiec może racja ze warto sobie chociaż jedno ćwiczenie odpuścić.

Czyli idąc za waszymi sugestiami zdecydowanie lepiej sprawdziłby sie zestaw Push pull 4 razy w tygodniu? Mniejsza objętość większa częstotliwość? Czy warto zmieniać trening teraz czy zaczekać do końca cyklu kreatyna? Zostało mi jakies nieco ponad 2 tygodnie. Kiedy zatem jest odpowiedni moment na trening split? Jeżeli chodzi o samo działanie treningu to jestem zadowolony, mięśnie rosną i z miękkiej kluchy coś sie tam wyrabia :D
Przyznam tez ze przy FBW siła przy klatce piersiowej była zdecydowanie lepsza wiec może to tutaj jest pies pogrzebany.
Wracając do objętości split to po każdym treningu zakwasy są mimo rolowania i rozciągania przez 20 min. Nie przeszkadza mi to, nawet cieszy, ale może właśnie im mniej tym lepiej tak jak doradzacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6486 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777449
Na bicepsie będzie odczuwalne zmęczenie bo ćwiczenia grzbietowe mocno go atakują.

Mikrouszkodzenia po treningu mogą być ale takie żeby Ci nie utrudniały poruszania się bo to oznacza, że trening był za ciężki.
Nie dochodź do upadku mięśniowego.



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2017-12-08 16:29:42
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mam 16 lat i chcę zacząć ćwiczyć - wskazówki dla początkującego

Następny temat

Czarna lista trenerów personalnych

WHEY premium