SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla zmianowych

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1253
Witam
Mam pytanie czy na grupie znajdują się osoby które trenują a jednocześnie pracują w systemie zmianowym tzn. 1 dzień: 7.00 - 19.00 dniówka 2 dzień: 19.00-7.00 nocka - ten dzień oraz następny wolny później sytuacja się powtarza. Na zmianie nocnej raczej nie ma możliwości drzemki. Jak planujecie treningi - ja po nocy i porannej krótkiej drzemce (dziecko do przedszkola) raczej nie mam siły na trening. Jestem ciekawy waszych opini. Z góry dziekuję za odpowiedzi.

mariusz

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
byl tu kiedys post o tym ale nie mam linka niestety

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
no jesli pracujzs od 7 do 19 - spozywaj posilki - weglowodanoow psoro - abys mial energie (no i bialko tez jak to w diecie) potem mozesz ew. ok 20 wpasc do sikli (jesli nie bedziesz przemeczony itp.)

jesli na nocke ? - konczysz o 7 z dzieckiem do predszkola i spisz powiedzmy do 12, to zjesz 2-3 posilki bogate w weglwodaany [no i bialka] i mozesz osc na silke , no a potem na 19 do roboty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 862
Mariusz!
Mialem okazje pracowac w systemie zmianowym i szczerze mowiac nie ma to znaczenia.Nie rozumiem dlaczego kolega doradza Ci prowadzenie extra diety z tego powodu? Dieta sama w sobie powinna byc bogata w bialka i węgle i dotowana suplami.
Jedyne na co powinienes zwracać uwagę to sen. Starać się wyspać przed treningiem zwłaszcza po nocy.
W przypadku pracy zmianowej tracisz tylko na jednym: własnie na śnie.
U każdego człowieka zegar biologiczny jest tak ustawiony, że w ciągu dnia wydziela adrenalinę do krwi co pobudza do działania. O pewnej porze ta adrenalina przestaje być wydzielana dzięki czemu nasz sen jest spokojny i mozemy wypocząć.Domyślasz się już zapewne do czego zmierzam.W Twoim przypadku nie ma takiej określonej stałej pory więc adrenalinka wydziela się prawie cały czas (wyjątek to urlop gdzie mozna prowadzic regularny tryb zycia, wtedy wraca to do normy).
Oznacza to tyle, że wstajesz lekko rozdrazniony i nie do konca wypoczęty.
Niemniej wszelkie procesy regeneracyjne zachodza w organizmie bez wiekszych zaklocen.Adrenalina wywoluje jedynie dyskomfort psychiczny, ale na to nie ma rady.
Patrzac na to od drugiej strony: jestes caly czas lekko pobudzony ...wykorzystaj to na treningu.
Pozdrawiam

Pablo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

glupie pytanko:-P

Następny temat

Kilka pytań o sprzęt

Wiecej