SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego, domowa siłownia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9
Witam,

Chciałbym rozpocząć treningi, które przyniosą odpowiedni efekt, korzystając ze sprzętu jaki mam w domu. Dotychczas, moje ćwiczenia były niestety nieregularne (słomiany zapał, zawsze po znalezieniu jakiegoś nowego planu treningowego, wykonywałem go intensywnie, ale przy braku widocznych rezultatów rezygnowałem, albo też wykonywałem ćwiczenia "jak leci" na tym co mam w domu). Prosiłbym wiec kogoś kto się zna na tym, żeby ustalił jakiś sensowny plan treningowy z wykorzystaniem tego czym dysponuję.

Zacznijmy może od tego że mam 19 lat, 178 cm wzrostu i ważę 71 kg. Nie mam żadnych przeciwstawiań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń. A czasem dysponuję codziennie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Interesowałby mnie trening przede wszystkim na rzeźbę.

A teraz może trochę na temat tego czym dysponuję w domu:

- ławka, robiona na zamówienie (nie żadna z allegro) z przyrządem do ćwiczenia nóg, butterfly, wyciągiem (pod które istnieje możliwość doczepienia dowolnych obciążeń), modlitewnik.
- gryf prosty, gryf łamany.
- wioślarz (tutaj niestety zakup z allegro Body Sculpture BR 2200)
- ławka ukośna wygięta
- drążek do podciągania
- obciążenia (około 40 kg, ale w każdej chwili mogę dokupić więcej)

Jeżeli ktoś na podstawie posiadanego przeze mnie sprzętu i informacji o mnie, ułożyłby mi w miarę sensowny plan, co i kiedy, to byłbym niezwykle wdzięczny. Ewentualnie proszę o doradzenie jakiś innych ćwiczeń.


pozdrawiam


Zmieniony przez - madewith w dniu 2007-07-21 13:01:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1244
interesowałby mnie trening na rzeźbę
kolejny raz napływ sezonowców blee
stary nikt ci nie będzie układał planów treningowych
chyba ze zapłacisz tu nie ma darmowych instruktorów koles

miałem słomiany zapał bo nie widziałem efektów
w tym sporcie nie będzie widac efektów po 2 tyg
po za tym czy kazdy jak sie rejestruje nie umie korzystać z wyszukiwarki!!!
no ku*** coś tu jest nie tak...
najpierw czytaj potem pytaj a jak ci się nie chce to nic nie osiągniesz
jak masz słomiany zapał to lepiej sobie siłke odpusc i pograj w tibie albo inny shit


powiem ci tylko że osobiscie tylko marze o takim sprzecie a mam prawie 15 lat i jestem tylko o 6 kg chudszy od ciebie
technika dołujaca zawsze działa:P

https://www.sfd.pl/Dla_nowych_na_silce-t205292.html a tu masz coś na początek powodzenia

POZYTYWNIE PO***ANY

:D:D:D:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5049
Sog dla Viriona zgadza sie to nie tak prosto ze pomachasz tydzien czy dwa sztangielkami i juz masz miesnie kulturystyka to sport ktory wymaga posweicen i czasu a jak chcesz szybko to doping

Hey Deejay!!! Pump Up The Basse and Drop the Beat!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1102 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10411
Za co Ty mu tego soga dajesz??? Za to, ze nawrzucal na jakiegos typka?! Kuzwa wy na bank jak weszliscie na forum od razu mieliscie rozpracowane wszystko i poruszaliscie sie za***iscie plynnie.
A tu mu jeszcze jakis 14-sto latek prawi, ze jest tylko o 6Kg chudszy...
*** to kogo interesuje dla mnie mozesz miec 7lat i wazyc 120Kg i tak kazdy na tym foum ma to gdzies. To raczej Ty idz odpal Tibie albo pobij mlodszego brata.

"The important thing is not to stop questioning."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1102 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10411
Poza tym wkleiles link i dobra. Zostaw niech sobie poczyta. Po cholere jeszcze na niego wrzucac? Jezeli jest sezonowcem trudno. Jego sprawa. Znudzi mu sie cwiczenie po tygodniu. Tez trudno. Jego decyzja.

pzdr.

Zmieniony przez - WWJD w dniu 2007-07-21 16:23:37

"The important thing is not to stop questioning."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1244
stary to ze mam 14 lat było wazne bo on ma 19 i ja za rok bede wygladal jak on ja nie mam zamiaru sie chwalic tylko ukazac mu pewne niedoskonałosci w jego budowie.
Ja z pewnoscią wchodzac na forum nie syskakiwałem z pytaniem w dziale ,,mam 14 lat chce zaczac cwiczyc mam 100 tabletek ruskiej metki jak to brac czy moge do tego dołaczyc glukoze?? cytat:P

a czy ciebie nie denerwuja sezonowcy??
a moze sam nim jestes ja osobiscie mam nadzeje ze nim nie jestem:P:P
zadaj sobie te pytanie
a soga w sumie to nie słusznie zarobiłem i uwazam ze na niego nie zasługuje

POZYTYWNIE PO***ANY

:D:D:D:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1244
no ale czy tekst ,, waze 75 kg interesowałby mnie trening na rzeźbę ,, cię nie rozbraja?????????

trzymajcie sie!!
powiedziałbym zebys edytowal posty ale sam tgo nie robie:P:P

POZYTYWNIE PO***ANY

:D:D:D:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Virion_pl - sezonowcy wkurzają to fakt. Ale o co Ci chodzi? Pobujać się - w stylu -

"MY jesteśmy prawdziwi sportowcy, bo ćwiczymy cięzko, a inni to niech się walą na ryj. Patrzymy na nich z góry, bo są nic nie warci. no, ewentualnie można im rzucić jakiegoś linka, jak ochłap, na odczepne. Ale i tak nie warto, bo nic z tego nie będzie."

Oczywiście przejaskrawiam nieco. Aby uwypuklić o co mi chodzi.

A chodzi mi o to, żeby każdego bez wyjątku zachęcać, inspirować, podkręcać na ćwiczenia. A nie odrzucać pogardliwym komentarzem.

Czasem ktoś stoi jakby na krawędzi, na rozstaju. Czasem jedno słowo może go popchnąć we właściwym kierunku. I nigdy nie wiesz jak to się skończy. Może znów slomiany zapał wypali się po 2 tyg.? A może nie? Nie nam oceniać.

I nie chodzi o takie słodkie gadanie mamusi w stylu "dasz radę, na pewno ci się uda". Każdy jest kowalem własnego losu. I nikt nie będzie brał tu odpowiedzialności za czyjeś wybory. Wskazać drogę i klepnąć w bark kuksańcem - i tyle.



Zmieniony przez - Kuro w dniu 2007-07-22 10:35:07

Zmieniony przez - Kuro w dniu 2007-07-22 10:36:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Virion - nie dam Ci bana ale wyluzuj troche bo sobie powoli zbierasz. i nauczta sie ****a edytowac posty

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1244
no to teraz kuro dostał ode mnie soga ;];] az mi sie lezka w oku zakreciła ;];] Ale ktoś chyba nie zrozumiał mojej wypowiedzi mi chodziło tylko po części o sezonowców a głównie o to że ktos wyskakuje na forum z tekstem ,,witam poprosze o diete i plan na mase dziekuje pzdr! " to własnie mnie tak oburzyło gdyby napisał np ,, siema chce zaczac cwiczyc na siłce próbuje ułozyc sobie plan i chciałbym a byscie podrzucili mi jakies ciekawe linki i ocenili plan" to z pewnościa nie byłoby takie irytujące, niech on ma ten słomiany zapał ***** to ale żeby nie prosił nikogo o plany skoro jest ich miliony na forum;];] uwazam ze on jest po prostu leniem i sadze ze ten kto napisał ten drugi cytat ;];] na pewno dojdzie dalej niz ten z pierwszego
pzdr!!

okis okis everr tylko nie bannuj obiecuje ze wyuzuje:P

Zmieniony przez - Virion_pl w dniu 2007-07-22 10:49:55

POZYTYWNIE PO***ANY

:D:D:D:D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie - ile razy w tyg. - Do doswiadczonych;)

Następny temat

Stepper- wzmacnia kolana?

WHEY premium