SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla 15-latka

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4673

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45
Witam :)
Jestem tutaj nowy na tym forum, więc jeśli coś źle napisałem lub nie wtym dziale co trzeba to przepraszam. :] Nie miejcie tego za złe. Chciałbym abyście mi poradzili jakiś trening (co jaki i kiedy), interesuje mnie rzeźba ciała (głównie biceps i klata),a także aby mieć wiecej siły niż mam dotychczas.

Zamierzam ćwiczyć w domu ponieważ siłownia jest kilkadziesiąt kilometrów od mojego domu.

Więc mam do dyspozycji : ławkę (można zmieniac kąt nachylenia), gryf, obciążenia mam 30kg (wiem ze może mało ale na seryjki sie chyba da cwiczyć), mam rozpietki przy ławce, spreżyny do rozciągania, 2 hantelki po 1.5kg (tego nie używam bo za lekkie myśle że takimi hantlami to dużo sie nie zdziała). Mogę również robić pompki i brzuszki, tylko poradźcie mi co kiedy i w jakich ilościach.

Moje dane i cele
Wiek: 15 lat
Waga: 70kg
Wzrost: 185cm
Cel do osiągnięcia: Rzeźba i Siła
Staż: dopiero co zaczynam

Prosiłbym was o stworzenie jakiegoś planu treningowego dla mnie, myslę że poświęcicie mi troszke czasu :) i pomożecie mi w rozpisaniu tego planu który pomoże mi to osiagnąć co powyżej napisałem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
tak rzezbic nie masz co wiec musisz najpierw nabrac masz miesniowej trening dyskotekowy odpada musisz cwiczyc cale calo czyli klatka bic tric barki plecz brzuch tu masz temet co do treningu https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
i podstawa tp dieta wiec link dla ciebie stosuj sie do tego https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 211 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28941
a przede wszystkim nogi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Na początek polecam Ci trening domatora, czyli trening w domu. Jesteś młody nie masz się co forsować, a na treningu domatora siła idzie na prawdę wspaniale w góre;)
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp


Po drugie, dieta będzie sukcesem żeby wyglądać i mieć siłę.
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 

Ćwicz całe ciało, nie klata i biceps, tylko całe, plecy i nogi to
podstawa.

Skup się na diecie, trening sobie ułóż z linku wyżej, stosuj się do wskazówek. I odpowiednia regeneracja jest bardzo ważna, wypoczywaj, jesteś młody na "hardkorowe treningi" nadejdzie czas. Z głową ćwicz, rozgrzewka przed każdym treningiem!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
Trening nóg pozytywnie wpływa na rozwój bicepsów ( uogólniając ) zatem nie odbieraj sobie tego. Trening stymuluje mięśnie do rozwoju ale budulcem i cegiełkami, z których powstają mięśnie jest to co zjadasz każdego dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Jak wyżej Nogi połowa naszego ciała, nie warto ich zaniedbywać...

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45
Dzięki za rady :]

Ale ja jednak chciałbym poćwiczyc nieco na ławce, na ekspanderze i pompki porobic.

Wiec jesli ktos mógłby mi rozpisac jakies ćwiczenia ze sztangę, liczbe ich powtórzeń i w jakie dni ćwiczyc to byłbym bardzo szcześliwy.
Jakby co to pisac na gg. Mój numer to : 39240375
Naprawdę chciałbym trochę przypakowac (tyle co mam wzrostu mi pasuje wiecej nie potrzeba ,wiec nie obawiam sie ze nie będe rósł :p )

Zmieniony przez - Khalidov w dniu 2011-11-15 17:40:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103
po co zadajesz pytanie jesli nie czytasz co sie do CIebie pisze-koledzy bardzije doswiadczeni doradzili Ci ze miedzy inymi cwiczenie nog wprawi cialo w stan anaboliczny czyli wzrostu i dzieki temu szybciej bedzie sie rozrastac całe cialo a Ty uparty ze tylko gora.rozmawialem z chlopakami ktorzy twierdzili ze szybciej rosli gdy robili przysiady i trzymali diete niz gdy brali koksy i nie cwiczyli nog!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Khalidov taka prawda, ale namawiać nikt Cb nie będzie

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 441 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8780
Na pcozatku mozesz robic przysiad i mc nawet zaczynajac od 20 p po miesiacu zejsc do 15 ,na razie taki plan bedzie chyba ok sam nim cwicze i jest git (na poczatku mozesz robic po 3 serie (choc z takim obciazeniem ciezko bedzie potem cwiczyc bo te 30 kg to malutko na takie partie jak Mc,przysiad:)
A
Przysiad 3-4s
Wioslo 3-4s
Wyciskanie lezac 3-4s
szrugsy
B
Zurawia 2-3s
Martwy ciag 3-4s
Military press 2-3s
dipsy 2s
wyciskanie fracuzkie 2s :)

Sorki ,ze tylko w jednym treningu jest wyciskanie na lawce i nie a nic na bicepsa :)Taki plan narazie powinien starczyc :)
Ps.Cwicz 3 razy w tyg. pon/sroda/piatek wtorek/czwartek/sobota
Jesli nie chcesz cwicdzyc nog,plecow ,to lepiej wcale juz nie cwicz,mam nadzieje ,ze ja i koledzy nawrocilismy Cie i zrozumiales ,ze nogi to podstawa:)

Zmieniony przez - emin3m123 w dniu 2011-11-15 18:11:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45
No może i dobrze mówicie ale na nogi to nie mam sprzętu jedynie własnie pozostały mi te przysiady. a to mozna połączyc serie 8-10 na ławce i 5-6 serii na bica z przysiadami w tym samym dniu ?? to znaczy ze we wtorek/czwartek/sobote mozna robic to samo i stopniowo zwiekszac ilosc serii??
PS
A bym zapomniał pompki to robic codziennie? czy co 2 dni?


Zmieniony przez - Khalidov w dniu 2011-11-15 18:45:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa i praca mięśni - podstawowe informacje

Następny temat

15 lal - metoda Oliviera Lafaya

WHEY premium