SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62176

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Zależy w jakim celu. Jeśli po prostu będziesz się pewniej czuł i chcesz je dobrze dogrzać to nie widzę przeciwwskazań.
Ale od razu warto zaznaczyć, że nie chronią one kolana.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Powoli kończy mi sie opakowanie kreatyny, starszy znajomy powiedział mi żebym w tym wieku sobie jeszcze ją odpuścił. Kupić drugie opakowanie czy odstawić to ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776832
Kalisteniczny12
Powoli kończy mi sie opakowanie kreatyny, starszy znajomy powiedział mi żebym w tym wieku sobie jeszcze ją odpuścił. Kupić drugie opakowanie czy odstawić to ?


A jak długo obecnie przyjmujesz kreatynę i jakie opakowanie zużyłeś ? Bo wtedy będzie wiadomo cy opłaca się kolejny cykl robić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Nie pamiętam w sumie kiedy zacząłem, opakowanie 500g, ten znajomy mi mówił że kreatyna w moim wieku nie jest zbyt wskazana.

Robię teraz te dwa plany, ale tak sie zastanawiam czy te same wioslowanie sztangielką na jednym treningu jest w stanie dobrze zrobić całe PLECY taką dużą partię ? Podobnie z klatką, czy takie wyciskanie sztangielek 1 ćwiczenie na treningu zapewni tej klatce wzrost ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776832
Wybierasz ćwiczenia maksymalnie złożone i na pewnym etapie wystarczy im będziesz bardziej doświadczony tym tych ćwiczeń będziesz musiał więcej ćwiczeń. Złota trójka na grzbiet to mc, wiosło, drążek .

Michę trzymasz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
No dobra ale ja po tym samym wioslowaniu nawet zakwasów nie mam to naprawdę wystarczy zeby zrobić plecy albo klatę samym sztansztangielek ?

Ż dietą wydaje mi sie że jest Ok, zacząłem jeść śniadania zazwyczaj jest to owsianka ale zawsze coś, w szkole zawsze mam sporo kanapek jakieś owoce czasami zabieram różne jogurty albo kefiry. Obiad przeważnie porządny zacząłem jesc różnego rodzaju kasze, po treningu ryz filet z indyka jakąś jajecznica kolacje czasem dam lżejsze twaróg dżem chleb mleko, do tego pije białeczko, fastfoodow nie dotykam się prawie wcale kebabow również nie a kiedy jadłem sporo, z dietąjest wydaje mi sie dobrze.


Zmieniony przez - Kalisteniczny12 w dniu 2017-12-15 20:46:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Zakwasy (domsy) nie są wyznacznikiem tego czy trening został zrobiony dobrze czy xle.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Ja też w plecach niezbyt czesto mam zakwasy a jednak rosną. Także ćwicz i sie nie przejmuj.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Dobra będę tak ćwiczył, ale wcześniej robiłem po 2 cwiczenia na treningu i miałem progres, teraz robie jedno zobzczę jak będzie z efektami będę sie odzywał. A co z tą kreatyną, odstawić czy zostawić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776832
Musisz w treningu pewne rzeczy rozróżnić. Mikrouszkodzenia nie są konieczne ale musisz mięśnie czuć, że pracowały, czuć ich zmęczenie bo jak trening jest za lekki to też nie da odpowiedniej stymulacji.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium