SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62178

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
Ale dlaczego tak mała objętość treningowa w podstawowych ćwiczeniach ? 1 seria przysiadu to nawet rozgrzewka nie jest

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
No byłem zmęczony po tych wykrokach, po 2 seriach wykroków nie zrobił bym już nawet 10 przysiadów. Ale jak tak to ile i czego mam dołożyć ? Co jeszcze oprócz tego zmienić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
Ale znaczy, że na razie musisz poprawić formę bo z nią bardzo słabo skoro nie jesteś w stanie zrobić kilku serii na nogi. W takim razie zostaw jedno ćwiczenie na nogi i daj je w większej ilości serii.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok ale jakie jedno ćwiczenie dobrze rozwinie mi całe nogi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
Ale po co dokładać więcej jak nie jesteś nawet kilku serii dwóch ćwiczeń zrobić. Jak zrobisz porządny przysiad to na początek więcej nie trzeba.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok rozumiem ale robię przysiady zwykle bez obciążenia więc nie wiem czy to wystarczy ale ok zobaczę.

A co do przyrostu masy to w jakim tempie jej przybywa ? Wiem ze każdy ma inny organizm, ale jak to zwykle bywa z tą masą ?

Masz jeszcze jakieś zastrzeżenia co do tego planu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
Jeśli mówimy o masie mięśniowej to taki dobry przyrost to jest rzędu 0,8-1kg w skali miesiąca

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Przejeżdżasz tygodniowo 100 km na rowerze i brak Ci wytrzymałości żeby zrobić 15 przysiadów bez obciążenia?? Robisz sobie jaja?








Masz gotowce, rób taki trening 2-3 x w tygodniu, jak za ciężko: ucinasz na początku objętości i stopniowo dopiero jej dodajesz, czyli przykładowo masz w planie 3 serie, a Ty do tych 3 serii dochodzisz dopiero jakoś w 3-4 tyg treningu.

Nie wiem jak Ty chcesz dodawać ciężaru do tych ćwiczeń jak męczą cię siady bez obciążenia, siła jak u dziecka po chemioterapii a nie u chłopa który tyle roweru ogarnia

Ewentualnie poczytaj o treningach wg Oliviera Lafaya, też bardzo dobre schematy z rozpisaną progresją

Nie kombinuj tylko bierz sprawdzonego gotowca, nie jesteś unikalny jak płatek śniegu żeby TRENING DOPASOWYWAĆ DO SIEBIE.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Kalisteniczny12
No byłem zmęczony po tych wykrokach, po 2 seriach wykroków nie zrobił bym już nawet 10 przysiadów. Ale jak tak to ile i czego mam dołożyć ? Co jeszcze oprócz tego zmienić ?


Nie przesadzaj. Nie spotkałem jeszcze osoby, która nie byłaby w stanie zrobić 15-20 przysiadów bez ciężaru.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
ronie220
Kalisteniczny12
No byłem zmęczony po tych wykrokach, po 2 seriach wykroków nie zrobił bym już nawet 10 przysiadów. Ale jak tak to ile i czego mam dołożyć ? Co jeszcze oprócz tego zmienić ?


Nie przesadzaj. Nie spotkałem jeszcze osoby, która nie byłaby w stanie zrobić 15-20 przysiadów bez ciężaru.


Ja spotkałem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium