SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62692

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Liczyłem na tych kalkulatorach sfd sprawdzałem w Internecie ile waży plaster sera szynki pomidora ile waży jajecznica czy karkówka. Wyszło mi 2500 kalorii nie wiem czy to rzeczywisty wynik ale uwierz że ja serio nie jem tak mało :D zajęło mi to z pół godziny nie wyobrażam sobie liczyć tego wszystkiego przed zjedzeniem czegokolwiek.

Posiłek 1: jajecznica z 3 jajek, 2 plastry sera żółtego, 3 kromki chleba

Posiłek 2: musli z mlekiem

Posiłek 3: ziemniaki (wpisałem 300g ale nie wiem ile ich zjadłem) karkówka (200g ale z ilością podobnie)

Posiłek 4: brzoskwinia

Posiłek 5: kanapki 2 bułki wieloziarniste masło szynka ser żółty pomidor sól

Tak to wygląda

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Widzisz ale to już Ci daje obraz, że nawet jak policzysz orientacyjnie to jesz zdecydowanie za mało bo wychodzi, że jesz prawie 1000kcal za mało. Oczywiście to jest tylko punkt wyjścia.
Dlatego prosiłem żebyś policzył bo często się wydaje, że jemy bardzo dużo a jak wrzucimy do kalkulatora czar pryska

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
No racja ale ja mu dam rady więcej jeść jestem cały czas najedzony. Co mogę dodać do diety wysokokalorycznego ? Jakieś proszki tak jak niektórzy białko biorą ? Co będzie dbryn rozwiązaniem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Przede wszystkim musisz jeść regularnie i co raz większe porcje ten metabolizm pod wpływem regularnych posiłków i aktywności fizycznej się rozkręci ale to też nie dzieje się z dnia na dzień.
Możesz starać się jeść tłuszczy więcej to skondensowane źródło energii.
Suplementy średnio się na tym etapie przydadzą. 2500kcal to jest bardzo mało jak na faceta

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Wczoraj miałem 2500kcal jak zjem czasem obiad z 2 dań no to kalorie wzrastają. Nie liczyłem tłuszczu A karkówka była smażona na patelni. Tluszczy czyli może być np masło orzechowe ? (Kupione na wagę orzechy ziemne i zmielone do konsystencji masła) co jeszcze będzie "bombą kaloryczną" ? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Tu już nam trochę zmienia się profil tematu. Możesz poczytać o tych rzeczach w dziale odżywianie i na potreningu.pl
Tutaj masz bardzo fajny temat Tadeusza http://potreningu.pl/articles/4313/dieta-na-mase-w-teorii-i-praktyce 

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Poczytam, poszukam i zobaczę jak mi z tą dietą wyjdzie, ale ciężko mi będzie chyba tak dużo jeść. Potwierdza się to że mam za mało kalorii bo może i moja sylwetka wygląda trochę lepiej ale masa stoi w miejscu. Dam Ci znać jak to ogarnę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Na początku treningów czasem ta masa rusza do przodu ale później bez odpowiedniej nadwyżki kalorycznej nie ma zmiłuj
powodzenia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kalisteniczny12
Poczytam, poszukam i zobaczę jak mi z tą dietą wyjdzie, ale ciężko mi będzie chyba tak dużo jeść. Potwierdza się to że mam za mało kalorii bo może i moja sylwetka wygląda trochę lepiej ale masa stoi w miejscu. Dam Ci znać jak to ogarnę.


Pierwsze tygodnie są najcięższe. Później metabolizm się nakręca i możesz zjadać te ilości bez większego problemu . Choć trzeba przyznać, że czasem niektóre posiłki wciskamy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Nie wymyśliłem nic specjalnego, po prostu staram się jeść więcej, dodałem do swojej diety masło orzechowe robione samemu z orzechów arachidowych, ma sporo kalorii. Myślałem o zmianie ćwiczenia na barki, bo dość dobrze rozwinął mi się przedni akton naramiennego, ale trochę słabiej boczny. Warto zmienić to ćwiczenie ? (aktualnie robię wyciskanie hantli na barki stojąc)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium