SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62622

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
No przecież jak złożysz drążek w drzwiach wejściowych do domu to żeby na nim poćwiczyć musisz otworzyć drzwi

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Aa o to chodzi Ale może da radę bez otwierania między ścianami, pożyczyłem dziś taki drążek od kolegi i sobie przymierze, Jak będzie ok to sobie taki kupię, dołożę wioslowanie sztangielką i plecy się zrobią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
No i będzie w porządku jak będziesz mieć dwa podstawowe ćwiczenia. A dlaczego nie robisz martwego ciągu w planie ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Bo się boję o swoje plecy, rozmawiałem z moim nauczycielem WF, powiedział mi żebym tego narazie nie robił bo zbyt mocno to ćwiczenie obciąża kręgosłup. Robiłem do tej pory same podciaganie i plecy się robiły to teraz z wioslowaniem wydaje mi się że będzie wystarczająco.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Prędzej czy później dobrze jak by zagościł w repertuarze ćwiczeń ale faktycznie nie ma pośpiechu żeby go robić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
No właśnie, Teraz postaram się lepiej ogarniać dietę i sylwetka będzie powoli się doskonalić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Dieta jest najważniejsza w tym wszystkim jak ona będzie dopięta to i progres będzie trwały. Miske pilnuj i zaowocuje to kiedyś
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Mam już spory progres, bardzo fajnie rośnie mi klatka, ale najbardziej dolne rejony klatki i boczne a środek klatki jest słabo rozwinięty w porównaniu e reszty. Co mogę z tym zrobić? Rozwinie się z czasem czy trzeba dać jakieś ćwiczenie na środek klaty ?

Jak zamontowalem drążek w futrynie tej od pokoi to jakoś tam siedział Ale jak dla mnie to te futryny na dłuższy czas będą za słabe. A ja między ścianami gdzie odległość od jednej do drugiej do 96cm to ten drążek był rozciągnięty na Maxa to aż sie wyginal i tamten by nje dał rady ten pożyczony Ale jest taki z martes sportu co wygląda na solidniejszy jak myślisz warto to kupić czy też nie da rady ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Z martesa powinien być nieco solidniejszy taki drążek ale trudno wyczuć czy tak będzie faktycznie bez przetestowania.

Co do klatki to jak masa idzie to i środek klatki się poprawi ewentualnie jak nie będzie szło to dołożyć jakieś ćwiczenia.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Kupiłem drążek z martesu, jest duzo solidniejszy, na nim spokojnie mogę robić nawet jak jest rozciągnięty na maksa.

Po zmianach związanych z przeniesieniem siłowni tak prezentuje sie mój plan treningowy:
Przysiad ze sztangą 5x10
Wykroki 2x10 na nogę
WL 4x10
Podciaganie 4x
Izometria w podciaganiu na biceps 2x (podciagam się wąskim nachwytem do góry trzymam 5sek opuszczam dk połowy trzymam 5sek do dołu i znowu 5sek i tak 2-3 razy przy jednym podejściu)
Wioslowanie hantelką w oparciu o ławkę 3x10 na stronę
Wyciskanie sztangielek na barki 3x
Uginanie sztangielek na biceps 3x
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3x10
Wspiecia na palce jednonoz 2x30 na nogę

Wszystko tu dobrze ze sobą gra ? Nic już nie trzeba zmieniać ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium