SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening brzucha w domu a odcinek lędźwiowy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 99
Yo! Od niedawna trenuje sobie w domu trening FBW, który był na waszym forum i zamieniłem sobie tam trening pleców na trening brzucha, ponieważ zestaw plażowy musi być. I w tym problem, że po treningu brzucha choć jest to mało ćwiczeń mój odcinek lędźwiowy płacze, a wydaję mi się że wykonuje te ćwiczenia poprawnie. Dlatego chciałbym się was spytać czy to wynika ze złej techniki czy z tego, że po prostu jestem początkującym. Mój plan wygląda następująco:
Trening FBW 1:
Klatka piersiowa i triceps:
– pompki z przytrzymaniem sekundowym w pozycji górnej i dolnej 2x 15 powtórzeń
– pompki szerokie 2x 10 powtórzeń
Brzuch:
Niestety nie wiem jak nazywają się te ćwiczenia( pierwsze 2 ćwiczenia stąd:


Plecy:
– wznosy rąk i nóg leżąc na brzuchu [„foczka”] 2x 15 powtórzeń
– „martwy ciąg” z ciężarem zastępczym (sztanga, hantla, wypełniona torba treningowa, tornister
pierwszoklasisty;) 2x 12 powtórzeń
Nogi:
– wykroki 2x 15 powtórzeń
– przysiad głęboki 2x 20 powtórzeń
Bicepsy:
– uginanie ramion w pozycji siedzącej z podparciem na kolanie (hantla, kettlebell) 2x 15 powtórzeń
Trening FBW 2:
Klatka piersiowa i triceps:
– podciąganie szerokie do brody z wykorzystaniem stołka w formie pomocniczej 2x 10 powtórzeń
– pompki na krzesłach 2 x 10 powtórzeń
Brzuch:
-Ćwiczenie 3 i 4 stąd


Plecy:
– Wiosłowanie sztanga/ hantlami 2x 12 powtórzeń
– „martwy ciąg” na prostych nogach 2x 15 powtórzeń
Nogi:
– przysiady z wyskokiem 2x 10 powtórzeń
– wchodzenie naprzemiennie na stopień/ podwyższenie
Bicepsy:
– naprzemienne zginanie ramion w pozycji stojącej 2x 10 powtórzeń

I czy te ćwiczenia są odpowiednie czy raczej wybrać jakieś inne? Z góry dzięki :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
podciąganie szerokie do brody z wykorzystaniem stołka w formie pomocniczej 2x 10 powtórzeń co to za cewiczenie chyba nie na klatkę ?

jak plecy chcesz zamienić na brzuch, brzuch na samym koncu trenuj, możliwe że za bardzo obciażasz odcinek lędzwiowy, ciągniesz za szyje, twarda powierzchnia na której trenujesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270690
zła technika najczęściej wynika z faktu bycia początkującym, wieć to tak naprawdę jedno i to samo. Inna kwestia to fakt,że bez zobaczenia jak wykonujesz dane ćwiczenia nie będziemy w stanie określić czy to niepoprawna technika jest winna. A reszta jak napisal już Anubis
a tak z ciekawości,jakim dyspnujesz sprzętem i ile kg waży?


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-04-22 12:16:15

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 99
Mój sprzęt:
Gryf łamany i odważniki 4x5kg; 2x2,5kg;4x1,5kg;4x1kg
Hantle i odważniki te same co w gryfie.
Karimata
Pasy trx
Kettlebell 8 i 10kg
2x drążek
i te podpórki do pompek


Zmieniony przez - 0xmrk w dniu 2017-04-23 13:00:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 304
Po ilu tygodniach widać efekty tych ćwiczeń ?
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
możesz w ogóle nie zobaczyć jak się nie przyłozysz czy słabo jadł. Każdy jest inny u jednego efekty będą po pól roku u innego po 2 latach

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprzęt do domu

Następny temat

Jaką ławkę kupić?

WHEY premium