SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening bez rozgrzewki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7841

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 940
Nie wiem na ile i czy temat jest kontrowersyjny. Starzy wyjadacze na ogół odkrywają po jakimś czasie, że rozgrzewkę trzeba robić, a jak byli młodzi to nie robili i było super. Współcześnie jest z kolei straszne ciśnienie (moda?) na te wszystkie gumy, rolowania, rozciągania i masowanie jajek przed najmniejszym wysiłkiem. Ja osobiście też od jakiegoś czasu wpadłem w tryb, że bez 20 minut aktywacji, mobilizacji, i innych nacji nie zaczynałem treningu. Ale ostatnio przyszło olśnienie w postaci jednego filmu na kanale jutubowym Alana Thralla, gdzie rzeczony radzi co zrobić, jak masz mało czasu na trening - "zrezygnuj z rozgrzewki".

W pierwszym odruchu wydało mi się to głupie, ale stwierdziłem, że spróbuje. Okazało się, że przy treningu FBW (siad, wyciskanie płasko, wiosłowanie sztangą, wszystko w jakiejś wersji 5x5) zauważalne niedogodności były tylko w seriach rozgrzewkowych siadu (zrobiłem jedną dodatkową), a pozostałe ćwiczenia poszły lepiej niż w planie.

Co o tym myślicie i jakie jest wasze doświadczenie z rozgrzewką ogólną?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2554 Napisanych postów 5098 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78173
Ronnie to fakt. Jest ciężko ale na scenie nigdy nie wyląduję więc nie przeszkadza mi fakt że nie trenuje martwego, przysiadów czy też wiosłuję jedno a nie dwórącz. I tak mega się cieszę że 2 miesiące po operacji biegam, pedałuję i pakuję! Wbrew opinii nawet lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6513 Napisanych postów 36016 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679649
Ja jak nie mam czasu to wolę zrezygnować z części treningu lub w ogóle z treningu niż robić go bez rozgrzewki. Jak dla mnie nei ma opcji żeby nie robić ogólnej rozgrzewki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Ja jedynie robię 5 minut orbitreka, potem aktywację zależnie od ćwiczenia głównego od jakiego zaczynam, np. robię WL to zrobię 2-3 serię unoszenia do litery Y + T, kilka serii rotatorów no i potem wiadomo że serie rozgrzewkowe, np. w planie mam serie główne na WL 4x3 140kg to zaczynam od pustej sztangi, potem 40kg, 60kg, 80kg, 100kg, 120kg, 130kg i dopiero zaczynam 4 serie główne po 3 ruchy

Rolowania itp. przed zbędne moim zdaniem, jedynie po treningu wrzucam wraz z rozciąganiem


Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2017-09-19 13:30:12

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Na upartego można by rozgrzac sie wykonujac wiecej serii np pierwszego cwiczenia wielostawowego Jednak czas poswiecony na to bylby poriwnyeakny z czasem zrobienia rozgrzewki ogólnej Jesli mam malo czasu to raczej obcinam ilosc serii, wyrzucam jakies cwiczenie lub skracam czas pomiędzy seriami ale nigdy nie rezygnuje z rozgrzewki. Lubie tez chodzic na trening pieszo szybkim marszem, wykorzystuje to wlasnie jako element rozgrzewki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Zamiast unikania aktywacji i serii wstępnych wolałbym wyrzucić 2-3 ćwiczenia z treningu jak nie ma się czasu

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hermuth
Starzy wyjadacze na ogół odkrywają po jakimś czasie, że rozgrzewkę trzeba robić, a jak byli młodzi to nie robili i było super.



Nie robili rozgrzewki i prędzej czy później im to wyjdzie na niekorzyść. Stary nie jestem, ale brak efekty braków rozgrzewki lub nieodpowiednią rozgrzewkę odczuwam teraz.
Lepiej zmniejszyć ilość ćwiczeń niż rozgrzewki nie robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 940
Widzę, że wszyscy jednomyślnie są za ogólnorozwojową rozgrzewką, później rozgrzewka celowana pod pierwsze ciężkie ćwiczenia. Zastanawiam się jak długo trzeba NIE robić tej specyficznej rozgrzewki, żeby zobaczyć negatywne skutki takiego podejścia. Może to jest tak, że jak już się ma 40, 50, 60+ lat, to nie kwestia nie robienia rozgrzewki "za młodu", tylko po prostu ogólna mniejsza elastyczność etc. Jeszcze z tym nie robieniem rozgrzewki, to trochę zastanawia mnie aspekt praktyczny treningu siłowego - przysłowiowe wniesienie tapczanu na trzecie piętro czy podniesienie czegoś relatywnie ciężkiego z ziemi rzadko robimy realizując jakąś rozgrzewkę (chyba, że wnoszenie lampy i małej szafki wcześniej możemy zaliczyć).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Ja jeśli nie wykonam takiej rozgrzewki jak rozspiałem to ciężary lecą w dół :)

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
Lez lepiej mi idą cieżary jak mieśnia są już dogrzane.
U mnie j/w standardowo rowerek czy wioślarz, rozgrzewka z gumami i zaczynam od gryfu i w górę, serie właściwe zaczynam od 60% ciężaru maksymalnego

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347407
Ludzie często doznają kontuzji kiedy muszą coś ciężkiego przenieść-chociażby szafę czy łóżko Rozgrzewka nie służy jedynie podniesieniu temperatury w stawach ale i aktywacji układu nerwowego a to jest kluczowe w budowaniu siły.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Ja NIGDY nie robiłem rozgrzewki ogólnej. Rozgrzewam zawsze tylko to, co ćwiczę - czyli generalnie to, co pracuje w ćwiczeniu. Jeżeli ćwiczę klatkę, to rozgrzewam całą obręcz barkową, rotatory, łokcie, nadgarstki, tricepsy i mięśnie piersiowe - a także kolana i prostownik grzbietu (ponieważ pracują przy podnoszeniu obciążenia). Mam obecnie 48 lat, 17 lat stażu treningowego i nigdy nie miałem poważnej kontuzji spowodowanej słabą rozgrzewką. Ćwiczę regresją, zaczynając od największych obciążeń, dlatego rozgrzewka danej partii i wchodzenie na ciężary zajmuje mi sporo czasu (około 30 minut).

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Crossfit + trening siłowy

Następny temat

Dipy na poręczach równoległych

WHEY premium