SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening bez diety - warto?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 121
Witam, mam 183 cm wzrostu i ważę tyko 75 - 76 kg, niestety do jesieni z racji wydatkow, które mnie czekają nie mogę sobie pozwolić na wydatek jakichś 700 zł (bo tyle kosztowałaby w moim przypadku w miarę ogarnięta dieta na masę plus jakieś białko i kreatyna) na miecha na dietę. Czy w związku z tym jest sens ćwiczyć sobie z tym co mam, że tak powiem, czyli z tą wagą bez szans na jej podniesienie bez diety (jestem ektomorfikiem). Czy jeśli będę ćwiczył teraz bez diety i potem zacznę z dietą to będzie mi łatwiej czy może działa to tak, że lepiej w moim przypadku sobie odpuścić, bo to może jakoś niekorzystnie wpłynać potem na cwiczenia z dietą i zacząć jak już będę mógł sobie pozwolić na dietę? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851

Powinniśmy pamiętać o tym, że początkowy okres treningów jest tym najefektywniejszym tzn przyrosty masy mięśniowej i siły są w tym okresie najszybsze i można powiedzieć najmniejszym nakładem sił się pojawiają. Jednak ten okres nie trwa wiecznie i najczęściej trwa kilka miesięcy i później tempo przyrostów spada.

Dlatego jeśli zaczynami przygodę z siłownią to najlepiej już od samego początku treningi i dobrze zbilansowana dieta mile widziana.

Jednak jeśli nie mamy zbyt dużych funduszy na dietę to trenować warto, nie ma co ukrywać każda aktywność fizyczna jest dobra dla naszego ciała nawet jeśli ta dieta nie jest w danym momencie idealna. A fundusze jakie możemy przeznaczyć na dietę starajmy się wykorzystać jak najlepiej bo nawet z ograniczonym środkami można się sensownie odżywiać.

Naturalnie nie będziemy osiągać takich wyników zwłaszcza sylwetkowych jeśli ta dieta nie będzie dopięta lub zmian w postaci przyrostów masy mięśniowej może nie być w ogóle, gdy nie stworzymy nadwyżki kalorycznej to mięśnie nie będą miały sprzyjających warunków do rozwoju i wzrostu.

Polecamy również: Jak tanio budować masę, jak poradzić sobie z dietą? Część I




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-06 16:41:03

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
A myślisz że ile w tej chwili wydajesz na jedzenie? To nie hejt ale mogę się założyć że na pewno minimum 700 zł.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jak kolega wyżej. Przecież teraz też jesz. Kreatyna i białko zbędne. Można dietę oprzeć na tanich produktach - ziemniaki, podroby, zamiast piersi - kupić całego kuraka, polować na promocje. Nie zaglądając nikomu do kieszeni - nie trzeba jeść polędwicy wołowej(wołowiny kobe), żeby mieć przyzwoitą dietę. Ziemniaki i jajka sadzone/wątróbka i kiszona kapusta - obiad za 3 zł.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Cwiczyc zawsze jest sens
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Ćwiczyć tak, jednak budżet to nie wymówka. Dieta wcale nie musi być droga, a nawet liczona na oko daje lepsze efekty niż jej brak ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Lepiej trenować na słabym odżywianiu niż czekać i nic nie robić, zawsze coś zbudujesz.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Oczywiście , że powinieneś dalej trenować nawet z kiepską dietą. Przy wersji bardzo ekonomicznej zmieścisz się w 400-500zł, ale koloroowo nie będzie. Sam jak zaczynałem to jadłem podobnie.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Na pewno będzie Ci łatwiej później bo jakaś forma sportowa już będzie. Staraj się jeść jak najlepiej w obecnej sytuacji możesz i trenuj.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push Pull redukcja

Wiecej