SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening aerobowy - %HRmax

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od wczoraj jestem szczęsliwym posiadaczem HRM Polara którego nabyłem z myslą o treningach aerobowych (bieganiu). Zgodnie z instrukcją ustawiłem wszelkie swoje dane oraz strefę wysiłku na 60-70% HRmax i poleciałem biegać :) Okazało się, że aby trzymać się w tej strefie muszę biegać znacznie wolniej niż do tego przywykłem. Z tego co wyczytałem wynika, że jesli przekracza się 70% HRmax to spalaniu ulega nie tłuszcz a glikogen w mięsniach, czyli że do tej pory biegałem źle - czy tak jest rzeczywiscie? Doradzcie prosze jak biegać aby spalać wyłącznie nadmiar tluszczu no i jak zrobic najlepszy uzytek z tego monitora :)
No a skoro juz pisze, to drugie pytanie :) Czy przy treningu siłowym na masę powinno się zaprzestać ćwiczeń aerobowych, czy tez można np. biegać raz w tygodniu po godzince ? Jesli biegac mozna, to z jaka intensywnoscia?
Pozdrawiam,
Tyka
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
ten za 260 jest fajny
teraz tylko odkladac kase moze na wakacje sie uda [odlozyc]

==============================
Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rzeczywiście, bieganie w strefie spalania tk.tłuszczowej wymaga mniej wysiłku niż jest przyzwyczajony WYTRENOWANY!! organizm. Przecietny nie stosujący treningu aerobowego człowiek dobrze się przy tym zmęczy. Trening w strefie spalania może więc trwać wiele dłużejnawet do 4 godzin( pamiętaj, że po 2 godzinach odsetek spalanego tłuszczu w pokrywaniu wydatku energetycznego przekracza 60%, a może osiągać 80%. Glikogen spala się zawsze, chodzi o proporcję WKT/glikogen.
Osobiście wolę trenować ze znacznie większą intensywnością niż 70%Vo2max. Jest to super trening na wydolność, nie na spalanie tłuszczu( godzina z tętnęm 90-95%max) to jest to co lubię najbardziej i wtedy czujnik jest super, bo od razu wiesz, kiedy zaczynasz się obijać.
Zawsze z nim trenuję(ale nie bieganie tylko rower), to świetna pomoc przy układaniu treningu interwałowego i pomaga oceniać postępy w wydolności.
Mi osobiście jazda na rowerze nie przeszkadza w treningu na siłowni, kiedy robię rzeźbę. Myślę, ż godzinka biegu na tydzień jest bardzo wskazany podczas treningu na siłowni. Bo wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, a to ma niebagatelny wpływ na zdolności regeneracyjne organizmu-to z koleii poprawia efekty na siłowni. Sam się o tym przekonałem. W ubiegłym sezonie zastosowałem obok treningu siłowego troche aerobów(raz na tydzień rower w lesie) postępy miałem jak nigdy dotąd i samopoczucie o niebo lepsze.

Moderator Fitness
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Serdeczne dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam,
Tyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
ze sie tak niedyskretnie spytam ile za nie paleciliscie ?
u nas w miesce najtansze sa po 300zl a to juz nie na moja kieszen :((

==============================
Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mój Polar A5 (rewelka dla amatora) kosztował 325 złotych. Tak naprawdę nie jest to dużo jesli weźmiesz pod uwagę że powinien wystarczyć na około 10 tysięcy godzin treningu :)
Pozdrawiam,
Tyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
dla mnie to troche zaduzo ale trza bedzie kiedys cos powazniej pomyslec o tym i odlozyc fundusze

==============================
Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15298
Termitek :tutaj masz pelna oferte POLARA ( najtanszy cos okolo 180 zl )
Pozdrawiam

sinus

sinus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15298
SORRY
OTO LINK
http://www.sportprofil.pl/polar/


sinus

sinus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
dzieki ide poogladac i zobaczyc na co kase odlozyc

==============================
Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mam Sigmę 7. jest OK, chociaż nie ma wodotrysków, tylko to co trzeba. KOsztował mnie 250, ale teraz nie wyobrażam sobie bez niego treningu.

Moderator Fitness
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
Hmm fajne cacka )). Naczytałem się sporo już o tym treningu z odpowiednią intensywnością . Wydaje się że to urządzonko jest całkiem dobre i przydatne. Przejade się chyba do tego sklepu i zobacze. Myśle że A5 mi styknie )).



"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol i postępy w treningu!(??)

Następny temat

czy takie białko też sie liczy?

WHEY premium