SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening a problemy z kregoslupem

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74
Witam. Zaczalem niedawno trening po 5 letniej przerwie. Trenowalem wczesniej regularnie przez 3 lata. Ale moj trening nie byl pelny. Odczuwalem problemy z kregoslupem dlatego odpuszczalem martwy ciag i barki. Teraz mam ten sam problem przy barkach i zastanawiam sie czy jest na to jakas rada. Cos na wzmocnienie kregoslupa, czy moze inne cwiczenia na barki? Z gory dzieki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74
Zgadza sie, i cwicze wlasnie dla zdrowia. Ryzyko kontuzji to nieodlaczna czesc sportu. Ale wiedza pozwala je zminimalizowac, dlatego zalozylem ten temat. Jak juz pisalem uprawiam sporty obciazajace kregoslup, i cwiczylem przez 3 lata regularnie na silowni. Nie jestem ekspertem, ale mam pojecie jak dziala moj organizm i staram sie robic wszystko jak najbezpieczniej.

p.s. Peepek dzieki za podpowiedz o wyciskaniu z przodu. Wczoraj robilem barki. Wyciskanie sztangi z przodu plus sztangielki i nic dzisiaj nie odczuwam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 151
Zanim przystąpisz do treningów może lepiej skonsultuj się z lekarzem, czy nie istnieją przeciwwskazania do podjęcia tego typu treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
ale najpierw musisz wiedzieć co Ci jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74
Mam lekkie skrzywienie w czesci ledzwiowej. Nie przeszkadzalo mi to w zadnym sporcie (pilka nozna, snowboard, surfing). Mimo, ze obciazenia sa tam duze. Problemy mialem przy treningach, lekarz zdiagnozowal mi to jako wysuwajacy sie dysk i radzil odpuscic sport ale nie bardzo w to wierzylem i nie mam problemow. Pojawily sie dopiero przy robieniu barkow na silowni. Bol promieniujacy na cala prawa noge wywolany uciskiem na nerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
jakie ćwiczenie na barki robiles?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74
Wycickanie sztangi z przodu i z tylu siedzac z oparciem. 50kg ciezar, nie mam problemu zeby zrobic nim po 5 serii 12 powtorzen wiec raczej nie jest top duzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
z tyłu nigdy nie wyciskaj, szkodzisz sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74
O tym nie slyszalem, ale ok sprobuje tylko na przod. A co myslisz o sztangielkach? Zdecydowanie mniejszy ciezar wiec obciazenie na kregoslup tez powinno byc mniejsze. A jezeli nie to moze jakis pomysl na cos inne cwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
możesz spróbować także z pasem, ale jak czujesz ból podczas ćwiczenia to trzeba coś z tym zrobić za wczasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74
Podczas cwiczenia odczuwam tylko miesnie przy kregoslupie. Martwi mnie dopiero kolejny dzien kiedy pojawia sie promieniowanie na noge. Zawsze prawa. Wydaje mi sie, ze bezsprzecznie swiadczy to o ucisku na nerwy. Moze to wina slabych miesni kregoslupa? Sam nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
Problemy mialem przy treningach, lekarz zdiagnozowal mi to jako wysuwajacy sie dysk i radzil odpuscic sport ale nie bardzo w to wierzylem i nie mam problemow. Pojawily sie dopiero przy robieniu barkow na silowni.


to zacznij wierzyc w to co powiedzial lekarz.
jak masz przeciwskazania do sportu, to tym bardziej trening stricte silowy powinienes darowac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy brać białko serwatkowe po trenigu czy przed

Następny temat

Dawkowanie

WHEY premium