SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - uszkodzenie obrębka barku

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć
Mam do was pytanie otóż jakieś 2 miesiące temu zdiagnozowano u mnie rozległe uszkodzenie obrębka tylnego i górnego barku.od tego też czasu zaorzestalem cwiczen na siłowni. Niestety odbija się to tym że nic nie robiąc kg znowu lecę w górę
I tu moje pytanie może ktoś z was boryka się też z takim przypadkiem no i czy mogę wrócić na siłownię i powiedzmy wykluczyć np cwiczenia na barki i plecy?
Co o tym myślicie.
Niestety na zabieg tego trzeba czekać min 2 lata a nie uśmiecha mi się przez ten czas całkowicie wyłączyć z jakiegokolwiek ruchu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776840
Żeby dobrać jakieś ćwiczenia to trzeba uderzyć do dobrego fizjoterapeuty żeby zobaczył co tam jest nie tak dokładnie i coś doradził.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właśnie byłem u jednego i stwierdziła że obręcz barkowa mam dosyć mocna i stwierdziła żeby wzmocnić mięśnie klatki piersiowej które będą docierać ten wadliwy element barku w dół.
Zobaczymy od marca zamierzam wrócić do treningów z małym obciążeniem i zobaczymy co z tego będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776840
MICZGR
No właśnie byłem u jednego i stwierdziła że obręcz barkowa mam dosyć mocna i stwierdziła żeby wzmocnić mięśnie klatki piersiowej które będą docierać ten wadliwy element barku w dół.
Zobaczymy od marca zamierzam wrócić do treningów z małym obciążeniem i zobaczymy co z tego będzie.


Ale zaleciła tylko trening mięśni klatki piersiowej? A co z mięśniami naramiennymi ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właśnie zaleciła by nie wychodzić ćwiczeniami powyżej barku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776840
No tak ale przecież nie unosząc nawet ręki ponad bark mocno on jest obciążony w treningu klatki czy grzbietu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem też tego zdania. Dlatego zadałem pytanie czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim urazem. Co do zaleceń do fizjoterapeuty to muszę się poradzić jeszcze innego a przede wszystkim ustawić się w kolejce do zabiegu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776840
No niestety nie miałem okazji z takim przypadkiem. Choć znam osobę, której lekarz już zalecił zabieg bo też ma problem z obrąbkiem ale dobry fizjo ogarnął treningiem aby staw pracował jak należy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To rozumie że u kolegi obyło się bez zabiegu?
Sama fizjoterapia pomagał i czy wrócił w pełni do ćwiczeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776840
MICZGR
To rozumie że u kolegi obyło się bez zabiegu?
Sama fizjoterapia pomagał i czy wrócił w pełni do ćwiczeń?


Tak akurat na dzień dzisiejszy zabiegu nie było i trenuje cały czas siłowo. Jednak takie przypadki są mocno indywidualne u jednego się uda u innego niezbędny zabieg.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból pośladka podczas wyciskania.

Wiecej