SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - bez ćwiczeń na nogi?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1109

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
Nie, to nie jest temat małoletniego entuzjasty klaty :P

Od dawna nękają mnie bóle kolan po obciążeniu/treningu, dające we znaki przy kucaniu, wchodzeniu po schodach.. etc. Byłem z tym u ortopedy, zalecił dać sobie siana z treningiem na nogi, a przysiadów ze sztangą nie robić absolutnie i w ogóle.

Chciałem go olać, ale niestety - facet ma rację. Kiedy nie robię przysiadów ze sztangą, nie bolą mnie kolana. Kropka.

Dość szczęśliwym trafem nogi to moja najsolidniejsza część ciała ;) 62 w udzie, a w klatce np. tylko 100. Gdy wrzuciłem sobie kalkulator proporcji, wyszło, że do takich ud powinienem mieć ok. 115 w klacie.. więc nie grozi mi wygląd kasztana na zapałkach.

Ale, plan bez nóg? Ech, jakoś tak niekompletnie mi się będzie ćwiczyć.. No i trzeba będzie zastąpić czymś martwy ciąg, bo tam też pracują nogi :/

Co powiecie na taki trening..

A)
Plecy: Wiosłowanie sztangą w opadzie 2s, Jakiś zamiennik MC 2s
Klatka: płaska 3s
Barki: Wyciskanie zza głowy 2s
Triceps: Wyciskanie francuskie sztangielki 2s
Biceps: Uginanie ze sztangą 2s

B)
Plecy: Wiosłowanie sztangą w opadzie 2s, zamiennik MC 2s
Klatka: skos 3s
Barki: Military press 2s
Triceps: Francuz 2s
Biceps: Sztangielki młotkowo, 2s

Sprzęt mam tylko domowy: ławeczka, sztanga, obciążenia

Na nogi dorzucę może basen pod lato, a po wakacjach postaram się wrócić do przysiadów jeśli będzie można, ale póki co - nie chcę pogarszać sprawy.. ;/

A może, z uwagi na to że nie mogę robić pełnego FBW, zrobić coś ze splita?


Zmieniony przez - McKaken w dniu 2009-03-28 18:59:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
Podbijam, doradźcie coś..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 256 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9374
Tak się składa, że też mam, a właściwie miałem problemy z kolanem. Proponuję Ci jednak ćwiczyć nogi, ale nie planem siłowym, czy masowym, tylko rehabilitacyjnym.
Chodzi o to, by troszkę wzmocnić nogi, rozruszać je i przy odrobinie szczęścia zmniejszyć dolegliwości z nimi związane.
Proponuję następujące ćwiczenia:
- przysiady bez obciążenia (np. 3x15(lub mniej), stopniowo zwiększasz ilość); pilnuj poprawnej techniki, z resztą już tyle napisano o przysiadach, że na pewno wiele porad znajdziesz; przysiad wykonujesz do 90 stopni zgięcia w kolanie,
- prostowanie nóg w siadzie - bierzesz hantelka między nogi i podnosisz normalnie :) najlepiej jakiś mały ciężar, a wiele razy, jak w treningu na rzeźbę,
- ćwiczenia rozciągające dwugłowy uda jak i czworogłowy uda.
To są klasyczne ćwiczenia wykonywane po operacji kolana(sam takie wykonywałem), więc powinny pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
zostań przy fbw skoro nie możesz ćwiczyć to po prostu ich nie ćwicz - zdrowie najważniejsze. ćwiczeniem na prostowniki może być unoszenie ciała z opadu, ale do tego potrzeba odpowiedniej ławeczki,może uda Ci się takową skonstruować no i jest jeszcze takie ćwiczenie jak "dzień dobry" wybierz coś. W którymś wariancie zamień ćwiczenie na plecy na podciąganie szerokim nachwytem, atakuj mięśnie pod innymi kątami plan dobry. powodzenia.

Zmieniony przez - borat147 w dniu 2009-03-29 22:11:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
Dzięki wam obu za odpowiedzi :)

Postaram się w takim razie stosować jakieś lekkie, rehabilitacyjne ćwiczenia na nogi, poza tym rower i basen, może po wakacjach będę mógł wrócić do ćwiczeń siłowych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka - 2 pytania

Następny temat

FBW 15-10-5 by WODYN do poprawek i kilka pytań.

WHEY premium