SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening WSB dla chudych bękartów

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Michail z działu Trening Extra.
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Znalazłem i przetłumaczyłem (w miare własnych możliwości) moim zdaniem bardzo interesujący artykuł

A oto i on:
Trening WSB dla chudych bękartów - Joe DeFranco

Jestem naukowcem. A moje laboratorium to sala treningowa, a moje szczury laboratoryjne to moi podopieczni. Większość z tych szczurów laboratoryjnych robi program, o którym jest tu mowa. Moje eksperymenty udowodniły jedną rzecz: ten program działa!!!. Aby to udowodnić opowiem wam cztery prawdziwe historie.

Tych czterech sportowców ukazuje jedynie część z niesamowitych rezultatów, które zobaczyłem stosując ten program. Zobaczycie normalnych dzieciaków z liceum, którzy uważali, że jest to niemożliwe, aby przybrali na wadze. No cóż zobaczcie ich teraz. Te dzieciaki przybrały na masie stosując te program i dobrze się, odżywiając…..i oni wciąż rosną A jako dodatek każdy z tych „hardgainerów" posiada siłę aby do kompletu z mięśniami!

Historia sukcesu byłych chudych bękartów

http://www.t-nation.com/img/photos/311west1.jpg
http://www.t-nation.com/img/photos/311west2.jpg
John Iannuzzi, 18 lat koszykarz z drużyny licealnej. Waga Johna wzrosła z 80kg do 85kg w 15 tygodni. Potrafi wykonywać przysiady na jednej nodze trzymając 45kg hantle w dłoniach. Potrafi on także wykonać wyskok na wysokość 37,5 cala, szczęka opada!

http://www.t-nation.com/img/photos/311west3.jpg
http://www.t-nation.com/img/photos/311west4.jpg
Brian Cushing, 17 lat 2 w narodowej lidze licealnej liniowy pomocnik. Waga Brian wzrosła z 97kg do 105kg w 16 tygodni. W chwili obecnej potrafi on wykonać 3 serie po 8 wznosów tułowia na po skosie z opaską elastyczną przymocowaną do karku. Brain potrafi takrze przebiec dystans 40 yard w 4,5 sekundy.

http://www.t-nation.com/img/photos/311west6.jpg
http://www.t-nation.com/img/photos/311west5.jpg
Nick Brandreth, 17 lat zapaśnik licealista. Waga Nicka wzrosła o 5kg poza sezonem na tym zmodyfikowanym programie. Był o także w stanie utrzymać swoje mięśnie podczas sezonu. Utrzymał on swój rekord w karierze zwyciężając w mistrzostwach licealnych pozostając niepokonanym (31-0) w kraju i regionie. Nick potrafi wykonać 77 pompek uwieszony na łańcuchach w dniu powtórzeniowym.

http://www.t-nation.com/img/photos/311west9.jpg
http://www.t-nation.com/img/photos/311west8.jpg
Jim Dray, 17 lat, jeden z najlepszych rekrutów w lidze. Waga Jima wzrosła z 95kg do 106 w 13 tygodni. Poprawił on także swój wynik w wyciskaniu 85kg sztangi z 10 do 18 powtórzeń podczas stosowania tego programu.

Metoda i szaleństwo

Większość z moich programów bazuje na założeniach opracowanych przez Luiego Simmonsa i Westside Barbell Club. Przez moje obszerne badania doświadczenie, odkryłem, że ten system daje najlepsze wyniki. Odkryłem także, że jak każdy system można go dowolnie dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb.

My wszyscy jesteśmy świadomi, że Westsibe Barbell Club jest domem z najsilniejszymi i najbardziej utytułowanymi trójboistami na świecie. Rezultaty trenowania tym systemem mówią same za siebie, ale problemem jest to, że ja nie trenuje trójboistów. W rzeczywistości większość z moich młodych podopiecznych nie jest na tyle fizycznie przygotowana, aby trenować w taki intensywny sposób.

Większość z moich klientów to footboliści, zapaśnicy, hokeiści, koszykarze i lekkoatleci. Ci sportowcy to przeważnie licealiści aż po zawodowców. Poprzez moje doświadczenie praca z tymi sportowcami, cały czas stalam się zmieniać ten system dostosowując go do indywidualnych potrzeb podchodzących pod dziedzinę, jaką trenuje dany sportowiec oraz jego stopień zaawansowania.

Jeżeli teraz musiałbym opisywać różne szablony dla każdej dyscypliny i poziomu zaawansowania to powstała by lektura na miarę książki „Wojna i pokój", ale nie sądze aby ktoś zechciał by spędzić przed komputerem kilka godzin czytając powieść. (Moja dupa boli mnie na samą myśl o tym fakcie).

Zamiast pisać książkę o tym jak dostosowałem trening WSB do potrzeb różnych sportowców, postanowiłem wykonać coś bardziej praktycznego dla ogółu czytelników. Zdecydowałem się odwołać do mas.

Pozwólcie mi wyjaśnić. Codziennie dostaje telefony i emalie z prośbami o radę jak stać się większym i silnym. Dzwonią do mnie różni ludzie od nastolatków po 40-letnich biznesmenów. Większość z tych ludzi była by gotowa umrzeć, aby posiąść „tajemnicę" jak stać się wielkim i silnym. Ci ludzi sprawiają wrażenie takich, którzy trenują całe życie i stosowali już każdą metodę znaną ludzkości. Dzwonią do mnie w akcie desperacji szukając szybkiego rozwiązanie swojego kłopotu.

Najzabawniejsze z tego wszystkiego jest to, że po dostaniu większej ilości informacji o tych ludziach, odkrywam, że oni nie mają prawa być tak zdesperowani i nie potrzebują żadnych super zaawansowanych planów. Wyróżniają ich zwykle trzy rzeczy:

1. Oni nie posiadają masy mięśniowej
2. Są słabi
3. Są niedoświadczeni

Ten program jest dla nich. I nie bądź wyśmiewany z powodu jego nazwy. Ten program nie jest tylko dla chudych bękartów możesz być tłustym bękartem i też z niego korzystać. Mówiąc poważnie ja używałem tego programu dla szerokiej rozmaitości sportowców i normalnych ludzi, i działał wspaniale. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem masy mięśniowej i siły ten program jest dla ciebie.

Westside dla chudych bękartów: Program

Poniżej znajdziesz podstawowy trening rozpisany na podstawie tego programu. Zauważ, że ukazuje dużą ilość różnych ćwiczeń w różnym zakresie powtórzeń. Robię tak, ponieważ nie lubię robić z ludzi robotów i aplikować im kolejnych zastawów programów. Dobieraj ćwiczenia i powtórzenia według odczuć. Może dodać kilka swoich własnych ćwiczeń, które lubisz wykonywać.

Kiedy opisze podstawowy program. Podam do niego kilka szczegółów na koniec artykułu.

Dzień maksymalnego wysiłku - góra (poniedziałek)
A. Ciężkie ćwiczenie - zwiększaj ciężar stopniowo aż do maksimum dla 3-5 powtórzeń w jednej serii (np.: 40/5 50/5 60/3 70/3 80/3 90/3 100/3 i koniec)

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Wyciskanie sztangi leżąc - różnie chwyty
• Wyciskanie sztangi z podłogi
• Wyciskanie sztangi z desek
• Wyciskanie sztangi po skosie
• Pompki na poręczach z obciążeniem

B. Cwiczenie wspomagające 3s 6-10p

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Wyciskanie sztangielek płasko
• Wyciskanie sztangielek skos

C. Poziome przyciąganie 4s 10-15p

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Wiosłowanie wspomagane klatką piersiowa
• Wiosłowanie hantlem/sztangą
• Przyciąganie linki wyciągu w poziomie

D. Kaptur/Góra plecy 2-3s 12-15p

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Ćwiczenie kaptura na maszynie
• Zarzut hantli siedząc
• Rozpiętki kablem w opadzie tułowia jednorącz
• Przyciąganie wyciągu do twarzy stojąc
• Rope pulls
• Rozpietki sztangielkami w opadzie tułowia
• “scarecrows" (zdjęcie poniżej)
http://www.t-nation.com/img/photos/311west15.jpg

E. Mięśnie brzucha z obciążeniem

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Skłono-skręty ze sztangą
• Skłony tułowia z linką wyciągu
• Unoszenie nóg w zwisie
• Skłony boczne ze sztangą/sztangielka
• Skłony na piłce lekarskiej
• Skłony na piłce lekarskiej z lekkim obciążeniem (zdjęcie poniżej)
http://www.t-nation.com/img/photos/311west16.jpg http://www.t-nation.com/img/photos/311west17.jpg

Dzień maksymalnego wysiłku - dół (środa)

A. Ciężkie ćwiczenie - zwiększaj ciężar stopniowo aż do maksimum dla 3-5 powtórzeń w jednej serii (np.: 40/5 50/5 60/3 70/3 80/3 90/3 100/3 i koniec)

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Martwy ciąg - trap bar
• Przysiad na skrzynie
• Ciągi w klatce z kolan
• Front przysiad
• Przysiad ciężarowy
• Martwy ciąg - prosty gryf

B. Cwiczenia unilateralne 3-4s 8-15p

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
Przysiad na jednej nodze
• Przysiad nożycowy (wszelkie odmiany)
• Półprzysiady na jednej nodze
• Chód nożycowy
• Przysiady „speed-skater"
• Wchodzenie na skrzynie ze sztangą
http://www.t-nation.com/img/photos/311west20.jpg

C. Dwugłowe uda/prostownik 3-4s 6-10p

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Uginanie nóg
• Unoszenie tułowia na ławce rzymskiej
• Ciągi rumuńskie
• Dzień dobry
• Ćwiczenia na dwugłowe z piłką stabilizacyjną
• Pull-throughs
• Reverse-hypers
http://www.t-nation.com/img/photos/311west21.jpg

D. Uchwyt/przedramiona 3s do upadku

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Thick bar or heavy dumbbell holds
• Plate pinch gripping
• Captains of Crush gripper - 3 sets of max reps each hand.
• Wrist roller
http://www.t-nation.com/img/photos/311west22.jpg

Góra metodą powtórzeniową (piatek)

A. Ćwiczenie główne wykonywane metodą powtórzeniową - 3 serie na maksa

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Wyciskanie leżąc ( max powtórzeń dla 40kg, 60kg, 80kg, 100kg - wybierz odpowiadający ci ciężar)
• Pompki klasyczne, na krzesełkach, piąstkach, ze zwisu na łańcuchach
• Pompki na poręczach
• Wyciskanie sztangielek na piłce lekarskiej
http://www.t-nation.com/img/photos/311west23.jpg

B. Ćwiczenie wspomagające (triceps) - 3-4s 5-10p

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Prostowanie przedramion
• Wyciskanie sztangielek z podłogi
• Rolling triceps extensions
• Pompki w podporze tyłem
• Wyciskanie francuskie

C. Pionowe przyciąganie - 4s 8-12p

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Ściąganie drążka do klatki
• Podciąganie na drążku

D. Barki 3s 10-15p

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Wyciskanie sztangielki jednorącz
• Wyciskanie sztangielek
• Unoszenie ramion bokiem
• Szrugsy
• Bradford press
http://www.t-nation.com/img/photos/311west30.jpg 
http://www.t-nation.com/img/photos/311west31.jpg
http://www.t-nation.com/img/photos/311west32.jpg

E. Cwiczenia rozciągające łokcie/tricepsy 3s 81-10p

Wybierz jedno z poniższych ćwiczeń:
• Uginanie przedramion (różne chwyty)
• Naprzemienne uginanie przedramion

F. Trening mięśni brzucha - stacyjny
Wybierz kilka różnych ćwiczeń i wykonaj je w systemie stacyjnym

Główne modyfikacje

Na początek chciałem przestrzec wszystkich trenujących systemem WSB oburzonych tym treningiem, że to nie jest trening dla zaawansowanych trójboistów. Został on stworzony dla zwykłych ludzi i sportowców którzy chcą przybrać na masie bez bycia „all show-no go" (wszystko wielkie- bez osiągów?).

Poniżej opisane zostały kluczowe składniki i ich zmiany w stosunku do oryginalnego systemu WSB.

Dzień maksymalnego wysiłku góra - Metoda maksymalnego wysiłku jest najlepszą metodą do wykształcenia siły. Mojej opinii metoda ta powinna być podstawowym składnikiem każdego programu mającego za cel wykształcenie siły. Jeśli jesteś słaby jesteś martwy!

Musisz pamiętać że twoje atletyczne kwalifikacje zależą od poziomu twej siły maksymalnej. Dzieje się tak ponieważ siła maksymalna jest fundamentem na którym buduje się pozostałe typy siły takie jak siła dynamiczna i wytrzymałość siłowa.

Twoim pierwszym ćwiczeniem w tym dniu będzie główne ćwiczenie wykonywane z maksymalnym wysiłkiem. Tradycyjnie większość zaawansowanych bdzie w tym dniu wyciskać swój maksimum dla jednego powtórzenia. To mocno obciąża twój CUN i wymaga dużej koordynacji. Ponieważ większość początkujących i średnio-zaawansowanych ma słabiej przystosowany CUN do takich przeciążeń, będą wykonywali maksymalnie 3-5 powtórzeń. Ale to również obliguje ćwiczącego do wyciskania na maksimum swoich możliwości, jest to jednak znacznie bezpieczniejsze niż wykonywanie jednego powtórzenia. Zwiększona ilość powtórzeń zwiększa także czas pod presja która jest wywierana na mięsień co dodatkowo poprawia przyrost masy.

Proponuje zmieniać ćwiczenie wykonywane maksymalnym wysiłkiem, co 2-3 tygodnie, aby zapobiec przemęczeniu, CUN oraz przetrenowaniu. W przypadku, gdy wyciskacz maksimum dla jednego powtórzenia zmieniaj ćwiczenie nawet, co tydzień. Im bardziej jesteś zaawansowany tym częściej powinieneś zmieniać ćwiczenie. Celem jest poprawianie, co tydzień swego poprzedniego rekordu.

Dzień treningu dolnej połowy ciała - Inaczej niż w typowym treningu WSB można zauważyć, że dół trenujemy tylko raz w tygodniu. Jest to spowodowane tym że większość początkujących i zaawansowanych ma problemy z regeneracją ćwicząc dwa razy w tygodniu i wykonując przy tym ćwiczenia biegowe lub wytrzymałościowe związane z uprawianą przez nich dyscypliną sportu. Jeden trening siłowy w tygodniu jest znacznie lepszym rozwiązaniem dla sportowców.

Pierwszym ćwiczeniem w tym dniu będzie ćwiczenie, które wykonasz z maksymalnym wysiłkiem. W tym ćwiczeniu postępujesz podobnie jak w opisie kilka linijek wyżej dla treningu wyciskania.

W tym zmodyfikowanym programie po wykonaniu ćwiczenia głównego przechodzimy do wykonywania ćwiczenia jednostronnego na nogi. Jest to jedna z głównych różnic pomiędzy typowym programem WSB.

Ćwiczenie jednostronne zostało wcielone nie bez powodu. Po pierwsze większość sportowców rozwija nierównowagę między kończynami. Ćwiczenie jednostronne jest najlepszą metodą na pokonanie tych rozbieżności. Po drugie poprawia to elastyczność, równowagę oraz ogólną kondycję.

Ćwiczenia jednostronne to głównie ćwiczenia na czworogłowe uda. Należy pamiętać, że czworogłowe są szczególnie ważne dla sportowców nie można temu zaprzeczać. Są szczególnie aktywne kiedy sportowiec zaczyna przyśpieszać do sprintu łącznie z całym tyłem ciała. Dodatkowo czworoglowe pełnią ważną rolę w stabilizowaniu kolana.

Jednym z najważniejszych aspektów tego treningu jest ćwiczenie siły uścisku/ręki. Silny uścisk jest bardzo ważnym elementem wielu sportów. Trening ten należy wykonywać zawsze po treningu nóg i prostownika.

Trening górnych partii metodą powtórzeniową - Dokonałem zamiany metody dynamicznej na powtórzeniową. Jest to największa zmiana w stosunku do tradycyjnego planu WSB. Odkryłem, że jest to klucz do sukcesu, jeśli chce się wykształcić masę mięśniową przez moich młodych sportowców. Wykonywanie ćwiczeń metodą dynamiczną jest bezproduktywne dla sportowców o nikłej masie mięśniowej.

Musicie pamiętać, że ten program został stworzony dla sportowców, którzy mają małą masę mięśniową. Metoda powtórzeniowa jest najlepszą drogą do wzrostu masy mięśniowej. Należy pamiętać, że większy mięsień ma większą szansę stać się silniejszym mięśniem niż mniejszy mięsień. Zdobywając masę wykonując trening metoda powtórzeniową kładzie się podwaliny pod metodę dynamiczną, która będzie wykonywana na wyższym poziomie zaawansowania.

Stosuje także zamiennie metodę powtórzeniową za dynamiczną dla futbolistów w początkowej fazie treningu po rozgrywkach ligowych. Robię tak, ponieważ jest to dobry sposób na regeneracje kończyn po kontuzjach i spadkach masy podczas sezonu.

Jeśli nie jesteś sportowcem a chcesz jedynie dobrze wyglądać to proponuje dodać dodatkowe ćwiczenia wytrzymałościowe w dni nie treningowe.

Autor: Joe DeFranco
Tłumacznie: Freed
Żródło: http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=459321

Nekrosadystycznyturbosperminator

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3902
Zdaje relacje po 4 tyg. Ogólnie trening mi sie bardzo podoba, czuje sie po nim porządnie styrany. Co do efektów to jeszcze ciężko powiedzieć bo to dopiero 4 tyg. Ale ogólnie jak tak patrze sobie czasem w lustro to wydaje mi sie ze troche te miesnie urosly :) Od tego poniedzialku jade na takim planie:
Dzień 1
Wyciskanie skos max serii x 3-5p
wyciskanie sztangielek skos w dol 3-4sx6-10p
Wiosłowanie hantlem 4x10-15
Przyciąganie wyciągu do twarzy stojąc 2-3x12-15
Skłony boczne ze sztangielka 3-4x8-15

Dzień 2
Przysiad na skrzynie max dla 5p
Przysiad nożycowy 3-4x8-15p
Dzień dobry 3-4x6-10p
sciskanie kolka 3x max

Dzień 4
wyciskanie 3x max
Pompki w podporze tyłem 3-4x5-10
Podciąganie na drążku 4x8-12
Szrugusy 3x10-15
uginanie przedrmion mlotek 3x8-10
brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4704
Dobra robota :D Jednak osobiście wole 'tradycyjny' trening niż amerykutanckie wynalazki
Soga za przetłumaczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 177 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2473
Dobre tlumaczenie :) (Bekart nie brzmi za dobrze ale trudno o lepsze slowo, reszta bardzo ok moim zdaniem).

Trening super. Malo podstawowych cwiczen, nie powinien zajac dluzej niz godzine. Duzo lepszy od sfd'owskich splitow moim zdaniem :) To dosc czesty pomysl teraz , zeby w treningu mieszac rozne zakresy powtorzen. Albo tak jak w tym albo na przyklad : poniezdialek sila (3-5), sroda klasyczny kulturystyczny (8-12), piatek wytrzymalosc (20-25 albo wiecej).
Widzialem to w kilu treningach (na przyklad Chada Waterburego).


Na T-Nation jest kupa fajnych treningow, mam zaznaczonych chyba z 15 w ulubionych. Czasu nie starczy, zeby wszystkich sprobowac :)

SOG za dobrą robotę. Nim wiecej ciekawych pomyslow tutaj tym lepiej. Ja nie moge patrzyec na rozpiske typu klata/bic, plecy/tric :)

Zmieniony przez - kibic111 w dniu 2007-09-07 18:18:25

Zmieniony przez - kibic111 w dniu 2007-09-07 18:21:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2272 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20288
Hmmm wygląda ciekawie.Gdyby ktoś próbował niech da swój plan i zakres powtórzeń wykonywany w danej serii.Soga wrzuce

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Sogacz za prace.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3902
No ja postanowiłem jechać tym planem przez zimę... Ćwiczę już od dwóch tygodni tym planem:

Dzień 1

- Wyciskanie sztangi leżąc: max serii dla 3-5 powtorzeń/ po 2 tyg zmiana cwiczenia na Wyciskanie sztangi z desek
- Wyciskanie sztangielek skos: 3s x 6-10p
- Wiosłowanie sztangą: 4s x 10-15p
- Rozpietki sztangielkami w opadzie tułowia: 2-3s x 12-15p
- Skłony tułowia z linką wyciągu: 3-4s x 8-15

Dzień 2

- Martwy ciąg: max serii dla 5 powtorzeń/ po 2 tyg martwy ciag z wysokosci kolan?
- Półprzysiady na jednej nodze: 3-4s x 8-15p
- Uginanie nóg: 3-4s x 6-10p
- Wrist roller: 3s

Dzień 3

- Pompki klasyczne: 3s x max
- Francuz leząc: 3-4s x 5-10p
- Ściąganie drążka do klatki: 4s x 8-12p
- Wyciskanie sztangielek: 3s x 10-15p
- Uginanie przedramion z supinacja nadgarstka: 3s x 8-10p
- Brzuch: kilka cwiczen bez przerwy miedzy nimi

Jak na razie ćwiczy sie fajnie, na każdym treningu czuje porządny wycisk ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10089
napisz za jakis czas jakie efekty

"Siłownia jest jak Media Markt - nie dla idiotów"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2272 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20288
j/w, napisz jak efekty. Może sam sie skusze na ten trening)

I jak mówiłem soga daje

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1001 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11914
. Zarzut hantli siedząc
. Rope pulls
. Skłono-skręty ze sztangą
. Skłony boczne ze sztangą/sztangielka
. Przysiad na skrzynie
. Ciągi w klatce z kolan
. Front przysiad
. Przysiad ciężarowy
. Przysiad nożycowy (wszelkie odmiany)
. Chód nożycowy
. Przysiady "speed-skater"
. Ciągi rumuńskie
. Pull-throughs
. Thick bar or heavy dumbbell holds
. Plate pinch gripping
. Captains of Crush gripper - 3 sets of max reps each hand.
. Rolling triceps extensions


jak wykonać te ćwiczenia ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 17173 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 110136
dobra robota ,tylko ten tytul strasznie przetlumaczylesbastard to nie bekart,a bekart to bardzo obrazliwe po polskuale reszta elegancko

Ostatnio aktywny
2008-09-25 19:03:17
richHAX.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
. Przysiad na skrzynie
Robisz przysiad. Ale wczesniej ustawiasz za tylkiem skrzynie, krzeslo czy cos tam. Wtedy w dolnej fazie ruchu tylek nie wisis w powietrzu, tylko siadasz na skrzyni. I gore. Niebezpieczne cwiczenie, kontuzjogenne.

. Ciągi w klatce z kolan
Polowiczny ciag. Masz tak ustawione podkladki, stojaki, pudelka itp, ze gryf sztangi znajduje sie na wysokosci kolan. I robisz boj. Skocony tor ruch umozliwia podniesienie o wiele wiekszego ciezaru.
O polowicznych ciezarach jest bardzo dobry art Wodyna.

. Front przysiad
Przysiad ze sztanga "Z przodu", czyli na barkach.

. Przysiad ciężarowy
Poszukaj w dziale Trojboisci. Powinien byc w podwieszontych postach dokladny opis.

. Chód nożycowy
Wiesz jak sie robi wykroki? I potem to robisz w chodzie, z obciazeniem.

. Ciągi rumuńskie
Normalnie zaczynasz - sztanga lezy na ziemi, a potem ja podnosiesz. W rumunie na odwrot. Zaczynasz na stojaca i opuszczasz sztange.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase!!!

Następny temat

Trening - podciąganie

WHEY premium