SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW dla amatora długoletniego

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 105
Witam, mam dość nietypową prośbę. Na siłowni ćwiczę juz od 3 lat. Przerabiałem roznego rodzaju treningi jednak z powodu braku diety efekty są bardzo słabe. Teraz postanowilem sie wziac do roboty. Trzymam diete jednak żeby miec ten spokój ducha ze wszystko jest dopięte na ostatni guzik chcialbym usłyszeć Waszych porad apropo mojego planu treningowego. Otóż jest to FBW wykonywane co drugi dzien i wygląda następująco:
Klatka:
Wyciskanie hantli na płaskie 4serie
Wyciskanie na hammerze(na środkową część klaty) 4 serie
Plecy:
Ściąganie drążka do karku na wyciągu górnym 4 serie
Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 4 serie
Barki
Wiciskanie nad głowę hantli 4 serie
Triceps:
Prostowanie ramion na wyciągu 4 serie
Biceps:
Uginanie ramion z hantlami siedząc 4 serie
Nogi
Przysiady 4 serie

Z góry mówię, mam problem z martwym ciągiem dlatego też szukałem czegos zamiennego.
Nogi w tak małych ilosciach serii bo przyznaje sie bez bicia-zaniedbałem i dopiero zaczynam nad nimi pracować.

A co do priorytetu to ręce. Mój odwieczny problem gdyz wszystko jakoś powolutku rośnie a to stoi w miejscu (31cm)
Z góry dzięki za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
No jak nogi zaniedbałes to raczj na nich powinieneś sie skupić i nad nimi więcej pracować, chociaż jedno ćwiczenie na plecy dałbym lepiej podciąganie czy wiosło.

że co że biceps po 3 latach treningów masz 31 cm, tyle to mają osoby nietrenujące

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 105
Wstyd przyznać ale zaczynałem z 26cm xD

A co do planu jak uważasz? Gdyby zmienić to jedno ćwiczenie na plecy to byłoby okej?


Zmieniony przez - Muso w dniu 2018-06-23 23:18:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
lepiej dać etap 4
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

co jest nie tak z mc, nie umiesz go robić, masz kontuzje jakąś ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 105
Technicznie średnio mi to wychodzi dlatego wolałbym uniknąć kompromitacji i robić coś innego xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
To nie wiem co przez te 3 lata robiłeś na siłowni, moze daj ławkę rzymską jak masz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Jak nie ma kto Ci pokazać techniki to faktycznie lepiej zrezygnowac. Tylko wtedy nasuwa się pytanie co robisz w dziale dla zaawansowanych.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...a tu teraz większość takich przy których się trzeba zastanowić i takie pytanie zadać

co do techniki, ostatecznie można poszukać dobrych opisów i filmów z prawidłowo wykonanym mc i uczyć się pomału, zaczynając spokojnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Jednak trzeba dodać, że nauka z filmów może zajmować o wiele dłużej. Pewnych szczegółowy na filmie nie widać i do tego musimy dojśc wtedy sami na bazie obserwacji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, trzeba być rozważnym- jednak myślę, ze brak trenera czy kogoś podobnego nie powinien sprawić żeby całkiem rezygnować... musiałoby być naprawdę źle w kwestii wykonania czy tym podobne żeby tak zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Oczywiście. Sam zaczynałem bez trenera i w sumie nie mogę żałować. Jeśli musimy polegać na sobie to zawsze zwiekszamy wiedze i doświadczenie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieżnia Zipro.

Wiecej