SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW czy Split - co wybrać, progressja, pytania ogólne od początkującego, normy siłowe

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 50567

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

73

Wzrost

187

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące

Uprawiane inne sporty

.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia z podstawowym sprzętem oraz maszynami

Dieta

Kiedyś: Utrzymywana w 85% + gainer. Po powrocie na siłownię(niedługo): Dieta utrzymywana w 70%, wspomagana gainerem

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Lekka lordoza, skrzywienie kręgosłupa

Zażywane suplementy

Monohydrat kreatyny ; gainer(90 węgli ; 10 białka)

Ostatnio przerabiany plan

W poście

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

W poście
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
A przy armswingu właśnie chodzi o ruch rękoma do tyłu.
Jak zatem ruch wychodzący z bioder pomoże mi poprawić dynamikę/prędkość/eksplozję przy zamachu rękoma?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
LeaderRTD, jeszcze jedna wskazówka dot. treningu brzucha, by był bardziej efektywny, mi się przypomniała.
W trakcie fazy koncentrycznej (ugięcia) wypuszczasz stopniowo powietrze, by przy maksymalnym skurczu mieć pusto w brzuchu/płucach. Z powrotem nabierasz powietrza. Jest wyraźna różnica w efektywności ćwiczeń na brzuch jak się oddycha w ten sposób. W zwisie na drążku to się przydaje też do zabezpieczenia kręgosłupa, gdy są nogi na dole, szczególnie jak się ma ciężar dowiązany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
LeaderRTD
A przy armswingu właśnie chodzi o ruch rękoma do tyłu.
Jak zatem ruch wychodzący z bioder pomoże mi poprawić dynamikę/prędkość/eksplozję przy zamachu rękoma?


Po pierwsze, poprawisz ogólną dynamikę ciała i generowanie siły. Po drugie, wzmocnisz mięsnie w okół bioder i prostowniki, które biorą udział przy Twoim armswingu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
a co powiecie o rzucie piłką lekarską(10kg) zzagłowy?
Widziałem, że ludzie, którzy uprawiają sporty walki często wykonują to ćwiczenie.
Stają w rozkroku, proste plecy, piłka lekarska nad głową i mocne walnięcie nią w ziemie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Zauważyłem stagnację.
Na barki(OHP) NIE IDZIE wziąć więcej niż 30kg.
Czasem są nawet takie dni, gdzie robię np 1-2 serie 30kg, a reszta 25.

Z klatą na płaskiej to samo, ciężar nie rusza.
Maksymalnie udało mi się założyć 55kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Cofnij się o 10kg i powoli dokładaj. Choć nie wykluczam jakichś problemów w technice.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To najpewniej technika bo 30kg to dość mały ciężar i nie powinieneś mieć z nim większych problemów.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
20kg na ohp to ja mogę bez problemu robić.
Z 30stką sprawa wygląda tak, że czasem zrobię 5x5 30stką, a czasem 2-3 serie 30stką, a potem już zmniejszam na 25
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
OHP można z różną techniką robić, co ma olbrzymi wpływ na wynik
- z lekkim odbiciem z nóg (wtedy to już chyba nie OHP tylko push press)
- gryf na poziomie twarzy (dużo łatwiej niź z obojczyków)
- przed odgięcie torso do tyłu i zmianę tego ćwiczenia częściowo w incline press (mnóstwo osób na YT tak robi, jak chce się popisać maksem)
- z pauzą lub bez

Uwzględnij to, jak się porównujesz z innymi. Ludzie we wszystkich tych ćwiczeniach siłowych wyciskanie na klatę, ohp, przysiad martwy często naginają technikę/skracają zakresy ruchu, bo celem jest jak największy maks.


Zmieniony przez - xorton w dniu 6/7/2018 11:28:17 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
LeaderRTD
20kg na ohp to ja mogę bez problemu robić.
Z 30stką sprawa wygląda tak, że czasem zrobię 5x5 30stką, a czasem 2-3 serie 30stką, a potem już zmniejszam na 25




20kg to jest praktycznie sam gryf więc nie powinno być problemu z większym ciężarem jeśli technika jest ok

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ocenie treningu

Następny temat

Plan Treningowy - Początkujący zapracowany

WHEY premium