SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW - siła stoi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7100

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
Witam.
OD Miesiąca ćwiczę treningiem FBW, lecz nie zauwazyłem choćby minimalnych wzrostów siły,
nie mogę dołożyć nawet 1-2kg do podstawowych ćwiczeń, waga też stoi w miejscu. Wcześniej ćwiczyłem po przerwie ok 3 m-ce splitem i efekty byly tylko na początku jak zacząłem, później posłuchałem się forumowiczów i zmieniłem na FBW ze względu na mój staż.
Oto mój plan:

a.
przysiad 3s x6
wyciskanie na plaskiej 3s x6
wioslowanie 3s x6
wyciskanie zolnierskie 2s x10
uginanie ramion z sztanga 2s x10

B
martwy ciag 3s x6
wyciskanie na skosie 3s x6
podciaganie na drazku 3s x6
wyciskanie sztangielek/ 2s x10
pompki w podporze tylem 2s x10


Każde ćwiczenie poprzedzone jest rozgrzewką ( 2 serie: 50% CD i 75%CD )
Wiem, że krótko ćwiczę FBW, ale nie odnotowałem żadnej zmiany po przejściu ze splita, nie wymagam dużo od siebie, ale czuję że coś jest nie tak. Być może to jest zbyt cieżki trening dla mnie bo robię 3 serie z małą ilością powtórzeń na dużych ciężarach ?Intensywność jest taka że w każdej serii mam zapas na jeszcze 1-2 powt.
Śpię po 9- 10 godzin, więc staram się zapewnić jak najlepszą regenerację, dietę mam ułożoną ( w każdym posiłku ok 30g białka i 60-70g węglowodanów, co 3godziny ) po treningu zawsze odżywka białkowo-węglowodanowa, przed snem jakiś twaróg.

Cieżary max w ćwiczeniach: WL: 70, przysiad 95kg, MC 95kg

Bardzo proszę o porady, co może być nie tak.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 72

Wzrost: 186

Cel treningowy: masa, siła

Staż treningowy na słowni: ponad rok

Uprawiane inne sporty: bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): tak

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: Olimp SP80 po treningu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
FoxXyx:
Zależy mi na budowaniu siły przede wszystkim...

Jeśli Twoim priorytetem jest siła, zacznij trenować jakimś sensownym sprawdzonym planem siłowym bo na 20 powtórzeniach siły nie zbudujesz.
Wybór masz spory: 5x5 (http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beginner-strength-training-program/), Starting Strenght, trening Knife'a, któryś z programów
z działu "Dwubój..." (zobacz do jakich ciężarów chłopaki tam dochodzą), 5/3/1
Wendlera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
dlaczego 3x6 ? Rób normalny zakres 8-12, proges będzie o wiele lepiej się prezentował

ciąg i siady daj po 4s

pompki daj na poręczach

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 308 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20596
zastosuj progresję tak jak mówi spaiter, jeżeli siła stoi, to spróbój zmniejszyc ciężar o 5-10 kg w serii głownej i od tamtego momentu dorzucaj 2.5 kg co trening, jak dojdziesz do ciężaru na którym wcześniej stałeś zobaczysz że siła poszła i bd mógł dalej dołożyc ;))

Ps. ogólnie patrząc na twój staż (ponad 1 rok) myślę, że lepszym rozwiązaniem byłby trening 4 x w tyg - split partia 2x w tyg, push&pull, lub góra&dół, zależnie od ciebie, myślę że postępy byś miał lepsze ;)

"Ludzka siła wyrasta ze słabości"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Zgodzę się z pzdrelkk i stwierdzę że w twoim wypadku lepszym rozwiązaniem będzie jakaś forma splitu. Ale narazie 3 dniowa później możesz 4 dołożyć. Spróbuj może jakiegoś push&pull, góra&dół albo nawet i możesz próbować klasyczny split. Wina może tu też w sumie być w zbyt dużym ciężarze początkowym,zastosowałeś odpowiednio zaniżone ciężary na początek? Spaiter skoro na mniejszym zakresie powtórzeń nie ma progresu siłowego to jakim cudem ma go mieć przy większym zakresie?

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Robił stały zakres 3x6, do niczego to nie prowadzi

niech zrobi np 10-8-6 i będzie to o wiele lepiej wyglądało.

Problem może też tkwić w złej technice i zawyżonych ciężarach na początek.

Robiłeś każdą serie do załamania mięśniowego ? Czy zostawiałeś zapas 1-2 pow?

Stały zakres pow jest ok - ale dla początkujących i przy wykonywaniu nie których ćw(np skos góra hantlami) i powszechnie w rampie.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
Tzn wcześniej ćwiczyłem ponad pół roku splitem z progresją 12,10,8,6, później przerwa i znowu split przez jakieś 2-3 miesiace i na początku był dobry efekt ( w 2 tyg ruszyło mnie o jakieś 7kg na klate ) ale ze względu na mój niski staż zasugerowano mi FBw, a wy mi teraz split prroponujecie
Do załamani miesniowego nie cwiczyłem, fakt ciężko robię ale czuję że jestem w stanie wydusić jeszcze jedno powtórzenie.

Zmieniony przez - FoxXyx w dniu 2011-07-08 13:09:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
to zrób 1 zestaw, z zakresem pow 6-10, składający się z samych ćw podstawowych.

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
czyli dalej mam ciągnąć ten FBW ? Wyciskanie żołnierskie i uginanie ramion ze sztangą dać 2s 10-8 ?

Zmieniony przez - FoxXyx w dniu 2011-07-08 13:36:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Tak, ale zrób 1 zestaw, z samych podstaw

Przyłóż się do techniki.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
ok, rozumiem, tylko jak mam wrzucić w jeden zestaw MC i przysiad?
Może zrobie jeden zestaw ''A'' taki jak napisałem i będę zamiennie robić przysiad z MC ? Czy może w ogóle lepiej zrobić podział góra dół albo split 2x partia na tydzień skoro to miałoby przynieść lepsze efekty ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Daj siad przedni i mc klasyk.

Zrób taki zestaw

Siad przedni
Klasyk mc
Wyciskanie poziomo
podciąganie na drążku
military press + brzuch i łydki

bic i tric jednorazowo w tygodniu.

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split na mase 4 dni w tyg. ?

Następny temat

Rasper / Dziennik / Nie Ma Lipy !!!

WHEY premium