SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Trening 6 razy w tygodniu

Wysłana -
Od 3 miesięcy ćwiczę 6 razy w tyg ( każda partia mięśni 2 razy w tyg). Dieta jest i mimo wzrostu wagi o 1 kg w pasie ubyło troszkę. Ćwiczenia były na małych ciężarach intensywne, często serie łączone maks 30 minut (2 razy w tyg orbitrek po siłowni). Każda partia mięśni 2 razy w tyg przy czym zestaw ćwiczeń inny np. bicepsy w niedziele hantlami a w czwartek na modlitewniku itp zestawy. Ostatnio zrobiłem sobie trening siłowo-masowy czyli zwiększyłem dość znacznie ciężary i wydłużyłem odpoczynek między serami. Taki trening trwał ponad godzinę ale czułem się po nim świetnie. Dlatego wprowadziłem system 3 razy w tyg ćwiczenia na dużych ciężarach treningi po godzinie i koniec i 3 razy treningi lekkie małymi ciężarami 20- 30 minut i potem orbitrek 40 minut. Celem treningu jest głównie rzeźba ale chciałbym zachować siłę i masę mięśniową i nie wiem czy to nie jest już za dużo czy nie lepiej może zrobić 4 razy trening siłowy każda partia raz w tyg i 2 razy w tyg sam orbitrek 60 minut.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
A jaki masz ogólny staż na siłowni bo 6 treningów w skali tygodnia to dość dużo. Dieta ogarnięta?
Wysłana -
Dieta ogarnięta i efekty powoli się pojawiają. Staż ciężko powiedzieć ale siłownią interesuje się od 10 lat. Były krótsze i dłuższe przerwy ale tak podliczając to bez przerw to z 4 lata ciągłego by było.
Wysłana -
Tomek19888
Dieta ogarnięta i efekty powoli się pojawiają. Staż ciężko powiedzieć ale siłownią interesuje się od 10 lat. Były krótsze i dłuższe przerwy ale tak podliczając to bez przerw to z 4 lata ciągłego by było.

To taki podział może się sprawdzić bardzo dobrze, ciężary solidne trzeba targać żeby zabezpieczyć mięśnie, a poza tym im cięższy trening tym więcej kalorii spalone.
Wysłana -
To na razie zostanę przy tych 6 razach w tyg. 3 razy lekkie treningi rozciągająco-pompujące i orbitrek i 3 razy ciężkie. Trochę się obawiałem że może być za mało regeneracji przy takim systemie i męczenia każdej partii ciała 2 razy w tyg.
Wysłana -
Tomek19888
To na razie zostanę przy tych 6 razach w tyg. 3 razy lekkie treningi rozciągająco-pompujące i orbitrek i 3 razy ciężkie. Trochę się obawiałem że może być za mało regeneracji przy takim systemie i męczenia każdej partii ciała 2 razy w tyg.

To zależy od Ciebie i Twoich odczuć jak czujesz się przemęczony to obetnij bo nie można też się katować za bardzo. Czasem dodatkowy dzień regeneracji dla organizmu potrafi zdziałać cuda
Wysłana -
jak się dobrze czujesz, a piszesz że już od 3 miesięcy robisz 6 treningów w tygodniu to widocznie jeden dzień regeneracji jest wystarczający dla Ciebie ... odpowiednia dieta plus dobra jakość snu i działaj ;) nie ma sensu zmniejszać intensywność skoro organizm akceptuje taki wysiłek i widać efekty :)
Wysłana -
kwestia jak wyglada sam plan treningowy, jak objetosc jest podzielona odpowiendio to i mozna cwiczyc 6 razy, jednak, czy jest to dzialanie sensowne i efektywne? tutaj nalezy sie juz zastanowic
Wysłana -
Tylko że wtedy miałem 6 razy w tyg ćwiczenia takie maks 30 minut siłownia i małymi ciężarami a teraz 3 razy w tyg duże ciężary ćwiczenia po ponad godzinę i 3 razy lekkie małymi ciężarami tak 20-30 minut (bardziej by podtrzymać pompe) Tłuszcz gubię powoli czuje to ale boje się o strate mięśnia bo tak jak jest jest dobrze więcej mi nie potrzeba ( no może fajniej byłoby zaokrąglić klatę).
Wysłana -
Podstawa to regularne pomiary i obserwacja czy leci i czy nie leci siła za bardzo w dół bo o to na redukcji też trzeba zadbać.
Wysłana -
Usunięty przez Banan za naruszenie Pkt 1 regulaminu forum.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź