SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Trening 4 dniowy.

Wysłana -
Witam. Proszę o ocenę podziału treningów względem tygodnia.
Poniedziałek klatka triceps brzuch
Wtorek plecy kaptury przedramie
Czwartek barki biceps brzuch
Sobota nogi łydki.
Jeśli chodzi o dni treningowe to tylko takie mam do dyspozycji w ciągu tygodnia. Zastanawiałem się jeszcze nad push pull 4 razy w tygodniu, tylko że jestem ciekaw jak w przypadku tego treningu wygląda sprawa regeneracji. Wykonując grupę mięśniową 2 razy w tygodniu do tego w moim przypadku dochodzą dwa treningi krav magi plus praca na nocną zmiane około dwóch dni w tygodniu. Staż ok 5 lat, wiek 36. Wzrost 188, waga 89. Cel: ogolna sprawność i kondycja. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Wysłana -
Dobrze dobrany plan treningowy bez wątpienia jest podstawą sukcesu. Nie tylko w kształtowaniu sylwetki, ale w zasadzie w każdej dyscyplinie sportowej. Dlatego też zdecydowanie warto zwrócić na niego uwagę.

Przede wszystkim powinieneś dokładnie opisać swoją sytuację i to, co jest Twoim celem. Wspominasz o sportach walki i treningach siłowych. Jednak nie wiemy, co jest Twoim celem. Kształtowanie sylwetki, czy wyniki w sportach walki? To właśnie pod tym względem należy dobierać trening. W przypadku sportów walki skupić należy się na treningach funkcjonalnych, wytrzymałościowo-siłowych i wytrzymałościowych. Mogą być to cross-ft, interwały, tabata, ćwiczenia dwubojowe.

Jeżeli jednak zależy Ci na zmianie sylwetki, a sporty walki to tylko rekreacyjny dodatek, to jak najbardziej możesz trenować w ten sposób, który napisałeś. Podział dni treningowych i partii mięśniowych wygląda sensownie. Brakuje jednak szczegółów, takich jak ilość serii i powtórzeń. Ma to spore znaczenie.

Pamiętać musisz o odpowiedniej regeneracji, czyli optymalnej ilości snu. Pracując w nocy, ludzie często bagatelizują ilość godzin snu, a to przy sporej aktywności fizycznej, jak Twoja ma duże znaczenie. Zaleca się sypiać około 7-8 godzin dziennie. Polecam trzymać się tego.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Push pull będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Wraz z adaptacją do treningu problemów z regeneracją nie powinno być żadnych.
Wysłana -
Podział jest w porządku jeśli partia będzie trenowana raz w tygodniu. Trening partii dwa razy w tygodniu mogą dać lepsze efekty ale zsumowanie sw i pracy może sprawić, że nie nadążysz z regeneracją ale to też nie jest powiedziane.
Jak micha będzie dobra i w miarę odpowiednia ilość snu to powinieneś dać radę.

Co jest priorytetem?
Wysłana -
Ostatnio czytam dużo o treningu push pull i mocno się zastanawiam nad wypróbowanie go. I tu rodzi się kolejne pytanie, czy lepiej raz w tygodniu zaatakować konkretny mięsień większą liczbą ćwiczeń czy dwa razy w tygodniu ale mniejszą liczbą ćwiczeń (push pull).
Wysłana -
Ogólnie możesz zrobić dwa takie same treningi danej partii jednak możesz też różnicować w zależności o treningów sw i pracy ale to już jest trochę kombinacji.
Wysłana -
Według mnie większa częstotliwość pozwoli na lepsza regeneracje i adaptcje, mięśnie te nie będą tak zdewastowane.
Wysłana -
Priorytetem jest dobra sprawność fizyczna i w miarę dobry wygląd. Na siłownie mogę poświęcić 4 dni w tygodniu tak więc myślę żeby może spróbować push pull. W chwili obecnej trening standardowy klatka triceps, plecy biceps, nogi barki.
Wysłana -
Proponowałbym w takim razie taki push&pull&legs i rotować tj. PUSH/PULL/LEGS/PUSH a następny tydzień PULL/LEGS/PUSH/PULL
Wysłana -
4 dni treningowe mogą być do ogarnięcia. Dobra dieta i odpowiedni sen i dasz radę jak będziesz odczuwał przemęczenie to zmniejszysz ilość treningów w skali tygodnia.
Wysłana -
Jeśli chodzi o regenerację to jest ona w miarę ok. Dieta też jest trzymana w miarę możliwości. Dodatkowo staram się wspomagać suplami: bcaa zma białko kreatyna. Jednak wolałbym rozłożyć to na push pull i chyba jednak spróbować zaatakować jeden mięsień dwa razy w tygodniu. Jak będzie lipa to zawsze można zmienić trening.
Wysłana -
A jakie jest wasze zdanie odnośnie trenowania jednaj partii mięśni raz w tygodniu a trenowaniem jej dwa razy w tygodniu? Z tego co czytam to zdania są podzielone.
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź