SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 3x (2x ogólny + nogi).

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8434

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

30

Waga

65

Wzrost

169

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

3 lata

Uprawiane inne sporty

Piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia - full osprzęt

Dieta

Cały czas restrykcyjnie przestrzegana

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

BCAA

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Powiedz mi jeszcze jak wykonywać plank? Chodzi mi o to czy np. 3 serie po 30s. na koniec treningu będzie ok?

I pytanie czy ćwiczenia izometryczne brzucha mogę dodać w dni treningu dołu? Dodatkowo jako 3 trening brzucha w tygodniu czy to już za dużo?

Kurde jeszcze jedno... Czy do tego treningu warto dodać jakieś sztrugsy i coś na przedramię czy również już nie kombinować?


Zmieniony przez - Wojcieszko87 w dniu 2018-02-11 22:11:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136788
Tak. Z czasem wydłużaj czas serii, zacznij robić plank boczny - side plank itd
Nie, za dużo
Tak, ale też nie przesadzaj - 2x w tyg wystarczy.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Witam ponownie.
Mam jednak jeszcze pytanie odnośnie serii i powtórzeń. Podam na przykładzie np. uginania sztangi (tam podałeś zakres 3-4x8-12).
Zrobiłem 4 serie po 12 powtórzeń ciężarem 15 kg, następnie również 4x12 po 17,5kg. I teraz pytanie co dalej. Powiedzmy, że z 20 kg ponownie zrobię 4x12, ale jak już z 22,5 nie dam rady to jak to ogarnąć? Na ten moment nie wiem czy dam radę więc zapewne będzie tak, że zacznę robić i w 4 serii braknie mi sił na 12 powtórzeń. Czyli wyjdzie 3x12 i 1x9. Jak więc robić w kolejnym treningu? Próbować to 4x12 z 22,5kg czy zejść na niżej, ale wtedy na 4x10 czy 3x12?



Zmieniony przez - Wojcieszko87 w dniu 2018-02-22 22:12:35
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136788
Powiedzmy że zacząłeś 2 tyg temu, zrobiłeś 3 treningi bica i już chcesz dorzucić na tak małą partię jak bic 10 kg... stary, w takim tempie każdy po roku uginałby 100 kg na serie... Przystopuj trochę

Staraj się trochę dokładać co 2 tyg nawet, przyzwyczajaj mięśnie do pracy na danym ciężarze, uwierz, to zaprocentuje. Myśl na więcej niż miesiąc do przodu

Posiedź trochę na 17,5 kg. Zrób parę treningów. Przejdź na 20 kg. Zrób parę treningów.

Spróbuj na 22,5 kg. Zrób parę treningów. Nie wyjdzie na 4x12? To spróbuj jeszcze raz i jeszcze. Dalej nie wychodzi? To zejdź na 4x10. I tak w koło Macieju. Już nie dajesz rady dokładać na danym zakresie powt? Schodzisz z powtórzeniami. Proste

I naprawdę, jak Ty dokładasz po 2,5 na bica to strach pomyśleć jak to idzie w ćwiczeniach na plecy, pewnie po 20 kg dodajesz co trening - w końcu plecy partia 10 x większa niż bic ;););)
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Gats 2 bez stresu :) Nie wszystko co opisałem jest do końca prawdą. Bardziej mi chodziło o założenia co dalej... Zacząłem na 15kg i po 2 tygodniach wszedłem na 17,5, a dalej to melodia przyszłości natomiast lubię wiedzieć co będzie dalej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Witam ponownie. Tym razem przychodzę z pytaniem o trening na redukcję... Czy powyższy trening który opisywaliśmy będzie miał dobre zastosowanie? Czy powinienem coś zmienić w ilości serii/powtórzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
nie, zmien tylko kaloryke
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Wojcieszko87
Witam ponownie. Tym razem przychodzę z pytaniem o trening na redukcję... Czy powyższy trening który opisywaliśmy będzie miał dobre zastosowanie? Czy powinienem coś zmienić w ilości serii/powtórzeń?


Dokładnie pobaw się dietą. A jeśli nastąpi zastój w redukcji to trzeba dołożyć jakiejś aktywności.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Panowie powracam po czasie...Wykonywałem trening Gatsa 2 przez dłuższy czas. Niestety później miałem 3 miesięczną przerwę spowodowaną kontuzją (grając w piłkę) i narodzinami córy ;)
Od 6 tygodni powróciłem do tego treningu i zrobiłem na nim redukcję, którą powoli kończę.
Prośba moja do Was jest taka czy mogę nadal kontynuować ten trening, czy może jednak powinienem coś zmienić?
Druga sprawa jest taka, że miałem trening 3 razy w tygodniu, ale z tego jedna seria w tygodniu przeznaczona na nogi. Obecnie chciałbym zacząć trenować 3x w tygodniu ale już trening łączony i nie chciałbym osobnej sesji na nogi, a połączenia tego w całość.
Czy możecie podpowiedzieć jakie wykonać modyfikacje? Przesyłam co robiłem do tej pory.
Dodam jeszcze, że w trakcie tygodnia będę miał jeszcze 1 godzinny trening piłkarski (raczej lekki) i mecz.

Góra A
- Wyciskanie leżąc na ławce ujemnej - 4x6
- Ściąganie drążka wyciągu górnego za głowę - 4x10
- Wyciskanie hantelek – 4x8-10
- Podciąganie szeroki nachwyt - 4x6
- pompki więzienne – 3-4x8-12/dawaj zamiennie z takim ćwiczeniem kalistenicznym bodyweight triceps extension
- uginanie sztangi - 3-4x8-12

Góra B
- Wyciskanie lezac na lawce - 4x6
- Wioslo oburacz - 4x6
- Military press - 4x6
- Podciaganie szeroki nachwyt - 4x6
- Francuz lezac - 3-4x8-12
- Mlotki - 3-4x8-12

DÓŁ
1. Przysiad ze sztangą na karku 4x6
2. MC na prostych 4x6-10
3. Wykroki 4x10-12
4. Uginanie nóg w leżeniu 4x10-15
5. Wspięcie na palce siedząc 3 x max
6. Wpięcia na palce stoją 3 x max


Zmieniony przez - Wojcieszko87 w dniu 2019-03-14 22:33:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
a jak efekty na tym planie?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Grypa żołądkowa a miesnie i sila.

Następny temat

Jaki plan po FBW?

WHEY premium