SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 100 powtórzeń

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
Chciałbym przedstawić wam artykuł który znalazłem na temat tego treningu , zaproponował mi go instruktor na siłowni , który ma bardzo duży staż treningowy , podobno jest dobry podczas budowania masy mieśniowej .

Według tego artykulu nalezy wplesć go w swój trening czyli robimy 2 tyg treningu 100 powtórzeń i 2 tyg swojego treningu czyli 12-8 powtórzeń

Bede go testował bo akurat jestem w trakcie budowani masy mięsniowej , bede tu pisać spostrzeżenia podczas stosowania tego treningu.

Może ktoś kiedyś go stosował to sie wypowie .....

A oto art .....

"Trening 100 powtórzeń


Trening kulturystyczny przez wiele lat był badany na tych którzy w sposób świadomy chcieli ukształtować własne ciało. Ale mimo pewnych żelaznych reguł gry "mięśniowej" wciąż pozostają pewne odcinki do końca niezbadane. To właśnie są rezerwy dla dalszego doskonalenia swojej osobowości i ciała.

Program 100 powtórzeń można porównać z wejściem w trzeci wymiar. Towarzyszy mu wielki wysiłek, emocje maksymalna koncentracja umysłu, to nic nowego gdyż w każdym sporcie, chcąc osiągnąć sukces - cechy te dominują. Dlatego też wciąż szuka się nowych dróg, nowych możliwości maksymalnego rozwoju siły i masy mięśniowej. Głównym celem programu 100 jest dodanie nowych bodźców dla rozwoju fizycznego i osobowościowego. Stosowane w nim środki mają pobudzić motywację, chęć przezwyciężenia samego siebie, swoich słabości. Amerykańscy fizjolodzy dr James E.Wright i dr Mark D.Humbert, którzy badają wpływ wysiłku fizycznego na zdrowie i potencję porównali wysiłek tego programu jaki człowiek podejmuje wspinając się na Everest

Królikiem doświadczalnym a zarazem twórcą programu 100 powtórzeń jest Rory Lidermeyer. Kulturysta należący kiedyś do światowej czołówki którego kariera zaczęła się od zdobycia Mr California w roku 1980. Najwiekszym osiągnięciem było wygranie US Nationals w 1988 roku, następnie udane występy wśród profesjonalistów. Jego efekty po stosowanieu przez 2 lata programu 100 - zwiększył masę swoich mięśni o 15 kg (od wagi 92 do 107 kg), nie tracąc przy tym swoich walorów kulturystycznej sylwetki.

Kulturystyczne motywy

Piszę tutaj o treningu kulturystycznym ale odnosi się on w różnym stopniu do każdej dyscypliny sportu, każdego wysułku fizycznego, który ma świadomy cel. Siła i mięśnie to tylko wtórny skutek systematycznego treningu. Najważniejszym elementem w tym procesie jest motywacja, siła woli, wiara w siebie i swoje dokonania oraz system kanałowy łączący mózg i mięśnie poprzez układ nerwowy.

W treningu kulturystycznym, podobnie jak w życiu, dochodzimy do pewnych granic naszych dokonań, rozwoju. W tym momencie rodzą się wątpliwości: czy mam iść dalej do przodu, stać w miejscu albo się cofać Są to naturalne ograniczenia; nie tylko fizjologiczne, ale przede wszystkim związane z naszym myśleniem.

Program 100 powtórzeń jest próbą wyjścia poza barierę naszych ograniczeń, nową ścieżką dla dalszego rozwoju nie tylko sylwetki, ale również naszego myślenia, postrzegania pewnych spraw, z którymi codziennie się spotykamy.

Na czym polega 100?

Cyfra 100 oznacza liczbę powtórzeń w każdej serii tego systemu treningu. Początkowo, decydując się na podjęcie tej - nie ukrywajmy-ciężkiej próby naszego ciała i umysłu, wystarczy wykonać 1 serię x 100 na daną grupę mięśniową (do wyboru). Następnie, w miarę adaptacji organizmu do tak dużego wysiłku, możemy liczbę tych serii zwiększać w granicach od 10 do 21 serii na część ciała (system split). Można oczywiście wybrać dowolny program-3 dni treningu - 1 dzień odpoczynku lub 2 dni treningu 1 dzień odpoczynku i cykl ten powtarzać przez 2 tygodnie. Zalecane jest stosowanie 10-12 ćwiczeń w 3-4 grupy mięśniowe.I Jak wynika z doświadczeń ', Rory Leidelmeyera, wykonanie 4-5 całkowitych serii ze 100 powtórzeniami na jednym treningu w systemie split wystarcza. Rzecz nie polega bowiem na tym, kto ile wytrzyma, ale jak zdoła zregenerować organizm przed następnym treningiem.

Wprowadzę tutaj, dla lepszego zrozumienia metody, pojęcie skróconej serii. Chodzi o to, aby na początku nie dążyć do osiągnięcia 100 powtórzeń za każdą cenę. Zasadą jest, aby wszystkie powtórzenia były wykonane bez tzw. ruchów oszukiwanych, przy pełnej amplitudzie ruchów. Jeśli na początku wykonacie tylko 60-70 powtórzeń dokładnych technicznie, zrozumiecie, jak wielki to jest wysiłek dla waszych mięśni i systemu nerwowego.

Na początku wybierzcie po 1 ćwiczeniu na każdą większą grupę mięśniową, którą będziecie realizowali w systemie 100. Później, w miarę adaptacji organizmu, możecie ten wachlarz ćwiczeń zwiększyć nawet do 21 w danym dniu (przeciętnie wypada po 4-5 ćwiczeń na każdą grupę mięśniową). Program 100 powinien być programem przemiennym - przez 2 tygodnie dajecie z siebie wszystko, bo tego wymaga ten system, a następnie 2 tygodnie odpoczywanie stosując normalny, tradycyjny program treningu składający się z 8-12 powtórzeń w serii.

Gdy się nie udaje?

Celem tej metody jest osiągnięcie 100 powtórzeń w jednym ćwiczeniu. Ale nie jest to na początku łatwe. Po prostu nie sądzimy, że uda się nam zmusić nasz system nerwowy i mięśnie do tak wielkiego wysiłku. Dlatego radzimy na początku zacząć od ciężaru 20-30% wagi, którą stosowaliście w normalnym treningu. Tylko zmniejszone obciążenia w każdym ćwiczeniu pozwolą wam osiągnąć barierę 100 powtórzeń. Na pewno na początku zdołacie zrobić 60-70 ruchów i dojdziecie do tzw.

upadku mięśniowego, kompletnego zmęczenia mięśni. Dajcie wówczas z siebie wszystko, aby wykonać jeszcze 5-10 powtórzeń, ale dokładnych technicznie, bez ruchów oszukiwanych. Jeśli wam się to uda, na 1-3-5 treningu, jesteście na drodze do osiągnięcia 100. Zasada jest w tym wypadku jedna: schodzić z ciężarem niżej, nie wyżej. Po pewnym czasie, w miarę zwiększającej się adaptacji do tak dużego wysiłku, trzeba oczywiście zwiększać obciążenie. Kwestia przerw wypoczynkowych. Powinno się 100 powtórzeń wykonać przy wysiłku ciągłym, bez przerwy, w wolnym tempie. Jednak to nie jest łatwe. Dlatego zaleca się po osiągnięciu 70-80 powtórzeń, 5-1 sekundową przerwę.

Dla kogo 100?

Praktycznie ten system treningu na niektóre grupy mięśniowe może stosować każdy kulturysta, nawet średniozaawansowany. Zasadą jest, aby stosować w poszczególnych ćwiczeniach małe, w stosunku do uzyskiwanych poprzednio, ciężarów. Tu nie chodzi o ilość kg, ale o maksymalny wysiłek mięśni i układu nerwowo-mięśniowego i sercowo-naczyniowego. Jest to program dla wszystkich, dla trenujących zarówno wyczynowo, jak i rekreacyjnie. Oczywiście, na poziomie liczby serii i wielkości ciężarów dostosowanych do indywidualnych możliwości.

Program 100 sprawdziła m. in. Diana Dennis, jedna z najlepszych profesjonalnych kulturystek, Miss International' 90.

Nie ma nic za nic

Tego rodzaju program ćwiczeń na pewno nie jest dla leniwych. Powiedzenie nie ma nic za nic oddziela właśnie ludzi mało odpornych psychicznie, bez określonych motywacji do działania, od tych, którzy nie boją się przeszkód, nawet pewnego bólu mięśniowego, mają w umyśle wizję tego, co chcą osi4gnąć. Jest to swoisty sprawdzian woli i hartu ciała.

Efekty programu 100

Badania praktyczne i laboratoryjne jeszcze nie są na tym etapie, aby dać absolutnie pewne wnioski co do skuteczności programu 100. Oczywiście, jest sprawdzone w praktyce, że ten system ćwiczeń wpływa bardzo pozytywnie na wzrost masy mięśniowej, separacji mięśni, definicję. Nie fest natomiast udowodnione naukowo, aczkolwiek badania trwają, że tego rodzaju trening może powodować nie tylko wzrost grubości włókien mięśniowych, ale także ich ilości.

Dotychczasowe badania na zwierzętach wykazały,że przez tego rodzaju długi wysiłek możliwe jest zwiększanie liczby włókien w mięśniach. Sukces Rory Leidelmeyre i Diany Dennis świadczy o tym, że przynosi on również efekty treningu treningu kulturystycznym. "
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Napisze krótko-taki plan to lipa....to jest art chyba z lat 90',gdzies juz to czytałem...I ten system sie nie przyjał,mimo teoretycznych podstaw...

proste dowody:
-zobaczcie typowych zawodników cwiczacych wielokrotne wyciskanie,wielokrotne podciagania i inne tego typu cwiczenia-budowa ciała podobna do biegaczy srednich i długich dystansów.Wystarczy przyjechac na zawody SFD do Poznania-przyjedzie czołowka wielokrotnych wyciskaczy...
-trenujac 2 tyg na takich 100 powtórzeniach wystepuje duzy spadek siły i masy miesni-okres kolejnych 2 tyd troche to podładuje ale nie bardzo sie to w praktyce sprawdza.Przerabiałem parę razy coś podobnego ale na powt 30-50 razy-po prostu strasznie wszystko spadło...typowa adaptacja do pracy tlenowej..
-inny dowód -tez na sobie przrabiałem-cwiczenie miesni brzucha-przed zawodami zawzialem się i robiłem co drugi dzien po 200,pozniej 300,500 powtórzen w róznych cwiczeniach-po 3 tyg brzuch miałem gorszy niz jak zaczynałem,bole kregosłupa i okolic nerek,i zaczynałem słabnąc także w innych cwiczeniach.Jedynie obwod pasa sie zmniejszych
-kulturysci bioracy udzial w badaniach nie byli dokladnie kontrolowani co do zadanego rezimu treningowego a do tego farmakologia szybko ratowała ich z tego stanu przemeczenia.Ale na dluższa mete pewnie system nerwowy i tak byl przemęczony pare miesiecy....
-podobnymi 100 powtorzen(+,-) cwicza np siatkarze,koszykarze,niktorzy lekkoatleci-ale takie treningi maja sporadycznie1,2 razy w tygodniu i tylko na wybrane grupy.Inaczej nastepuje osłabienie mieśni i możliwośc kontuzji przy dynamicznych i silowych ruchach.

-ale jak pisalem w innym temacie-jak zrobi sie np po najszerszym jedna serie 100 powtorzen i to raz w tygodniu moze to pomoc,jak zrobi sie czesciej-od razu sie zauwazy spadek siły i masy....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
masti to jak uwazasz po ilu tyg zauważę spadek masy i sily , bo jednak chcialbym sprawdzić to na sobie ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 416 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2603
JA ćwiczę łydki 3serie po 100powt.i nie narzekam na jakieś spadki sił czy masy mięśniowej.Kiedyś sam Flex Wheeler ćwiczył unoszenie ramion bokiem co zaskutkowało dodatkową masą mieśniową w tejże partii mięśniowej.
1

"Unikaj tych, którzy kpią z Twoich osiągnięć. Mali ludzie zawsze tak robią - tak bardzo się wysilają, aby Ci przeszkodzić, bo nigdy nie będą tacy jak Ty. Tylko Ci naprawdę wielcy sprawią, że i Ty możesz być wielki."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Sprawdz na sobie najlepiej-zrób jeden taki cykl-czyli 2 tyg cw po 100 powt i 2 tyg po 10-12 powtórzen...Pierwsza faza jest kompletnie rozładowujaca miesnie a nastepna ma za zadanie super kompensacje-doładowanie z 50% wiekszym naddatkiem.Ale w praktyce jakos to nie wychodzi...:)
Sprobój -jestem ciekaw jak tobie pojdzie...

Po tygodniu juz sie czuje ,ze wszystko leci-miesnie przestawiaja sie na inna prace....Jak pamietam biceos to polecial 2,5 cm w dól a kolejne 2 tyg na 12 powtorzeniach odbudowaly ok 1 cm...
A robilem o polowe mniej powtorzen-po ok 50...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
no nie chcialbym zeby bic mi spadł hehe ale spróbuje i napisze co i jak , mój instruktor powiedzial ze na tym treningu rozbudowal sie ,był w szoku , bo ma ponad 60lat a jak mówi takiego postepu w tym wieku sie nie spodziewał ...... pewnie zalezy to tez duzo od genetyki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja rowniez jestem sceptyczny, ale chetnie bede obserwowal, jakie efekty osiagniesz jesli zaczniesz ten trening. Trening jest morderczy wg mnie i raczej wplynie negatywnie na Ciebie, ale jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz tez wiec moze warto sprobowac, chociaz patrz na moj przyklad ponizej. Moze nie dokladnie to samo ale efekty uboczne mozesz miec podobne.

Ja, onegdaj, o zgrozo - zrobilem to haha - tzn. postanowilem sprawdzic program 100 pompek. Cwiczylem 3 m-ce. Na forum jest nawet moj art gdzie z rospiska. Efekty? Szczytowe osiegniecie to po 3 miesiacach wykonanie w 20 min. 262 pompek w 7 seriach (60, 42, 30, 30, 25, 25, 50) a nastepnie katastrofa poniewaz doszlo do totalnego przetrenowania tricepsow i po tym szczycie 2 treningi: 90 (60, 30) i 79 (53, 26) pompek bo nie bylem w stanie wykonac wiecej !! Do tego przez kilka ladnych tygodni efekty uboczne byly takie ze nie moglem normalnie cwiczyc. Stad jestem przeciwnikiem tego typu programow. Co ciekawe: przed jego rozpoczeciem robilem 60 pompek w 1 serii dzieki normalnemu treningowi bez wykonywania jakis kosmicznych treningow skladajacych sie z pompek. W tescie podczas wykonywania programu najwiecej wykonalem 65 - wiec caly ten morderczy wysilek nie byl warty ani 1 min. zachodu !

Aktualnie po interwalach wrzucam sobie pompki na czas 10s. x 10p. jako przygotowanie pod crossfit i to akurat dobrze na mnie dziala. Tyle ode mnie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
robo815
JA ćwiczę łydki 3serie po 100powt.i nie narzekam na jakieś spadki sił czy masy mięśniowej.Kiedyś sam Flex Wheeler ćwiczył unoszenie ramion bokiem co zaskutkowało dodatkową masą mieśniową w tejże partii mięśniowej.


łydka to akurat taka grupa mięsniowa która potrzebuje więcej powtórzeń

co do reszty -mam takie samo zdanie jak masti
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
widze duzo negatywnych opini , sprawdze na sobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Łydka to do tego miesiń wykonujacy dość krótki skurcz-idac szybko 1 km robimy po 1000 ruchów każdą łydką-nie robi to na łydkach żadnego wrażenia...:)
Zresztą kolejne 10 km-20 km też nie...:)
Mam kolege-przed zawodami robi po 600 powtórzen na brzuch-efekty powiedziałbym niewielkie a do tego przecież jeszcze się nakłada specjalna dieta przed konkursem.Ale nie chce nic zmnieniać bo tak zawsze robił....wiec trudno udowodnic,ze można inaczej..

Co do treningu 100 powt.-Zrób to jak najdokładniej z opisem-po miesiącu bedzie jakiś obraz
Przeprowadz też bardzo dokładne pomiary antropometryczne,siłowe i wagowe oraz ilość tkanki tluszczowej(w sklepie sfd można kupic świetny przyrzad za parenaście zł.)Dokładnie opisz i policz diete-nic nie zmieniaj-rób jak dotychczas...
I wtedy ruszaj z treningiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
postaram sie , mam nadzieje ze zaczne od nastepnego tygodnia ...

masti chodzi ci o ten przyrzad https://sklep.sfd.pl/Sequoia_MetaCal-opis26609.html

co do diety to jest tak moje zapotrzebowanie kaloryczne podczas trningu 4 razy w tygodniu wychodzi 3240 kalorie , wegle 55% białko 15% tłuszcze 30%

czy białka nie za mało ???, tak wychodzi wg kalkulatora na potreningu

staram sie trzymac dodani bilans kaloryczny ale ze wzgledu na charakter mojej pracy - 7dni w tygodniu rozłożone na 3 zmiany czyli np 2 pierwsze , 2 drugie i 3 trzecie potem 2 dni wolnego (tzn 1,5 bo zanim odeśpie nocna zmiane to zostaje mi 1,5 dnia) co tydzien zmienia sie liczba zmain tylko , wiec moje posilki sa różne i nie zawsze o tych samych porach np jednego dnia mam obiad o 12 innego o 14, praca nie jest ciezka fizycznie ale w bardzo trudnych warunkach -wysoka temp.

treningi tez mam o różnych porach , w zaleznosci która zmiane mam w pracy

mój trening wyglada tak :

pon
klatka piersiowa:
wyciskanie sztangi na ławce płaskiej
wyciskanie sztangielek na ławce skośnej
rozpietki na ławce prostej
krzyżowanie linek w bramie

biceps
uginanie ze sztanga łamaną lub prosta
uginanie ramion ze sztangielkami siedząc
uginanie ramion ze sztangielkami w uchwycie mlotkoeym

wtorek
nogi
wyprost nóg siedząc
przysiad ze sztangą na plecach
wyciskanie nogami na suwnicy
uginanie nóg w pozycji leżącej
wspiecia palcami na suwnicy

czwartek
barki
wyciskanie sztanki z przed głowy
unoszenie sztangielek bokiem stojąc
podciaganie sztangi wzdłuż tułowia
unoszenie sztangielek bokiem w opadzie

triceps
wyciskanie francuskie w leżeniu
pompki na poreczach
prostowanie rak na górnym wyciagu

piatek
plecy
podciaganie na drażku nachwytem
podciaganie sztangi w opadzie tułowia
wiosłowanie sztangielka w opadzie tułowia
unoszenie tułowia w opadzie na ławeczce

co do treningu 100 powtórzeń wybiore w pierwszym tygodniu po 2 cwiczenia z kazdej grupy a w drugim po 3 cwiczenia .

wymiary podam w sobote , zdjecie tez mam wrzucić ??

zapomniałem dodać , moja suplementacja na ten czas to kreatyna , BCAA ,kofeina, beta alanina , arganina i białko na noc poidczas treningu pije HOT

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-05-08 13:21:31

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-05-08 19:04:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dziennik kabo czyli moje zmaganie z odchudzaniem

Następny temat

[SIŁA]Kokos DT just for fun

WHEY premium