SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening, Guarana, Siłownia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5727
Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum i z tej okazji chciałbym wszystkich powitać i napisać nudną historię jak to postanowiłem ruszyć swoje 4 litery...
_______
Pewnego piątkowego wieczoru przyszedł do mnie kumpel ze swoim "twardzielem". Z nudów rozkręciliśmy mojego kompa i włożyliśmy jego dysk. Po pewnym czasie do kolegi zadzwonił jego brat i przypomiał mu o próbnej lekcji jakiejść tam sztuki walki. Wyśmiałem go odrazu: "hehe, ciunga cianga, hadzia na chińczyka idziesz:D". Odpowiedział, że idzie tylko sprawdzić czy jest tam fajnie. Od kilku miesięcy też zamierzałem się zapisać do jakiegoś klubu, ale te zamierzanie trwało... Po pierwszej lekcji jego wrażenia zmieniły moje nastawienie do "chińczyków". Postanowiłem się z nim wybrać na drugą lekcję. Bardzo się ździwiłem, trener wydawał się być bardzo miły i sympatyczny. Postanowiłem sobie na to pochodzić trochę dłużej. Po kilkunastu treningach byłem pewien, że to jest naprawde coś dla mnie. Zapisałem się pod koniec zimy i chodziłem 3 miesiące aż pojawił się egzamin. Z początku trochę spanikowałem, bo wszystkie mai-geri, mawashi-geri i inne techniki były mi obce w stosunku do nazwy, bo technicznie to mi wychodziły dość dobrze:)
Nadszedł dzień egzaminu, zdałem na 9KYU, ale jak to powidział trener "tylko dlatego, że krótko chodziłem żeby dostać wyższy stopień"
No i od tamtej pory poważnie zainteresowałem się sztukami walki.

Dziś mam już 14 lat i 2 treningi w tygodniu to dla mnie cholernie za mało!!! W następnym roku będę mieć 3 razy, ale to też mało, więc tu mam małe pytanie: Od ilu lat chodzić na siłownię?" i co sądzicie o guaranie?
Pytałem trenera o te dwie reczy. Siłowni narazie nie polecał, a guaranę ostatecznie przed zawodami. Dużo rozciągam się w domu, robie pomki, podciągam się na drążku no i obowiązkowo przysiady!!!
Mam 170cm wzrostu i ok.59kg wagi. Czy to dobry wiek na siłownię i na spożywanie od czasu do czasu guarany? Czy nadal pozostać tylko przy ćwiczeniach przy użyciu własnego ciężaru, guarana mi nie zaszkodzi?
Proszę o dośc wyczarpujące odpowiedzi:)
___
Jeśli podobny temat już był to przepraszam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 689 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11502
no cóż 14latek to trochę mało żeby zacząć konkretny trening z obciążeniami, w/g absolutne minimum to 16lat, ale to moje zdanie, rób jak dotychczas czyli trening domatora, wtedy po 2latach będziesz już miał solidną "podstawe" do ciężkich treningów. Tu masz linka który może Ci trochę pomóc http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm , acha i zacznij pracować nad dietą jeśli takowej jeszcze nie masz

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
ach jaki wspaniały dzień, kolejny zapalony 14 latek
a tak na poważnie, słuchaj za siłkę się nie bierz bo za młody jesteś i sobie stawy rozpieprzysz, rób pompki , brzuszki itp.
a co trenujesz ??
pamiętaj ze zbyt duży wzrost masy upośledzi Cie na macie/ringu, jak i poza nim, więc kończąc 14 lat to nie jest dobry wiek na siłke
a to z guaraną nie kumam , po co Ci ona ma być ??
za mało energii??
hehe wpływ reklam pokazuje świadomość naszych młodych
jak chcesz guarane to są nawet gumy do żucia z jej dodatkiem
pozdrawiam

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5727
Ej sory... nie jestem żadnym małym zapaleńcem co ogląda reklamy... czytałem, że guarana poprostu daje większego kopa i regeneruje zmęczone mieśnie i właśnie tu moje pytanie czy jako "zapalony 14 latek" :D mogę ją pić od czasu do czasu:) Co do siłowni to jak mówicie poczekam aż mi mięsnie dojrzeją kolega mojego brata 25 lat jest mniejszy odemnie, bo zaczął chodzić na siłownie w wieku 15 lat. Ja chyba poczekać nawet i do 18. Nie prowadzę żadnej diety. Jem praktycznie co popadnie:P możecie mi doradzić np. co jeść żeby być zdorywm i silnym:D znaczy żeby jak najmiej pustych kalorii było.
chomson - trenuję Tai Jitsu, niewiele wiem o tej sztuce ale z tego co z netu się dowiedziałem to jest sztuka podobno do nin-jitsu, czyli dla tych cichych zabójców:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5727
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 851 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13195
odpuść siłke , kup se hantle i ćwicz nimi 2 razy w tygodniu + pompki , drążek itp. , 2 treningi masz już na SW , a tam napewno jest troche siłówki
co do guarany to po co miałbyś zamiar ją stosować ? nie masz sił na treningach , chcęci do nich ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5727
Wręcz przeciwnie na treningi chodzę z chęcią i zapałem, ale czasami mam takie bółe mięsni i stawów, że na w-f nie wyrabiam i niechce mi się nic robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 628 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15314
Guarana nie regeneruje mięśni!

Najpierw szukaj i czytaj potem pytaj.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Masa

Następny temat

plan do oceny :)

Wiecej