SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening, a praca fizyczna

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3
Witam!

Jest to mój pierwszy post na forum, także witam każdego z osobna. Przejdę do rzeczy. Pracuje fizycznie 5 dni w tygodniu, jako spawacz montażysta. Praca w ciężkich warunkach. Poza tym chciałbym coś porobić w domu. Mam staż około 0.5 roku na siłowni. Ważę 102kg przy 20% tkanki tłuszczowej. Mój wiek to 21 wiosen. Przed pracą biorę sobie kreatynę. Tu pytanie do Was, nie chce robić formy "na lato" tylko po prostu poprawić swoją sylwetkę. Nie muszę mieć w ciągu tygodniu 6-paka. Chciałbym mieć ładny zarys mięśni. Czy jest to możliwe? Dodam , że jadam zdrowo, jednak nieregularnie(wiem, że źle, jednak nie do końca mam możliwość jedzenia określonej ilości posiłków w ciągu dnia).

Pozdrawiam :)

PS. Aby nie zakładać osobnego tematu, warto brać jakieś spalacze? HMB? Czy coś w tym stylu. Chodząc na siłownię brałem kreatynę i białko jako dopełnienie diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509

Budowanie formy sportowej nie jest procesem ani szybkim, ani łatwym. Musimy wygospodarować czas w codziennych obowiązkach na trening, odpowiednią dietę oraz wystarczający czas na regenerację. To wszystko sprawia, że musimy dość skrupulatnie planować naszą codzienność aby wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Częstym utrudnieniem jest dla nas praca zawodowa, zwłaszcza jeśli mamy pracę ciężką fizyczną.

Trzeba jednak pamiętać, że każdy z nas ma inne cele do osiągnięcia, które przed sobą stawia. Jednak bez względu na cel musimy sporo z siebie dać aby nasze cele realizować.
W przypadku treningów i kształtowania sylwetki gdy mamy pracę fizyczną musimy szczególną uwagę poświęcić nie tyle treningowi, który naturalnie jest bardzo istotny, jednak w przypadku dużej aktywności fizycznej w ciągu dnia bardzo ważne będzie odżywianie i regeneracja.

Dieta musi być bardzo dobrze ułożona i przestrzegana. To ona będzie nam dawać mikro i makroskładniki, ale jednocześnie będzie nam dostarczać energii na cały dzień nie tylko w pracy, ale i treningowy.
A drugi aspekt to regeneracja. Musimy przede wszystkim odpowiednią ilość czasu przeznaczyć na sen, to on sprawia, że nasze mięśnie się regenerują, rosną. Daje też regeneracje naszemu układowi nerwowemu i umysłowi.

To są czynniki najważniejsze gdy tą pracę fizyczną chcemy połączyć z kształtowaniem sylwetki.

Polecamy również: Co najlepiej regeneruje mięśnie? Regeneracja mięsni




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-08-31 08:17:15

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie musisz jeść regularnie, wazne by w ciągu dnia dostarczyć odpowiednią ilość kalorii, mogą to być nawet i 3 posiłki.

A jakimś sprzętem w domu dysponujesz by móc trenować ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3
Tak szczerze, to niczym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zerknij do działu trening w domu tam masz rozpisane gotowe plany bez sprzętu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można robić pompki codziennie plus 4 razy w tygodniu siłownia.

Następny temat

Prosze o ocene mojej sylwetki

WHEY premium