SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trener personalny.

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2238

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy po szkole zawodowej mozna zostac trenerem personalnym? Jesli tak to jaki kurs trzeba zrobic.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak jak napisał Anubis- masz papier, to lepiej patrzą.
Co roku składam do urzędu miasta wniosek o realizację zadania publicznego w zakresie promocji sportu.... Jedną z punktowanych rzeczy była kadra prowadząca zajęcia. Dopiero jak przedstawiłem licencję, dostałem więcej punktów: czytaj więcej kasy. To, że zajmuję się daną dyscypliną sportową od "x" lat nie miało znaczenia.


Zmieniony przez - Padre76 w dniu 2018-01-04 10:27:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Obecnieby zostać trenerem personalnym to i tej zawodówki nie musisz mieć, wystarczy że znajdziesz sobie kurs online na gruponie ;), druga kwestia to ile wart będzie taki papier trenera.
Generalnie zakres wiedzy jaką musi posiadać trener zdecydowanie wybiega poza zakres przedmiotów biologicznych, których uczą w liceum, więc zastanowiłbym się na Twoim miejscu czy będziesz w stanie dźwignąć taki „ciężar”.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 847
W sensie chodziło mi o to, żeby zostać instruktorem coś tego pokroju, ktoś kto ma swoich podopiecznych i ich trenuje i konsultuje sie z nimi. Czytałem coś o deregulacji zawodu trenera. Na czym to polega? Czy to oznacza, że wyrabiane papierki trenerskie są nic nie warte?
Mam chęci do pracy w tym zawodzie, a nie wiem jak to ugryźć.
Nie usmiecha mi sie wyrzucić na jeden kurs 800zł na drugi 1000zł :/
Drugi edit.
Przeczytałem note prawną i wychodzi na to, że mam rację. Kursy trenerskie służą jedynie do pogłębiania wiedzy, i pochwalenia się na siłce nowym papierkiem, a jeżeli prowadzi się swoich klientów wystarczy mieć ukończone 18 lat, średnią szkołę oraz wiedze, doświadczenie i być niekaranym.
Teraz mam pytanie do ciebie. Czy mogę śmiało na jakimś olxie/gumtree oglosic sie jako trener personalny i trenować ludzi na powiedzmy jakiejś siłce czy nie? Oczywiście zakładając, że mam własną działalność gospodarczą itp.


Zmieniony przez - ribitenio w dniu 2018-01-03 21:23:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja robiłem np tutaj
http://www.pas.edu.pl/
Uczestnikiem kursu może być osoba, która:

1. ukończyła 18 lat;

2. posiada co najmniej wykształcenie średnie (wymagane jest dostarczenie na rozpoczęcie kursu kserokopii dokumentu potwierdzającego uzyskane wykształcenie: średnie lub wyższe);

3. posiada ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na okres kursu (wymagane jest podpisanie oświadczenia na podaniu o przyjęcie na kurs);

4. nie ma przeciwwskazań zdrowotnych i lekarskich do udziału w kursie instruktorskim (wymagane jest podpisanie oświadczenia na podaniu o przyjęcie na kurs);

5. nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo (zobacz wykaz przestępstw), o którym mowa w art. 46–50 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. z 2010 nr 127 poz. 857, z późn. zm.), lub określone w rozdziale XIX, XXIII, z wyjątkiem art. 192 i art. 193, rozdziale XXV i XXVI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.).” (wymagane jest podpisanie oświadczenia na podaniu o przyjęcie na kurs);

6. posiada wysoką sprawność fizyczną pozwalająca na swobodne wykonywanie ćwiczeń i wytrzymanie kilku godzin zajęć ruchowych pod rząd;

7. interesuje się daną dyscypliną (czyta specjalistyczną literaturę, portale branżowe), zna ćwiczenia i zagadnienia podane w programie kursu;

Na kursie mozesz podszlifować swą wiedzę, byli tacy co jakby pierwszy raz siłownie na oczy widzieli i nie kumali za bardzo o co chodzi sam kurs Ci nic nie da jak nie będziesz miał odpowiedniej wiedzy i sam się rozwijał dodatkowo w tym kierunku.

Egzaminy były 3
teoria ogólna
teoria specjalistyczna
i praktyczny specjalistyczny

z pierwszych dwóch miałem poprawki, nie tak łatwo zdać.


masz tam też opisane jakie uprawnienia otzrymujesz, zgodne z rozporządzeniem rady ministrów, mozesz poszukać takiego rozporządzenia

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 847
Słuchaj, chyba nie zauważyłeś bo post edytowałem. W każdym razie mam pytanko z innej beczki. Czy mogę śmiało na jakimś olxie/gumtree oglosic sie jako trener personalny i trenować ludzi na powiedzmy jakiejś siłce czy nie? Oczywiście zakładając, że mam własną działalność gospodarczą itp. Nie jest to weryfikowane z tego co rozumiem prawnie ani karalne.
A co do mojej wiedzy nie martwcie sie, nie jestem leszczem który nie wie co i jak. Ćwiczę 5 lat, oglądam zagraniczne kanały, dokształcam się, czytam badania itp.



Zmieniony przez - ribitenio w dniu 2018-01-03 21:33:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
anubis84
Ja robiłem np tutaj
http://www.pas.edu.pl/

Egzaminy były 3
Teoria ogólna
teoria specjalistyczna
i praktyczny specjalistyczny

z pierwszych dwóch miałem poprawki, nie tak łatwo zdać.





Ja z ogólnego 5, ze specjalistycznego 5 ze zwolnieniem z praktycznego.



Co do ogłaszania się, to ogłaszać się możesz, ale czy przy tej konkurencji ktoś będzie szukał trenera na olxie - nie wiem.
Kurs tak czy siak warto zrobić, chociażby by nauczyć się podstaw pracy z klientem czy marketingu w tej branży, sama znajomość techniki ćwiczeń tu nie wystarczy.




Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2018-01-03 21:39:30

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Byłem pewny że zdałem a tu zonk, no i pierwsza poprawka chyba darmowa a kolejna już płatna.
Ogólna to porąbana była.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 847
W takim razie jak sie ogłaszać? Robić wizytówki/ulotki? W moim mieście na olx jest z 10 trenerow wiec nie wiem czy to duza konkurencja, zwazajac na to ze wiekszosc z nich tak jak mowicie nie ma bladego pojecia i maja w ogloszeniu jakies pokopiowane teksty i fotke z 30cm na bicepsie. (oczywiscie mala lape nie wyklucza wiedzy). A co do kursu jak wspomnialem jestem po zawodowce, a chcialbym mega pracowac jako trener i juz nie chodzi mi o kase tylko o sam fakt zarabiania na tym co lubie robic. Jestem w trakcie robienia liceum zaocznego wiec srednie wyksztalcenie dopiero za 1.5 roku bede mial.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
ribitenio
Słuchaj, chyba nie zauważyłeś bo post edytowałem. W każdym razie mam pytanko z innej beczki. Czy mogę śmiało na jakimś olxie/gumtree oglosic sie jako trener personalny i trenować ludzi na powiedzmy jakiejś siłce czy nie? Oczywiście zakładając, że mam własną działalność gospodarczą itp. Nie jest to weryfikowane z tego co rozumiem prawnie ani karalne.
A co do mojej wiedzy nie martwcie sie, nie jestem leszczem który nie wie co i jak. Ćwiczę 5 lat, oglądam zagraniczne kanały, dokształcam się, czytam badania itp.




Zmieniony przez - ribitenio w dniu 2018-01-03 21:33:30


Słuchaj jak ty nie chcesz się rozwijać to jaki będzie z Ciebie trener? Poza tym masz w ogóle jako takie pojęcie w temacie? Czy po prostu taka moda i też chcesz w tym uczestniczyć?

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 847
Przeciez napisalem, ze sie doksztalcam, czytam badania, slucham madrych osob typu Layne Norton, Greg Nuckols, a w Polsce wartym uwagi moim zdaniem jest Jacek Bilczynski czy Seba Kot. Chyba nie musze ci przedstawiac co te osoby osiagnely sportowo i jaka maja wiedze - i to bynajmniej nie z forum czy z osiedlowej siłki tylko wiedze popartą rzetelnie. Po za tym post wyzej napisalem, ze nie chce robic tego dla kasy tylko dlatego ze to lubie. Piszesz tak jakby dla ciebie jedyna opcja rozwijania sie bylo placenie 1500zl za kursy.


Zmieniony przez - ribitenio w dniu 2018-01-03 21:53:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak nie chcesz robić dla kasy to nie rób, z czego się utrzymasz.

Na poczatku musisz się zakręcić na siłowni u siebie nawiazać kontakty komuś pomóc, przez znajomych się jakos wypromowac, jakiś fanepage itp.

Poczatki są ciężkie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ryż z odżywką

Następny temat

PL2017122803804

WHEY premium