SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tran czy Omega-3

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 29267

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20091
Witam
Mam klika pytań:
1. Co lepsze zwykły tran z apteki czy Omega-3 Olimpu ? Bo mam zamiar zakupić 2 opakowania Omega-3. "Zalecana dzienna porcja: 2 kapsułki 2 razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia." Czyli brać tak jak jest napisane na stronie producenta ?
2. Następna rzecz to Carbo. Ile tego zapodać po treningu ? Na stronie producenta jest napisane „50 g proszku ( 5 łyżek stołowych) rozpuścić w przegotowanej, ochłodzonej wodzie w ilości ok. 150-210 ml (ok. 1 szklanki) i dokładnie wymieszać.". Ile gram proszku sypiecie i ile wody do tego ?
3. No i ostatnie pytanko o THERMO SPEED Olimpu. Tylko to będzie brała dziewczyna. Na stronie producenta jest napisane „2 kaps. 2 r. dz - ok.. 30 minut. Przed śniadaniem i obiadem." Czyli np. w dni nie treningowe brać tak jak jest napisane. A załóżmy w dni treningowe może być np. 30 minut przed areo lub siłownią, a potem 30 minut przed obiadem ? Dodam, że dziewczyna nigdy nie brała termogeników.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - YezYezYo w dniu 2005-07-14 15:55:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Każdy z nas ma jakieś wątpliwości i pytania odnośnie żywienia, treningu, czy suplementacji. Nikt bowiem nie zna odpowiedzi na wszystko. Dlatego też jak najbardziej warto pytać o swoje wątpliwości na forum.

1. Tran i omega 3 to w zasadzie te same suplementy. Bazują one na kwasach tłuszczowych omega 3, obecnych tylko w rybach. Tran dodatkowo zawiera witaminę D3, co bez wątpienia jest plusem. Suplementy te zawierają kwas eikozapentaenowy i dokozaheksaenowy. Pełnią one bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Ciężko jest kwasy te dostarczyć z pożywieniem, dlatego suplementacja powinna być podstawą przez cały rok. Olimp Omega 3 Gold ma jeden z wyższych stężeń omega 3. Istotne jest jakie stężenie ma wymieniony przez Ciebie tran. Warto porównać ilość EPA i DHA w kapsułce, w stosunku do ilości w opakowaniu i ceny.
2. To czy w ogóle stosować carbo po treningu zależne jest od Twojego celu i rodzaju treningu jaki wykonujesz. Jeżeli celem Twoim jest kształtowanie sylwetki, to zdecydowanie lepiej będzie skupić się na odżywce białkowej. Dobrym rozwiązaniem będzie białko serwatkowe, np.: Allnutrition Whey Protein: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33275.html.
3. Propozycja opisana przez Ciebie jest jak najbardziej dobra. Jeżeli dziewczyna jest początkująca, to warto zacząć od mniejszej ilości, aby sprawdzić tolerancje organizmu na substancje psychoaktywne.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2363 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20539
w sumie zalezy jak chcesz jesc bo tran ma jeszcze witaminy ktore mozna przedawkowac a omega w tabletkach to same omega wienc mozesz jesc ile chcesz ja to tak rozumiem ja tam jem omega olimpu tylko sie potem odbija same ryby blee

choc wątroba z dnia na dzien
mi gnije to i tak kupie 100metki i je zarzyje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Co do przedawkowania, to spokojna głowa, nie ma takiej opcji przy "normalnym" dawkowaniu tranu. Generalnie to wybór zależy praktycznie wyłącznie od wygody dawkowania. Ja ostatnio jechałem na fish oil Optimum w kaps, ale przerzuciłem sie spowrotem na tranik moolerka )

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
dobrze kupic i tran i omege-3
to co pisze producent co do omega 3 to naprawde male dawki

Carbo 50 gram po treningu bedzie ok
ja nalewam tyle wody ile mi sie zechce -przeciez roznicy nie bedzie w zaleznosci czy zmieszasz to w szklance czy w 0,5 litra wody

co do TS to 3-4 kapsulki to dawka od ktorej mozna zaczac i stopniowo zwiekszac jesli przestanie sie odczuwac kopa
w nietreningowe moze brac tak jak pisal producent
w treningowe polecam cala dawke przed silka/aerobami

ale skoro nie brala nigdy termogenikow to niech zaczyna od powiedzmy 3 kaps. i dopiero jak sie przywyczai to niech zwiekszy ilosc

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jesli nie cenie wygody

kapsy sa wygodniejsze
to kupuje

latem O3
zima tran
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 390
witam pozwolicie ze sie podepne.

jeżeli mam juz witaminy to co lepiej kupić omega3 czy tran?? niby A D E jak i inne już mam więc czy jest sens tranu? chyba ze on ma coś o czym nie wiem a czego w witaminach i omega3 łącznie nie będzie ??

Zmieniony przez - rg.rey w dniu 2006-09-20 22:23:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 671 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2955
JA tam biore Omege 3 bo tania i zdrowa. Co do odbijania to prawda ale w moim przypadku odbija sie druga strona ;>

"Wszystko co dobre ale z umiarem !!"
" Co młode, świeze to mądrzejsze " :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
mozna i tran
ale sa min 2 ale

nie wiesz co jeszcze masz w tranie
2. nadmiar wit D z tranu cos mi sie zle kojarzy
3. aha i 3
wygoda i smak :D
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

300g

Następny temat

Xtreme Pro Mass

WHEY premium