SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tradzik -duzo wiadomosci na ten temat

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
Siemanko widze ze mimo wielu postow na ten temat niektorzy nie umieje wpisac kluczowego hasla TRADZIK lub PRYSZCZE w wuszkiwarce na tej stronie! Postaram się choc w czesci zebrac w szystko do przyslowiowej ‘’kupy’’:P wiec może zaczne od odpowiedzi na najszczesciej zadawane pytanka!

1.Jak zwalczyc tradzik!??
-ja napisze tyle w nie wielu przypadach tradzik jest uleczalny skutecznie ! można poprawic jedynie stan swojej twarzy ale wyleczyc do konca nie zbyt! Przeczytałam duzo na ten temat i wiem ze stosujac wiele metod( co także kosztuje) można jako tako go opanowac ! przyda nam się do tego :roznego rodzaju, kremy ,toniki, kremy, tabletki drozdzowe ! odradzałabym tonikow bazowanych glownie na alkoholu gdyz wysuszy to skore a efekt jest znikomy. Każdy z takim problemem powinien udać się w pierwszej kolejności do dermatologa który dobierze nam odpowiednie antybiotyki!Ale nie spodziewajcie się ze trad ustanie z dnia na dzien. Błędnym przekonaniem jest także że pryszcze można wypalic na solarium !Nic bardziej błędnego ! Może i nie będziesz miał pryszczy jeden dwa góra trzy dni! Ale póżniej pryszcze wrócą w podwojoną siła! Dobrą metodą jest kosmetyczka ale nie róbcie pochopnych kroków przed konsultacją z dermatologiem! Są tez zabiegi laserowe ale z tego co się zorientowałam jeden zabieg kosztuje ok. 30-50zl a powtórzyć trzeba ok. 10 razy wiec tez trochę kosztuje ! trzeba wliczyć także że jeżeli ktoś ma dużo takich blizn zabiegów może być więcej aalbo mogą być droższe!

2.Dlaczego mamy trądzik??
Głównie w wieku dojrzewania możemy na skórze zaobserwować pojedyncze pryszczyki jak i powżniejszy trądzik . wszystko związane z okresem dojrzewania ! nie można przewidzieć u kogo kiedy nastąpi ale prawie zawsze występuje! Jak nie trądzik to pryszcze ! W okresie dojrzewania w gruczołach łojowych wydziela się więcej łoju ! zdrowa skóra widziela go owiele mniej niż chora ! Trądzik powstaje, gdy ujścia(pory) te zatykają się oraz gdy łoju jest za dużo. łój który nie może się wydostac przez zamkniete pory jest pozywieniem dla bakterii! Zalezy to także od naszej diety ! gdy jest ona niewlasciwa tradzik może się nasilic! Powinno się ograniczyc do jak najmniejszej ilosci rzeczy smaozne i fast foody. Powinno się natomiast jeśc tran aby dostarczyc potrzebnych tluszczow sowjemu organizmowi

3.Jak pozbyc się blizn po tradziku??
Nie m wzasadzie skutecznego sposobu ! nie można wierzyc srodkom ogolnie dostepnym! Jednym z bardziej znanych jets Cepan! I szczerze mowiac odnosze wrazenie ze na nic nie jest dobry wiec tutaj radzie soe dobrze zastanowic ! innym z powszechnych już sposobów jest laserowe usuwanie blizn ! ale jak wiadomo jest to zabieg już upiekszajacy i zaplacic musimy sami a nie kasa chory ! a jak każdy taki zabieg słono pewnie kosztuje!

4.Czy wyciskać pryszcze?
Nie radziłabym ! Gdyż zależy to od rodzaju naszej skóry ! czasem to tylko pogarasza sytuacje gdyz dotykajac dostarczamy skorze dodatkowych bakterii ! Mogą także być po tym zabiegu wieksze blizny! A jeżeli komus już to napradwe przeszkadza zalecam uzywanie korektorw zarówno dziewczyna i chlopakom! Sa dostepne także preparaty które przyspieszaja rozwoj ‘’pryszczy’’ smarujac wieczorem rano jest ylko czerwony slad po nim!

5.Gdzie wystepuje tradzik??
Na twarzy ale i także na plecach(wzasadzie ramionach i okolicach karku) i na klatce piersiowej !niektorzy mylnie mowia ze maja go także na nogach głłownie sprzodu na udach! TO NIE JEST TRADZIK ! te male geste krostki mozzna szybko i latwo wyleczyc peelingiem do ciala lub przejechac dwa trzy razy pumeksem posmarowac balsamem i ni ma sladuJ

6.Po roznego typu tonikach mam zniszczona cere!
Zniszczona cera zapewne jest wynikiem wysuszenia lub podraznienia przez rozne toniki! Najlepszym sposobem na to jest zwykly krem nivea visage(mniej tlusty od tego niebieskiego)

7.Z kąd mam wiedziec jaki mam rodzja skory??
Sadze ze już duzo powtorzylam rzczy ktorre zostaly opisane bardzo dokladnie na forum ! ale do tego dam odnosnik ponieważ bardzo ładnie mamy tu wszycho opisane https://www.sfd.pl/temat162727/ 

Wydaje mi się że więcej już tu nic nie wymyśle ! jeżeli macie co do czego jakies wątpliwości to pisac:P postaram się pomocJ

I jeszcze powtorze tak jak to było a filmie chlopaki nie becza ( prawa autorskie) ,,Nie ma skutecznej metody na tradzik’’:P


Pozdrowienia i radziku wyleczenia:P hehe
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15
Ja polecam maseczkę z kurkumy i miodu, super działa! Leczy przede wszystkim ranki, które zostają na twarzy czy na plecach po krostkach :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
malutka_k zgadzam się z tym co napisałaś że tylko w niewielu przypadach trądzik jest uleczalny skutecznie. Lecząc go można poprawić jedynie stan swojej twarzy ale wyleczyć całkowicie się nie da.

Uważam nawet że tak reklamowaną Izotretinoiną (Roaccutan, Izotek itp.) nie da się do końca wyleczyć trądziku. Czytałem wiele na ten temat i widziałem wypowiedzi ludzi którzy stosowali ten lek i pomógł im np. na 1-4 lat a po tym czasie trądzik powracał. Wydaje mi się że lek ten działa przez jakiś czas bo chyba nie da się do końca zwęzić gruczołów łojowych.

Trądzik może z pewnym czasie zacznie się zmniejszać i kiedyś zniknie ale ważne jest jego leczenie. Gdy ma się dłuższy problem z tą chorobą to należy brać antybiotyki ponieważ trzeba go leczyć wewnętrznie. Reklamowane toniki, żele do mycia twarzy czy też kremy i maści mogą pomóc ale tylko komuś kto ma malutki problem z trądzikiem.

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
git art sog

i pytanie

bo eni ma pryszczy ale na nosie i policzkach takie grudki jak se tak przyjzeć lepiej to je widać i na to by był dobry ten zabieg laserowy

no i czy po tym zabiegu nie wraca po kilku miechach albo latach spowrotem bo jak nie to wyłoże troche floty na to i bedzie spoój jak tak z 10 zabiegów to tak z 5 baniek wyjdzie nie tak dużó jeden cykl masowy se odpuszcze i już czysta cera by była
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
a moglbys troszke dokaldniej opisac te grudki:>moze ci chodzi o kamienie takie bniale pod skora okragle>? czy o cio??:>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
Też jestem ciekawy czy laserem da się wyleczyć trądzik.

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
no to jest tkaie ciemne ale jak sie wycisnie to białe ale nie wyciskam tego tak takie okrągłe dokłądnie to co opisąłaś to to nie ejst trądzik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
yy jak ciemne to chodzi ci chyba o wagry! ja na to mam jeden dosc skuteczny( przynajmniej w moim przypadku)sposob taki tonik z Avonu prezciwko wagrom bazowany na alkoholu wysusza skore musze stosowac dobry krem ale na wagry dziala! nie radzilabym wyciskac bo tak cxy siek powrcoa nawet po toniku ! wzasadzie takiej skutecznej metdoy tez na to nie ma mozna is na oczyszczanie skory ale pozbedziesz sie ich na gora 2-3 tyg ! tonik je oslabia i nie widac tych czrnuych koncow ! a gdy bedziesz wyciskal i wyciksla i wyscickal porobia ci sie straszne dziury:) dlatego zalecam ten tonik ro jest koszt 10 zl NIE WYCISKAJ:P pozdrowiena
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
no nie am tego dużó w umie i trzeba się dobrze przyjżeć żeby zoabczyć wiec ie jest tak źle wyciskać nei wyciskam

a jak jest dokłądna nazwa tego toniku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
buby tez tak mialem jak Ty jak sie dobrze przyjzec szczegolnie pod swiatlem to cos tam było widac minęły 2 miechy i mam cały ryj obsypany pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
nie strasz :D nawet

nieno myśle że problem z pryszczami mam juz danwo za soba za stary na pryszcze jestem

tyko te wągry nie rpzeszkadza to bardzo i nie widac tego bardzo ale jakby dąło rade z tym coś zrobić to by git było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pryszcze za sobą? ja mam 20 lat!! a tradzik mam od 3 miesiecy tez tak gadalem nie strasze oby w Twoim przypadku bylo inaczej bo ciezko mi jest sie do tego przyzwyczaic pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skomplikowany problem

Następny temat

Dyskopatia

WHEY premium