SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trądzik - dieta moje artykuły

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 80688

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam serdecznie. mam taki problem - mam candide i mocno zakwaszony organizm. jestem na diecie przeciwgrzybiczej i powinnam byc na diecie zasadowej, tj. w przewadze produkty zasadotworcze, a jakies 20% diety kwasotworcze. do tego powinnam jesc rozdzielnie i najlepiej zgodnie z grupa krwi... troche irracjonalne. ale jest taka sprawa, ze mam sporo tkanki tluszczowej i b malo masy miesniowej, praktycznie zero. i nie wiem, jak na takiej diecie rozdzielnej np uprawiac jakis sport, etc. mam wykluczony nabial, moge jesc tylko kasze, mieso, oleje, nasiona, warzywa, owoce chyba wykluczone, jaja zle toleruje, jeszcze soja, soczewica, amarant, siemie. jak tu ulozyc menu? glupia jestem, bo w ogole nie wychodze z domu, nie wiem, co robic. metliku dostaje. jak na samych weglowodanach isc np na spacer, zeby nie przepalac tkanki miesniowej? i czy faktycznie trzeba jesc wszystko rozdzielnie? w gabinecie medycyny naturalnej dostalam takie zalecenia, a ja jeszcze sie tak wkopalam, ze na tej diecie ciagle tyje i trace mase miesniowa. glupia jestem, ale juz sama nie wiem, zle toleruje wiekszosc pokarmow. mam b zanieczyszczony organizm, cuchnacy stolec, skore w tragicznym stanie, wlosy, zeby, paznokcie, jeszcze ten zanik miesni i duzy poziom tk tluszczowej... jem rano np sama gryczana z warzywami, potem soczewice/soje z warzywami i oliwa potem mam zalecone mieso z warzywami i potem ryba z warzywami ale po bialku zle sie czuje i w rezultacie malo go jem... :-/ powinnam oczyscic watrobe i jelita, ale to sie wiaze z jeszcze wieksza utrata masy miesniowej. hm, moze byscie mogli jakos cos doradzic? bo sie wykanczam fizycznie, psychicznie i wizualnie...bardzo bede wdzieczna za rade.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przepraszam, ze pisze takim tonem aroganckim. tak myslalam nad low carb, zeby wytluc candide, mam grupe krwi 0, wiec by sie zgadzalo. ale z kolei miesa za duzo bedzie i bedzie zakwaszenie organizmu. samo mieso, fura warzyw, oleje, soki warzywne i nasiona osobno? ... sprawdzil ktos na sobie moze ta diete rozdzielna? wiem, ze jest swietna dla ukladu pokarmowego, ale...nie dla miesni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
co ma do tego tradzik?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
Mam pytanie. Chce sie pozbyć trądziku, dlatego chce zmienić swoja diete. Jako że nie chce schudnąć same warzywa i owoce nie wchodzą w gre. Będe próbował wybierać też inne produkty o niskim indeksie glikemicznym. Szukałem czegoś do chleba(oczywiscie razowego, z niego nie moge niestety zrezygnować). Bardzo niski indeks glikemiczny ma nabiał, tylko ze nabiał podobno jest szczególnie trądzikotworczy. Zatem zrezygnować z niego i jeść coś z wyższym indeksem glikemicznym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
z tą dietą nie przesadzaj. unikaj słodyczy , potraw ciężkostrawnych, potraw tłustych i powinno być si
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1
Szefu,
Wielkie dzięki za całą masę wiedzy jaką się dzielisz.
Wpadłam na forum zupełnie przypadkowo, szukając odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań (wszystkie związane z trądzikiem). Twoje posty potwierdziły moje podejrzenia, że moim problemom z cerą może być winna zła dieta, choć przyznam, ze nie zgodziłabym się z odniesieniami do zwiazku czystej cery u Hindusów z brakiem mleka w ich diecie, jak pisałes dawno temu w 2008 roku ( piją go sporo, no i większość ich słodyczy robiona jest na bazie mleka bawolego, które jest bardziej treściwe od krowiego). Choć musze przyznać- tylko im pozazdrościć tak czystych buziek.
Myśle, ze czysta cera tak ich, jak i wspomnianych na innym poście Afrykan, to zasługa gorącego klimatu, powodującego obfite pocenie (oczyszczanie organizmu z toksyn). Ale to tylko moje skromne zdanie, bo ekspertem nie jestem.

.. do czego dąże- podałeś świetne sposoby na oczyszczanie wątroby, ale zaznaczyłeś, iż stosować go nie mogą osoby chore. Czy masz w rekawie coś bezpiecznego dla osoby z przewlekłym zapaleniem trzustki, bez woreczka żułciowego, ze słabą wątrobą i podwyższonym cholesterolem? (na szczęście nie chodzi o mnie). Proszę tylko o pomysł. Przed zastosowaniem zostanie to skonsultowane z lekarzem.

Z Góry dziękuję za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1062 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9919
Nic się nie zmieniło .

Ogólnie poprawia się stan cery na pewno jedząc jak najwięcej nie przetworzonych warzyw i najlepiej bez dodatków. Dobrze działa też oliwa tłoczona na zimno. Wegetarianizm niestety ale jest zbawienny, szczególnie ,że lato idzie, to i owoców i warzyw jest pod dostatkiem. Fasola i groch soja i soczewica, jako źródło pełnowartościowego białka.

Ważne by gotować tylko te warzywa które tego bezpośrednio wymagają do strawienia np. groch. Pozdrawiam

Zmieniony przez - shefu w dniu 2011-06-19 19:39:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 0
Shefu,
co slychac u Ciebie, jak dieta letnia?
dzieki za ogrom wiedzy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34
Witam ! Męczę się z trądzikiem, który jest coraz bardziej intensywny ... Zaczynam wprowadzać liczne zmiany w moim odżywianiu zgodnie z informacjami zawartymi w tym temacie. Chciałbym was zapytać czy długo czekaliście na jakieś efekty i czy wspomagaliście cerę jakimiś maściami na trądzik.
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chory kręgosłup a walki

Następny temat

Masaz skory glowy

WHEY premium