SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Trądzik - dermatolog czy badanie hormonów

Wysłana -
Witam. Od razu napiszę, że zanim podejmę jakieś kroki wolę popytać tutaj bo uważam, że z tego forum mogę uzyskać lepsze informacje niż od "specjalistów" i nie wiem jak od początku "ugryźć" temat. Mianowicie od dawna mam trądzik, czyli generalnie syfy, a to na twarzy, na plecach, ramionach, trochę na udach. Nigdy tego nie leczyłem. Raz obsypie mnie mocno, raz niewiele i spoko wyglądam. Nigdy nie brałem żadnych środków niedozwolonych.
Nadszedł czas żeby albo to wyleczyć albo zainteresować się jaka jest tego przyczyna.
I teraz pytanie, czy mam iść do dermatologa i zdać się na niego (czyli pewnie maście/leki.antybiotyk) bo pewnie nie wyśle mnie na badania hormonalne itp) czy od razu samemu umawiać się w jakiejś przychodni na robienie badań np hormonów i na nietolerancje pokarmowe (no właśnie, jakie badania powinno się w tym kierunku zrobić?). A może mam iść do dermatologa, poprosić o konsultację i żeby on mnie wysłał na badania dodatkowe?
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
http://potreningu.pl/articles/2674/dieta-na-zmniejszenie-nasilenia-objawow-tradziku
http://potreningu.pl/articles/5421/wplyw-diety-na-tradzik-prawda-czy-mit
http://potreningu.pl/articles/1756/dieta-nie-ma-wplywu-na-tradzik-skad-wzielo-sie-takie-przekonanie-cz--ii
http://potreningu.pl/articles/2478/dokucza-ci-tradzik-tego-musisz-unikac
http://potreningu.pl/articles/69/dieta-a-pryszcze
http://potreningu.pl/articles/628/w-jakim-stopniu-dieta-wplywa-na-cere-wlosy-i-paznokcie
http://potreningu.pl/articles/3960/dieta-a-pryszcze--to-warto-wiedziec

najlepiej do dermatologa się udać
Wysłana -
postawić na dietę eliminacyjną, czyli powolnie wykluczać potencjalnie szkodliwe produkty zaczynając od mleka. badania nietolerancji na razie bym odpuścił.

z badań; testosteron, prolaktyna, estradiol, progesteron, dht, morfologie z rozmazem i lipidogram, aspat i alat
Wysłana -
Diete mam w sumie ogarnieta ale nigdy nie wykluczalem poszczegolnych składników. Lipa jest z tym ze jakbym chcial wykluczyć np nabiał to na serio juz malo tych produktów innych zostaje no ale moze warto probowac. A na ile czasi trzeba wykluczyc dany produkt aby miec jakis poglad,2 tyg starczy?
Wysłana -
2 do 4 tygodni. No i cukier oczywiście praktycznie do zera, nie wspomniałem o nim.

Kwestia przyzwyczajenia, jeśli jadłeś przez naście lat nabiał to proste, że wydaje się on być podstawą żywienia. Jako mleko masz zamiennki, tj. mleko kokosowe + mleka/napoje ryzowe, migdalowe itp. Naprawdę jest to do ogarnięcia, a odstawienie w wielu przypadkach skutkuje poza zminimalizowaniem trądziku również ogólną poprawą samopoczucia, czy nawet mocnym zniwelowaniem objawów przewlekłych chorób, tj. astma, alergie itp.
Wysłana -
jaro90
Diete mam w sumie ogarnieta ale nigdy nie wykluczalem poszczegolnych składników. Lipa jest z tym ze jakbym chcial wykluczyć np nabiał to na serio juz malo tych produktów innych zostaje no ale moze warto probowac.


nabiał to w pierwszej kolejności sprawdziłbym żeby wyeliminować z odżywiania
Wysłana -
Ok dzięki. No to sprobujemy. Ake to w takiej sytuacji nielatwiej jest zrobic test na nietolerancje pokarmowe i miec od razu jakis pogląd?
Wysłana -
Obok nietolerancji są też alergie. Dalej, istnieje też alergia opóźniona, czyli taka która daje znać o sobie dopiero po kilku dniach - takiej badaniami aktualnie nie sprawdzisz.
Oczywiście możesz wykonać rozszerzony pakiet takich badań i być może rzeczywiście znajdziesz źródło problemu. Tylko pytanie czy nie taniej i prościej spróbować diety eliminacyjnej.
Wysłana -
Sam miałem problem z trądzikiem i nic nie pomagało. Po prostu taka genetyka. Przejdź się do dermatologa, przepisze Ci izotek, on załatwi sprawę bez problemów
Wysłana -
albo z problemami
głupotą byłoby zaczynanie od izoteku
Wysłana -
Zależy jaki dermatolog. Ja swojemu opowiedziałem o sobie, on spojrzał na trądzik i przepisał.
Strona 1 z 7
Dodaj odpowiedź