SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Trądzik - dermatolog czy badanie hormonów

Wysłana -
najdus
ale omega 3 możesz sobie kupić, poczytaj. To jest tak że ludzie nie jedzą wystarczająco ryb i brak nam epa/dha : D

zdecydowanie za mało ryb się spożywa co mają pełno bardzo dobrych właściwości i warto podbić ich ilość w diecie
Wysłana -
Najlepiej połączyć dietę z wizytą u dermatologa. Mi pomógł lek tetrarysal jednak jest dość sporo nieprzyjemnych skutków ubocznych.
Wysłana -
Właśnie o to chodzi żeby tych skutków ubocznych od leków uniknąć. A jak mam wydać kasę, poświęcić czas i faszerować się lekami od dermatologa, który jest dupa a nie lekarz i nawet się nie zapyta o dietę albo powie (nie jedz słodyczy, nabiału i cytrusów) to dziękuję za takiego lekarza. Sam wolę pokombinować i posprawdzać na sobie, a jak nie wyjdzie to wtedy mogę iść i się faszerować lekami. Ale raczej jestem zdania, że większość przypadlości, chorób, alergii to jest kwestia tylko i wyłącznie jedzenia. Jakości jedzenia czy jego dawek, proporcji. Także w tym roku pewnie będę stosował rożne warianty żywienia a najwyżej za rok będzie chodzenie po lekarzach np z krostami

A czy ktoś wie czy skutkiem zakwaszenia organizmu może być zatkany nos? Mam z tym problem też już od dawna. Może 300g mięsa dziennie to za dużo jak na moje niecałe 70 kg wagi? Do tego na pewno jem za mało warzyw i owoców. Bo oglądałem taki filmik na YT gdzie gościu mówił, że jak drastycznie obciął spożywanie mięsa (z 300 do 60g) to mu te problemy z zatkanym nosem ustąpiły.

Zmieniony przez - jaro90 w dniu 2018-02-11 15:05:57
Wysłana -
Jest to przede wszystkim kwestia sprawności układu immunologicznego, co bezpośrednio wiąże się z kondycją jelit i to nimi między zadbaniem o jakość jedzenia też należy się zainteresować.
Jak chcesz sprawdzić, czy jesteś zakwaszony to zrób sobie gazometrię w labie. Samą żywnością nie da się doprowadzić do takiego stanu, chyba że dochodzą dodatkowe czynniki w postaci różnych poważnych zaburzeń, infekcji itp.

Możesz zrobić wymaz/posiew tej wydzieliny i kilka podstawowych badań, bardziej w tym kierunku.
Strona 6 z 6
Dodaj odpowiedź