SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trójbój pomoc z planem.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 499

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mezczyzna

Wiek

18lat

Waga

76kg

Wzrost

177.5cm bez obuwia

Cel treningowy

Poprawa Trójboju.

Staż treningowy na siłowni

Ponad 1.5roku z przerwami

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Silownia ale bez gum.

Dieta

Jem wszystko co moge.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Nic.

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Siad: 115kg // MC: 140kg // Sumo MC: 135kg // Wyciskanie Lezac: 85kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6953
Czesc
Moje dotychczasowe ''rekordy'' osiagnelem ponad 2 miesiace temu. Mialem ponad miesiac przerwy bo chorowalem stracilem na wadze ponad 6/7kg.
Moj plan wyglada tak
Poniedzialek: Klatka ciezko
Wtorek: Plecy lekko
Sroda: Biceps+Triceps+Ramiona
Czwartek: Nogi Ciezko
Piatek: Klatka lekko
Sobota: Plecy Ciezko
Niedziela: Nogi lekko
Wiem ze duzo dni treningowych ale mam duzo czasu i energii oraz lubie trenowac.

I plan wyglada tak np w siadach: z dnia 02/06/2018
50kg x12
70kg x3 w tym ostatni to z pauza siad
80kg x3 w tym ostatni to z pauza siad
90kg x3 nie ma pauzy
100kg x1
105kg x1
Sumo:
50kg x 10
80kg x3
90kg x3
100kg x3
110kg x1
120kg x1
I do tego mam Suwienice+Wyprosty nog i cos na lydki.
Nogi znow z dnia 14/06/2018
55kg x10
75kg x 3 (3)pauza
85kg x3 (3)pauza
95kg x3 (3)pauza
100kg x2
102.5kg x1
105kg x1
(tydzien przed zrobilem 107.5kg w siadzie ale dzisiaj nie czulem sie na silach i tylko tyle zrobilem)
Sumo:
60kg x10
85kgx5
95kg x5
105kg x5
115kg x3
125kg x2
130kg x1
132,5kg x1
135kg x1
Suwienica+Wyprosty nog+Lydki.
Czy z takim planem cos osiagne? Jak narazie szybko wzrasta mi sila w wyciskaniu lezac juz wycisnelem 85kg na klatke w MC 130kg (bez wielkich problemow) i siad 107.5kg.
Caly czas monitoruje z tygodnia na tydzien ile zrobilem w setach/kg/repow i nawet jakie przerwy robie.
Mam ogolnie Pas do cieazarow/Paski na usztywnienie nagdarstkow i paski do martwych ciagow ale nic nie uzywam.
Trenuje z plaskim obuwiem albo bez.
Kiedy mam zaczac uzywac pasa? czy w ostatnim najciezszym secie czy starac sie go wogole nie uzywac?
Oraz mysle by kupic Knee sleeves dobry pomysl z takimi wynikami?






Zmieniony przez - alexin w dniu 6/14/2018 7:25:28 PM

Zmieniony przez - alexin w dniu 6/14/2018 7:26:31 PM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Po mojemu prędzej się zesrasz niż poćwiczysz i osiągniesz rezultaty po utracie 10% wagi ciała, na planie zakładającym trening 7x w tyg... Dlaczego nie zaczniesz od jakichś prostych treningów dedykowanych początkującym tylko bierzesz się za takie cudactwo?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13190
Pierwszy raz widze cos takiego. Jednak popieram w 100% kolege z góry, to co tu jest mozna nazwać dramatem a nie treningiem predzej zrobisz sobie krzywde niz progres, dlatego też również polecam jakis plan siłowy dla poczatkujacych jeżeli juz tak bardzo Ci zależy na poprawie wyników.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6953
Wielkie dzieki za kazda odpowiedz. Poszukam jakis poczatkowych treningow dla poczatkujacych trójbojowcow. Trenowalem 7x w tygodniu bo lubie trenowac tylko dlatego, co moge powiedziec oraz duzo wolnego czasu mam dlatego. Mysle by kupic plan treningowy od Larry Wheels za 20$ wiec mozna sprobowac :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Nie polecam kupować gotowych planów przez neta bo więcej krzywdy zrobisz nie to warte. Zacznij klasycznie od starting strength albo daj jakieś 5x5 pull push żebyś wdrożył orgaznim do treningu A potem można celowac stricte w trojboj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
A ja sugeruję poćwiczyć regularnie przynajmniej rok zamiast robić sobie wielotygodniowe przerwy i kupować plany od zawodników, samemu będąc ćwiczącym od święta amatorem:)

I lepiej Ci wyjdzie zapisanie się do sekcji trójboju...

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nachwyt czy podchwyt

Wiecej