SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trądzik - dermatolog czy badanie hormonów

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7045
Witam. Od razu napiszę, że zanim podejmę jakieś kroki wolę popytać tutaj bo uważam, że z tego forum mogę uzyskać lepsze informacje niż od "specjalistów" i nie wiem jak od początku "ugryźć" temat. Mianowicie od dawna mam trądzik, czyli generalnie syfy, a to na twarzy, na plecach, ramionach, trochę na udach. Nigdy tego nie leczyłem. Raz obsypie mnie mocno, raz niewiele i spoko wyglądam. Nigdy nie brałem żadnych środków niedozwolonych.
Nadszedł czas żeby albo to wyleczyć albo zainteresować się jaka jest tego przyczyna.
I teraz pytanie, czy mam iść do dermatologa i zdać się na niego (czyli pewnie maście/leki.antybiotyk) bo pewnie nie wyśle mnie na badania hormonalne itp) czy od razu samemu umawiać się w jakiejś przychodni na robienie badań np hormonów i na nietolerancje pokarmowe (no właśnie, jakie badania powinno się w tym kierunku zrobić?). A może mam iść do dermatologa, poprosić o konsultację i żeby on mnie wysłał na badania dodatkowe?
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Są różne protokoły. Mówi się, że co najmniej kilka miesięcy ciągłego łykania, aby stworzyć odpowiednie warunki do namnożenia pożytecznych bakterii. Też czytałem o fajnym protokole bodajże 1 tydzień łykania i 2/3 tygodnie off - tak łykając cyklicznie przez cały rok (tylko bym musiał się upewnić ile obydwa okresy trwają). Poza tym, probiotykami też należy rotować (nie łykać miesiącami tych samych szczepów, by przypadkiem nie doprowadzić do ich przerostu).
Debutir to nie probiotyk. Jest to najprościej mówiąc materiał energetyczny dla nabłonka, kosmków. Zalecane łykanie minimum 2-3 miesiące, ale wiele ludzi odczuwa super rezultaty + bardzo bezpieczny środek. Chociaż wiadomo, że każdy na coś może źle reagować. Tańszy zamiennik Intesta, ale strasznie wali zjełczałym masłem

Mogą jak najbardziej pomóc, mogą też zaszkodzić jeśli osoba ta ma np. sibo. Można spróbować z sanprobi ibs lub jakimś kompleksem bifido.

Odnośnie powrotu to wszystko obraca się wokół mikroflory, więc dieta eliminacyjno-rotacyjna, maślany, probiotyki, może coś znoszącego stany zapalne i jest to do zrobienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
postawić na dietę eliminacyjną, czyli powolnie wykluczać potencjalnie szkodliwe produkty zaczynając od mleka. badania nietolerancji na razie bym odpuścił.

z badań; testosteron, prolaktyna, estradiol, progesteron, dht, morfologie z rozmazem i lipidogram, aspat i alat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7045
Diete mam w sumie ogarnieta ale nigdy nie wykluczalem poszczegolnych składników. Lipa jest z tym ze jakbym chcial wykluczyć np nabiał to na serio juz malo tych produktów innych zostaje no ale moze warto probowac. A na ile czasi trzeba wykluczyc dany produkt aby miec jakis poglad,2 tyg starczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
2 do 4 tygodni. No i cukier oczywiście praktycznie do zera, nie wspomniałem o nim.

Kwestia przyzwyczajenia, jeśli jadłeś przez naście lat nabiał to proste, że wydaje się on być podstawą żywienia. Jako mleko masz zamiennki, tj. mleko kokosowe + mleka/napoje ryzowe, migdalowe itp. Naprawdę jest to do ogarnięcia, a odstawienie w wielu przypadkach skutkuje poza zminimalizowaniem trądziku również ogólną poprawą samopoczucia, czy nawet mocnym zniwelowaniem objawów przewlekłych chorób, tj. astma, alergie itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jaro90
Diete mam w sumie ogarnieta ale nigdy nie wykluczalem poszczegolnych składników. Lipa jest z tym ze jakbym chcial wykluczyć np nabiał to na serio juz malo tych produktów innych zostaje no ale moze warto probowac.


nabiał to w pierwszej kolejności sprawdziłbym żeby wyeliminować z odżywiania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7045
Ok dzięki. No to sprobujemy. Ake to w takiej sytuacji nielatwiej jest zrobic test na nietolerancje pokarmowe i miec od razu jakis pogląd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Obok nietolerancji są też alergie. Dalej, istnieje też alergia opóźniona, czyli taka która daje znać o sobie dopiero po kilku dniach - takiej badaniami aktualnie nie sprawdzisz.
Oczywiście możesz wykonać rozszerzony pakiet takich badań i być może rzeczywiście znajdziesz źródło problemu. Tylko pytanie czy nie taniej i prościej spróbować diety eliminacyjnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5388
Sam miałem problem z trądzikiem i nic nie pomagało. Po prostu taka genetyka. Przejdź się do dermatologa, przepisze Ci izotek, on załatwi sprawę bez problemów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
albo z problemami
głupotą byłoby zaczynanie od izoteku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5388
Zależy jaki dermatolog. Ja swojemu opowiedziałem o sobie, on spojrzał na trądzik i przepisał.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to jest zez ?

Następny temat

Hiperlordoza - ćwiczenia rozciągające, których NIE wykonywać

WHEY premium