SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tortilla :)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 19723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 436 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2319
Dzisiaj wpadłem na pomysł zrobienia sobie na obiad tortilli z wołowiną, smakowało zarąbiście, podam wam przepis i może sami się na to skusicie . Są dwie wersje dla tych na redukcji i dla tych na masie, ci na masie mogą sobie pozwolić na majonez, ketchup, surówkę, a ci na redukcji ewentualnie na ketchup, a co do ciasta to można zrobić także z jajek, i zawinąć to w omlet :).

Będą nam potrzebne:



-500 g mielonego z wołowiny
-1 jajko
-1 cebula
-kupne podkłady do tortilli,
-ketchup, majonez, surówkę (dla maserów )

Do mielonego wkrajamy cebulę i wbijamy jajko, przyprawiamy solą i pieprzem, razem wszystko mieszamy (rękoma). Następnie układamy z tego ruloniki i wrzucamy na rozgrzaną patelnie z oliwą.

Sorry, że nie ma zdjęć podczas robienia mięsa, ale później dopiero wpadłem na pomysł, że wrzucę przepis na sfd .

Na patelni powinno wyglądać to tak:





Po usmażeniu wołowiny smarujemy tortille majonezem, ketchupem, nakładamy surówki, mięsa i zabieramy się za zawijanie, ja zrobiłem to w ten sposób (każdy może sobie zrobić po swojemu, zwykle zawijając jak naleśnika









Na końcu powinno to wyglądać tak:




I tu jeszcze zdjęcie na talerzu









Wartości odżywcze (bez ketchupu, surówki i majonezu)
1 tortilla B 5.6 W 30.6 T 4.8 KCAL 191
I kawałek mięsa załóżmy 100 g wołowiny B 20.9 W 0 T 3.6 KCAL 117

Czyli razem jedna tortilla to B 26.5 W 30.6 T 8.4 KCAL 308.

Smacznego



Zmieniony przez - Tenace w dniu 2009-08-23 22:56:39

Uzależniony od biegania .

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 789
mega w H** dobre żarełko :P ale majonez nawet dla masowców jest fe! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 289 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7805
A w czym surówka na redukcji przeszkadza?

"Na chvj mi kaloryfer, skoro mam kocioł grzewczy? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Na redukcji raczej ketchup przeszkadza, surówka to warzywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 755
Na pewno podales wlasciwe btw do mięsa wolowego mielonego? Czy kupiles po prostu poledwice i sam zmieliles?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1168 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13775
Fajny przepis, mozesz jeszcze napisac gdzie te podkłady kupiles i za ile? Albo mozna samemu takie zrobic?

"Abs of a skinny guy is like a fat girl with big boobs... it dosent count."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1190 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18110
lepiej robić z kawałkami kurczaka :) mielone to tak jakoś nie podobają :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 436 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2319
Podklady kupilem w chaciw polskiej, powinny byc w kazdym wiekszym sklepie, mozesz tez zawinac w omlet :). A mielone jest z lidla, smakuje super, praktycznie jak z mcdonaldu, fajna alternatywa dla kurczaka ^^

Uzależniony od biegania .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 308 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5577
"alternatywa dla kurczaka" Tyle ze sam tłuszcz i woda zamiast białka ? ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 436 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2319
obyś nie miał racji

Uzależniony od biegania .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 502 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7574
Nastepnym razem sam zmiel wolowine albo popros w sklepie zeby to zrobili bo takie kupne mielone jak w lidlu czy innych marketach to raczej nic dobrego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Sernik...wersja low carb, z możliwością przerobienia na masę:-)

Wiecej