SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tort na diecie tłuszczowej ;) z mikrofali w 15 minut

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1921
Siemka : ) Mówi się, że dieta tłuszczowa jest nudna i wymagająca a ja wam powiem, że na tej diecie można jeść wszystko a jedyne co nas blokuje to nasza fantazja :) o to przepis na tort który wcale nie jest cheat mealem i spełnia zasady tłuszczówki i przede wszystkim jest naprawdę pyszny. Ważną rolę odgrywa tu smak odżywki białkowej (ja np mam czekoladowo-pomaranczową). Ja podzieliłem na 3 porcje

Ciasto:
70g odżywki białkowej
30g mąki
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
ok 100ml mleka (robiłem na oko więc ciężko podać dokładną wartość, ale ciasto ma być gęste ale płynne)

Krem:
250g serka mascarpone
150g tłustego twarogu
30-40g wiórków kokosowych
odrobinę słodzika

Polewa:
50g odżywki białkowej
śmietana 30% (tyle żeby po wymieszaniu z białkiem zrobiła się gęsta masa)
10g posiekanych migdałów
odrobinę słodzika (tutaj naprawdę dawałem pare kropel, ale to już jak kto bardzo słodkie lubi)

Dodatkowo filiżanka herbaty owocowej to skropienia ciasta


Zaczynamy od ciasta. Wsypujemy wszystkie suche składniki i mieszamy. Zalewamy mlekiem i miksujemy na gladką masę (najlepiej robić to w głębokiej misce ponieważ ciasto urośnie nam dwu-trzykrotnie). Miskę wstawiamy do mikrofalówki i pieczemy ok 3-4 minuty na 600W (najlepiej obserwować i nie otwierać zbyt często, żeby ciasto nie opadło). Po upieczeniu odstawiamy do wystygnięcia. Krem jest bardzo prostą sprawą, bo po prostu wszystkie składniki ze sobą mieszamy, tak samo postępujemy z polewą (krem będzie gęsty, dlatego też radził bym go mieszać ręką nie mikserem. Jak już nam ciasto przestygnie, kroimy je na pół i obie połówki łyżeczką nasączamy herbatą (z wyczuciem ; ) ). 3/4 kremu rozprowadzamy na cieście i zamykamy drugą połową (można też pod krem dodać kilka borówek lub truskawek, owoców które zawierają mało cukru, ale nie przesadzajmy, nadal jesteśmy na tłuszczówce). Wierzch smarujemy resztą kremu, rozprowadzamy polewę i posypujemy siekanymi migdałami. Deser jest odrazu gotowy do spożycia a ja z mojej strony życzę smacznego ; ).







4
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94381 Napisanych postów 364300 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668720
Bardzo fajny przepis
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Wygląda mega smakowicie
1

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wygląda pięknie :) wstaw makro jeszcze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1921
Więc makro na cały tort to:
2150 kcal, B-136, T-146, W-68
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pyszna pizza dla osób będących na tłuszczówce

Następny temat

Udka kurczaka faszerowane pieczarkami by MissInvincible

WHEY premium