SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tona/ redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 952
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie :)

Po co tu jestem? Potrzebuję pomocy, jak większość z nas. Rad osób mądrzejszych. Motywacji. I solidnego kopa w 4 litery jak coś schrzanię.

Jaki mam cel:
Po pierwsze: chcę jeść jak człowiek, tak żeby nie chodzić głodna. Ale też chcę jeść zdrowo. Ciężko mi będzie na pewno zrezygnować z wielu rzeczy, które do tej pory są podstawą mojego jedzenia, ale będę próbować.

Po drugie:
Chcę poprawić swój wygląd. Chcę mieć ładną wysportowaną sylwetkę, a nie trzęsącą się oponę przy każdym podskoku.

ANKIETA:
Wiek : 25
Waga : 64,4 (z ranna na czczo)
Wzrost : 163
Obwód w biuście : 96
Obwód pod biustem : 77
Obwód talii w najwęższym miejscu : 73
Obwód na wysokości pępka : 90
Obwód bioder : 100
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57
Obwód łydki :
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra, brzuch, nogi, ale ostatnio ramiona nawet
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust, twarz
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: sportu mało, typowo siedzący tryb życia,
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki z szynką, serem, nutellą (!), z warzywami, majonezami, musztardami, jajecznica. parówki, kawa z mlekiem bez cukru,
Co lubisz jeść na obiad : ryż, makaron, ziemniaki z mięsem i warzywami lub jakimiś sosami (uwielbiam hinduską kuchnię)
Co jako przekąskę : serek Danio, jakiś jogurt, jakieś jabłko
Co jako deser : ciastka... czekolada... batony...
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : wszystko ok, miesiączkuję regularnie, tabletek nie biorę
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : dieta pt. "zagłodź się na śmierć" - w młodym i głupim wieku + przez jeden rok zrezygnowałam z jedzenia chleba, ryżu makaronu, masła i innych tłuszczy - fajnie schudłam, ale później zrobił się efekt jojo razy dwa.

Przykładowe jedzenie:


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 952
Ostatni tydzień treningów nie było, bo się trochę pochorowałam.

Przesyłam też zestawienie pomiarowo wagowe :)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 952
Zdjęcie zamieszczę, jak tylko złapię jakiś sensowny aparat.

Generalnie widzę doskonale, że ilość węglowodanów w moim jedzeniu jest straszna i przerażająca! I pewnie trzeba będzie to ukrócić. Pierwsze moje pytanie/prośba: jaki zrobić rozkład B/T/W?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Hej,

zatrważająca jest ilość białka oraz jakość diety (praktycznie wszystko do wymiany).
Przeczytaj sobie temat https://www.sfd.pl/[art]_Co_jedzą_Ladies_SFD_-t752315.html , dodaj fotki i podam rozkład BTW.
Ile razy w tygodniu dasz rade chodzić na siłownię?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 952
Przeczytałam zanim założyłam ten temat :) . Na kolejne zakupy wydrukuję sobie tą listę dozwolonego jedzenia i nie kupię nic innego. Szczerze mówiąc, nie miałam świadomości wcześniej, że te serki Danone, jogurty i inne tym podobne to sam cukier :|

Na siłownię dam radę chodzić 2 - 3 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Dobra, więc czekam na foty, a póki co ułóż miskę 1800 kcal, BTW % 30/40/30 i daj do sprawdzenia.
Po dodaniu fotek poprawimy BWT.

Trening na siłownię:
https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-01-15 11:15:13

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 952
Jedzonko na dziś, 1800 kcal, BTW 30/40/30.

Strasznie dużo tego jest . Nie mam pojęcia jak ja to w siebie zmieszczę. Jakościowo wiem, że szału nie ma, ale starałam się na tyle ile mi lodówka pozwala .



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 952
Proste zdjęcie będzie jakoś po koniec tygodnia. Póki co z wakacji...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
natasza__ Redakcja SFD Moderator
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2809 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31546
Ojojoojj
Jedzenie nie jest dobre...
po co tyle mleka? i to jeszcze uht...
z Wasą nie przeszadzaj, jesli masz czas upiecz swoj własny razowiec na zakwasie, przepis znajdziesz w dziale w tamecie przepisów
Ryż biały zamien na bązowy
Tunczyk to z puszki? w oleju czy wsw? raczej tez out
Szynnka wiejska to ze sklepu? Jesli tak to też out..
Co to za serek capri? Topiony ?
W 1 posiłku brakje białka.. Zrob omleta, jajówe, jajka gotowane


Kup sobie kobito mięcha, poporcjuj, zamroź.. Dodaj oliwy z oliwek, oleju kokosowego, korzystaj z różnych zródeł.



Zmieniony przez - natasza__ w dniu 2012-01-15 13:45:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 952
Mleko w kawie, bez tego nie dam rady żyć i funkcjonować wcale.

Czasu na pieczenie chleba nie mam niestety. A chciałam jakoś węglowodany zapchać.

Ryż dziś biały z racji tego, że innego nie mam w domu. A zakupy dopiero późnym wieczorem.

Szynka ze sklepu. Nawet jeśli to będzie porządna szynka ze sklepu to się nie nadaje?

Tuńczyk w sosie własnym z puszki.

Ser Capri to taki biały, tylko bardziej "gumowaty"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1116 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29215
Tona
Mleko w kawie, bez tego nie dam rady żyć i funkcjonować wcale


też mi się tak wydawało, teraz jak już, to czarna kawa bez niczego - można się przyzwyczaić a nawet polubić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
natasza__ Redakcja SFD Moderator
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2809 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31546
Ale aż po 80 ml mleka dajesz do kawy?
Poszukaj w Piotrze i Pawle , albo w małych piekarniach chlebka na zakwasie. W składzie ma byc tylko mąka żytnia razowa, woda i sól (ew. drożdże ale lepiej nie). Upieczenie własnego chlebka to niezła frajda no i jest przepyszny w smaku! Bez porównania z tymi sklepowymi. Wytrzymuje poza tym bardzo długo.
Makaron razowy mozesz jeść też, platki owsiane, owoce rano i po treningu.. jako zrodlo ww, srączki.

A co to znaczy porzadna szynka? Wiekszosc z nich niestety malo ma wspolnego z szynką ;-( wiecej jest wody w nich i dodatków niz mięcha.. Zawsze mozesz upiec sama schab ze śliwką np

Serek wywal.. z resztą przeczytaj sklad. Jesli szefowe pozwolą lepiej jeść ser żółty pelnotłusty.

Przejrzyj dzienniki dziewczyn, przepisy i zrob listę zakupową. Zacznij przestawiać się na dobre żarcie
Sama zobaczysz ze jak tylko zaczniesz dobrze jesc , szybko poprawi Ci sięsylwetka. No ale.. musisz się nastawić na to ze to nie bedzie trwalo miesiac czy dwa..


Zmieniony przez - natasza__ w dniu 2012-01-15 14:06:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proszę o pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej !

Następny temat

skakanka metalowa z obciążeniem dla kobiety

WHEY premium